Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, Ti együtt tudtok/tudn...

Anyukák, Ti együtt tudtok/tudnátok élni a rokonaitokkal?

Figyelt kérdés

Építkezünk, 1 évig átmenetileg a nagyszülőknél lakunk. Nem mutatjuk, de agyon nehezen viseljük ezt a helyzetet (...), de sajnos muszáj, hogy ki tudjuk fizetni a házat.


Volt valaki hasonló helyzetben, kisgyerekekkel?


2017. jan. 18. 14:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
Én kizárt. Talán a saját családommal egy rövidebb ideig, de szerencsére úgy alakult az életem, hogy nem kellett ennek megtörténnie.
2017. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen együtt tudnék élni. Egy normális családban ez nem probléma. Mind tudunk alkalmazkodni egymáshoz és nincs anyós fóbiám sem.
2017. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Látom, hogy itt is sokan fordítva ülnek a lovon!

Még ők tesznek szívességet azzal, hogy x gyerekkel a rokonok nyakára költöznek, ki tudja mennyi időre?!!

(Mert mint tudjuk, az 1 év az építkezésre, az csak egy meseszám.)

2017. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ugyan en nem vagyok anyuka hanem apuka, de szerintem mi tudnank egyutt elni mind az en szuleimmel, mind anyosekkal. Nyilvan mindket fel reszerol kompromisszumokat igenyel, de eleg intelligens mindenki, meg tudnank oldani.
2017. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban több ilyen eset is előfordult, nem egy helyen a konyha is közös. Súrlódások vannak, de szerintem semmivel sem több, mint ami általában egy házasságban előfordulhat. Szerintem normális, intelligens és kompromisszumkész feleknél ez nem lehet probléma.


Részemről a saját családommal simán együtt élnék (értem ez alatt anyámékat), mondjuk ők nem beleszólós fajták. Ellenben anyósommal már necces lenne, mert az ünnepek során eltöltött pár nap alatt is folyamatosan mindenhol ott van, ahol két borsó fő, és elmagyarázza, hogyan kell szakszerűen bevásárolni, elmosogatni, gyereket tisztába tenni, stb. Ha nem úgy csináljuk, akkor szájhúzás, beszólás, kioktatás van. Ha észrevenné magát és befogná, akkor vele sem lenne gond.

2017. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A 5-ös válaszolóval egyetértve próbálj arra gondolni, hogy csak pár hónap lesz az az idő, ugyanakkor ez a helyzet nagyon függ a nagyszülők karakterétől. Jó lenne, ha lenne majd legalább egy szekrényetek, amelynek lesz kulcsa.
2017. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!