Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a különköltözés maradt,...

Csak a különköltözés maradt, de hogyan, ha nincs pénzem?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a viszonyom a szüleimmel, én próbáltam évekig javítani, de nem voltak vevők rá. Csak a költözés lenne megoldás, de még tanulok, nincs miből.

Egyetemista vagyok, vizsgaidőszakban örülök, ha élni van időm, szorgalmi időszakban pedig kötelező szakmai gyakorlaton vagyok legalább 2 hónapig, olyankor minden nap 9-4-ig, 5-ig bent vagyok vagy gyakorlaton, vagy órákon.

Szóval esélyem sincs teljes munkaidőben dolgozni. Részmunkaidőben viszont nem keresnék annyit, hogy meg is éljek, voltam albérletben, egy fél szobát 45ezerért béreltem havi szinten, majdnem még egyszer ennyi az étkezésem, és akkor még nem vettem bérletet, tisztálkodószereket, stb-t...

Van bármi, amivel havi 100e körül lehet keresni napi 2-3 óra munkával, és legális? Még nem hallottam ilyenről. :(

Vagy megéri erre diákhitelt felvenni?

Akik tanulóként különköltöztek, hogy oldották meg?


2017. jan. 13. 13:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Èn külföldön élek, itt alig van kollégium. Az egyetemisták lakásokat bérelnek közösen, mindenkinek egy szoba és késsz.

Sogorom orvosnak tanult, ö az elsö 3 évben egy barkácsboltban dolgozott minden szombaton, és ha tudott péntek este is.

Majd a második 3 évben segédápolóként dolgozott szombaton és vasárnap a korházban ahova gyakorlatra is járt. Ìgy keresett magának annyit, hogy fent tudta tartani magát.


A baj, hogy megszoktad a szüleid eltartanak, és habár tudod, hogy önállónak kellene lenned, de kényelmesebb a Hotel Mama.

2017. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?Mikor végzel az egyetemmel?

Ha nincs más mód,akkor én passziváltatnék egy félévet/évet és minden erőmmel azon lennék,hogy elköltözzek és minél több pénzt tegyek félre.Akár külföldi meló is játszhat.Vagy olyan,ahol a szállást és a napi 3 kaját állják(dunántúli gyári melók).

Ha sikerül félretenni ,akkor azt felélve be tudnád fejezni az egyetemet.

Vagy , nem veszel fel minden tárgyat most, szellős órarendet csinálsz és dolgozol mellette.gy csúszva,de ugyanúgy befejeznéd és tudnál mellette dolgozni.

A diákhitelt nem ajánlom,ahogy az első is írta,nagyon bukta,később bánni fogod..Bár ha rögtön külföldre mész dolgozni egyetem után,akkor nem annyira húzos visszaperkálni.De itthon a diplomás fizuból is nehéz lesz visszaperkálni és jóval többet kell,mint amennyit felvettél..Szerintem kerüld el.

Elköltözésnél meg nyilván szobát bérelj és próbáld minimalizálni a költségeidet.

2017. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Már béreltem szobát úgy, hogy volt szobatársam is, meg még rajta kívül 6 lakótársam, az is méregdrága volt, ahhoz is minimum egy 100-as kéne havonta. Van már félretett pénzem, de egy évig se húznám belőle.

A passzivtatáson én is gondolkoztam már..

Melyik gyár ad szállást meg napi 3-szor kaját? Dunántúlon lakok és a városunkban van 3 nemrég indult, fejlődő gyár, mindegyik annyit kínál, hogy napi 1 kaja, plusz a műszakosoknak ingyen busz. Egyikben dolgoztam egy pár hónapot, nettó 110 körül kaptam, csak hát műszakos meló ami összeegyeztethetetlen a sulival.

2017. jan. 14. 11:35
 14/19 A kérdező kommentje:

Masfel evem van hatra amugy.

22L

2017. jan. 14. 11:36
 15/19 anonim ***** válasza:
Diákhitel tényleg g..ci dolog, én csak 1 félévre vettem fel, de inkább hagytam volna és mentem volna dolgozni.
2017. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Már béreltem szobát úgy, hogy volt szobatársam is, meg még rajta kívül 6 lakótársam, az is méregdrága volt, ahhoz is minimum egy 100-as kéne havonta."


Ugyan írd már meg, hol tanulsz, hoyg ennyi egy szoba bérlete? Mert Pesten egy lakást lehet ennyiböl bérelni, és ott a legdrágábbak a lakasok az egész országban!


Persze ha csak meg akarod magyarázni, miért nem lehet különköltözni, akkor nem értem, miért kérdezösködsz itt?

2017. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Már írtam a kérdés leírásában, 45k volt úgy a bérleti díj. Természetesen a 100k nem csak arra kell, hanem kaja, stb.

Amúgy Budapesten volt.

2017. jan. 14. 14:18
 18/19 anonim ***** válasza:

#1-es,ha nagyjából 10 éve törleszted, és azóta 650.000-et fizettél be, akkor azt jelenti,hogy kb az 5.000-es havi minimumot fizeted. Ez is hitel, ennek is van éves költsége+kamata.

A számokból nézve azért növekszik a tartozásod,mert a havi 5000-es befizetésed a kamatokat sem fedezik, a tartozásodról nem beszélve.


Nem a konstrukció hibás,hanem nagyobb részletekben kellene fizetni, mondjuk havi 20-30 ezer forintot, és bár a kamatok így is elviszik egy részét de lassan a tartozás is csökkeni fog.

2017. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Menj levelezőre. Más család, gyerek mellett is lediplomázik. Én "csak" meló, és gyári munka, 3 műszak mellett diplomáztam, de amúgy még két másik iskolát is meló mellett csináltam. Viszont egyedül éltem, magamra főztem, takarítottam stb. és nem úszott a lakás.Amúgy sokan csinálták egy volt munkahelyemen, hogy csak éjjeli diák melót vállaltak, az jól fizetett. Mondjuk bejött heti 2-3-at meg egy-két délelőttöt, már akkor 2010-ben megvolt neki a bőven 100 ezer. Igaz sokat nem aludta az aki éjjelmelózott, után suli,de egyszer egyszer ki lehet bírni. Én is mentem úgy nem csak előadásra, de még zh-t írni is, hogy előtte lenyomtam egy éjszakás műszakot. Azonban ha havi 45 ezret költesz kaját az sok. Más egy egész családra hozz aki ennyiből. Gondolj bele ahol mondjuk a két szülő haza visz együtt 250 ezret és van két gyerek ott is meg kell oldani, kaja, ruha, rezsi mindent.
2017. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!