Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai lenne kapcsolat vagy...

Korai lenne kapcsolat vagy túl komoly?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok es ket eve vagyok egyutt a baratommal. Sajnos a csaladom nem nezi ezt jo szemmel, folyamatosan megkapom, hogy csak vele vagyok. A baratom kollegista, igy csak a hetvegek vannak nekunk, azt egy-ket kivetellel egyutt szoktuk tolteni. Anyukammal elek, igy o parszor egyedul marad, mikor lemegyunk a baratomekhoz. De ugy erzem nem lehetek mindig itthon, mert neki tonkrement a hazassaga. Nagyszuleimhez minden heten bejarok, ahogy a kapcsolatom elott. Keresztanyumekhoz meg 3-4 hetent, ahogy elotte. Folyamatosan megkapom,hogy senki massal mem vagyok csak vele es hogy nagyon ebbe a kapcsolatba fordulok. Pedig hetkoznaponkent nem is talalkozunk. Nagyon kikeszit ez az egesz. Mikozben szamomra is egesz kevesa baratommal toltott ido, de a sok tanulas mellett probalom ugy beosztani az idom, hogy a baratnoimre es a csaladomra is legyen szabad par ora. Mit lehetne ebben a helyzetben tenni? Jogos amit a csaladom mond?
2017. jan. 16. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Simán mondd meg anyukádnak, hogy ennyi idősen már kellemesebb pároddal tölteni egy hétvégét, mint vele, ez az élet rendje. Szokjon hozzá, hogy szépen fokozatosan önállósodsz.
2017. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
irigylem a problémáid. holnapra kialussza szerintem anyukád. szerintem ezzel te többet foglalkozol, mint ő. csak mondott valamit, ne vedd túl komolyan, nőj fel. amúgy, ha megint felhozza a témát nem hiszem el, hogy nem tudsz valamit kitalálni. pl. "oké anya, akkor elmehetnénk együtt moziba, vagy vásárolni, hogy legyen közös program." vagy egy hétvégét együtt töltenél vele, lehet túl fiatal vagy még ahhoz, hogy elengedjen és félt, ezt meg lehet érteni. 18 évesen csak a korod felnőtt, nem hinném, hogy a gondolkodásod is
2017. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

"Szokjon hozzá, hogy szépen fokozatosan önállósodsz."


De akkor ugye ez azt is jelenti, hogy önálló lakás, önállóan fizetett rezsi és megélhetés, önálló keresetből!?

2017. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Nalam is ez van, csak mi tavkapcsolatban vagyunk. Mindig megkapom a beszolasokat, pl hogy itthon nem csinalok semmit... pesig minsig segitek a hazi munkaban, nem kell szolni, hogy porszivozzal, mosogassal stb.. fat pakolok, kutyaimmal vagyok, a szobam rendben van. Nem ertem miert baj nekik, ha minden hetvegen vagy ha nincs ugy idonk es penzunk, akkor 2-3 hetente hetvegen egyutt vagyunk... 20 eves lany
2017. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Nem, nem korai. Készülj fel rá hogy romlani fog a helyzet anyukáddal. Sajnos ő is azok közé a nők közé tartozik, akik csak és kizárólag a gyerekük köré építették az életüket. És amikor a gyerek egy picit is a felnőtt. önálló lét felé kacsintgatni, bepánikolnak hogy mi lesz velük ha a csemete kiröppen a fészekből. Félnek hogy egyedül maradnak, és nem tudják mihez kezdjenek magukkal ezután. Sanszos hogy még az enyhébb változat amit eddig csinált - ezután szokott jönni az érzelmi zsarolás, csak hogy maradj, és ő ne érezze magát magányosnak meg haszontalannak. Csakhogy ezt nem normális, nem élhetsz csak érte.
2017. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem korai. Nem lenne az sem egészséges,ha ennyi idősen csak a könyvet bújnád és nem lenne semmi társasági vagy szerelmi életed.Kell ez is.

Én olyan suliba jártam,ahol a társaság 70%-a kitűnőre érettségizett.Még is szinte hasonló arányban volt kapcsolata a társaságnak.Aki akar tanulni,az kapcsolat mellett is tud.

Szóval szerintem menj, ne érezd magad rosszul emiatt. Ha azt várják,hogy mindig otthon ülj,akkor nagyon önzők.

2017. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Erzelmi zsarolas, buntudatkeltes. Anyud nem engedi el a kicsi lanyat, mert ferje nincs, igy a kislanya nelkul egyedul maradna. Anyud nehez helyzetben van, de ez akkor sem igazsagos.

36N

2017. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

szülőként mondom, nagyon szar, mikor leválnak a gyerekeink s rádöbbentünk, megöregedtünk.

de ez az élet rendje.

igy van jól hogy ilyenkor ezt érezzük.

akkor van baj, ha nem ez van mert már nem élünk, vgy a gyerekünk nem válik le mert beteg, esetleg nem is él...


fogadd el, hogy ő ezt érzi, éld az életed s ved tudomásul a viselkedését.


mást nem nagyon tehetsz

2017. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!