Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a különköltözés maradt,...

Csak a különköltözés maradt, de hogyan, ha nincs pénzem?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a viszonyom a szüleimmel, én próbáltam évekig javítani, de nem voltak vevők rá. Csak a költözés lenne megoldás, de még tanulok, nincs miből.

Egyetemista vagyok, vizsgaidőszakban örülök, ha élni van időm, szorgalmi időszakban pedig kötelező szakmai gyakorlaton vagyok legalább 2 hónapig, olyankor minden nap 9-4-ig, 5-ig bent vagyok vagy gyakorlaton, vagy órákon.

Szóval esélyem sincs teljes munkaidőben dolgozni. Részmunkaidőben viszont nem keresnék annyit, hogy meg is éljek, voltam albérletben, egy fél szobát 45ezerért béreltem havi szinten, majdnem még egyszer ennyi az étkezésem, és akkor még nem vettem bérletet, tisztálkodószereket, stb-t...

Van bármi, amivel havi 100e körül lehet keresni napi 2-3 óra munkával, és legális? Még nem hallottam ilyenről. :(

Vagy megéri erre diákhitelt felvenni?

Akik tanulóként különköltöztek, hogy oldották meg?


2017. jan. 13. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Diákhitellel plusz munkával oldottam meg, de nagyon megbántam .diákhitelt soha!!! Nekem kb olyan mint egy devizahitel. 2001 ben vettem fel. 960 ezer az össztartozasom, visszafizettem 650 ezret és a jelenlegi tartozásom 1 millio 200 ezer!

Azóta lehet jobb konstrukció van, de az enyém egy katasztrófa.

Bekkeld ki az időt a szüleidnél. Nekem is azt kellett volna tennem...

2017. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért valami nem stimmel, ha havi közel 45ezer a kajád! MI a párommal havi 60ezerböl oldjuk meg a kaját - és mi ketten vagyunk.


Ettöl függeltenül kérj kollégiumi helyet, az jóval olcsóbb, mint egy albérlet, a kajával húzd össze magad, meg az egyebeket is csökkentsd.


AZ teljesen kizárt, hoyg napi 2-3 óra munka mellett havi 100ezret keress. De ennyire nincs is szükség, sokkal kevesebböl is ki lehet jönni, ha muszáj.

2017. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Azért, ha valaki nem csak párizsin és szemlén akar élni, annyira nem sok az a 45 ezer forint...Napi egy ezresből megoldani szerintem nem könnyű az étkezést, bár biztos meglehet...
2017. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Párizsit nem vettem legalább 25-30 éve, és zsömle sem sok fordul elö, max reggelire.


De mindentöl függetlenül egyetemistaként akár a menzán is ehet, az nem kerül sokba.

2017. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Koleszba próbáltam bekerülni de nem vettek fel, kajára meg alig napi egy ezrest költök, nem olyan sok.
2017. jan. 13. 16:09
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Bírd ki még kicsit, diplomával biztosan jobb álláslehetőségek közt válogathatsz majd:)

A kaján fennakadóknak pedig: ételallergia/érzékenység? Már egy laktózmentes étkezés is kisebb vagyonnyi plusz költség hosszú távon, nem még mondjuk egy glutén/tojás/szója/tejfehérje stb stb..

2017. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4%
Hat naponta egy ezres szerintem is keves, pedig van nap, hogy nem eszem hust, nincs etelallergiam, es nem rendelek. Viszont nagy szellemi leterheles igenis igenyli a tapanyagot. Teljesen realis a 45. Kerdezo! Sajnos ezert vag bele sok egyetemista abba, hogy "tamogatast" ker ferfiaktol. Csak ezzel kereshetz meg ennyit. Ha tisztesseges munka letezne, ami napi 2-3 oraban igy tejelne, nem sokan dolgozanak havi 80-ert.
2017. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk Bécsben párommal 60ezer a kaja havonta. Speciális étrended van?
2017. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7

Vicces, pont a kommented alatt van egy puncs.hu-s reklám :D de nem élek ilyenekkel alapból se, úgy meg főleg, hogy van párom akit szeretek :D

Nincs speciális étrendem, sőt, vacsorára sokszor csak pufi rizs jut, vagy az se. Reggelire is vagy az, vagy egy sajtos rúd. Ebédre szeretek azért főtt ételt enni..

2017. jan. 13. 17:06
 10/19 evimeri ***** válasza:
84%
Ha annyira nem bírod otthon menj el teljes állásba dolgozni és folytasd a főiskolát levelezőn. Nagyon sok embert ismerek, akik főállás és család mellett diplomáztak.
2017. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!