Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok,134 az IQ-m, a...

17 éves vagyok,134 az IQ-m, a barátnőm most 16, neki csak 80 . Ha későbblesz gyerekünk akkor kinek az iq-ját örökölheti?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 10:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%
Neten kitöltöttél valami iq tesztnek nevezett izébizét és most azt hiszed, hogy az hiteles eredmény? :)
2010. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
96%

es nem modnod komolyan hogy az volt a romantikus delutani program hogy ketesben elmentetek egy pszichologushoz, aki megfelelo korulmenyek kozott, es meghatarozott ideig toltette ki veletek az iq tesztet, mert ha nem akkor az nem iq teszt volt.


nekem az interneten volt mar az iq-m 147 is meg 86 is, szoval ennyit errol

2010. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
58%

Jaj az tutti hogy az iqud nagy de az eszed annyi mint egy hangyának!

Nem mindegy az hogy a gyereked milyen iquju lesz, sztem az a lényeg hogy egészséges legyen de a nagy iqudal még ezt sem tudod!

2010. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
80%
Az lehet, hogy az iq-d 134, de az EQ-d( érzelmi inteligencia hányados) közelit a 0-hoz, ha ilyeneken problémázol 17 évesen.
2010. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
nekem 106 az iqm,es ez atlagos,de egyebkent,szerintem te nem vagy normalis ha ezen gondolkozol,e hogy neked ezen mulik a szeretet?Mert zerintem abzolut nem az iqn mulik!!!Szerintem tegyel fel egy hirdetest a neten,hogy megismerkednek 134es iqju lannyal,vagy az folott:-Dja vagy az az folott mar nem jo,mert akkor mar neki nagyobb???Hat elegge keves az eselyed talalni valakit lasuk be,de a te dontesed...."Mr Csolatasu:-D" 22/L
2010. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem lesz a te IQd hoz közeli az eredménye , akkor kicseréled jobbra?


Hülye

2010. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én péniszem 18 cm és a barátnőmé 0, akkor a gyerekünké mekkora lesz?
2010. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

hát majd rájössz, hogy fölösleges ilyeneken gondolkodni :) Lehet, hogy buta lesz, de lehet hogy okos lesz. Szerintem nem ettől függ, de azért megtippelem neked, hogy szerintem egy átlagos IQ-jú gyerek lesz :)



Egyébként mi volt a tegnapi Doktor Hous résZ? meg szeretném nézni. melyik epizód volt tegnap???

2010. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

12:02 vagyok


Szerintem már meg is találtam. ha valakinek kéne akkor:


Doktor House (am. filmsor., 119. rész, 2004) (12) - A tudatlanság áldás

2010. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes mennyi embert felborzol egy ilyen nagy IQ emlegetése. Engem azért nem, mert ahogy itt feljebb valaki említette, nekem is volt már 147. (Lehet, ugyanazt a tesztet töltöttük ki?) ;)


Semmit nem tudunk a kérdezőről ez alapján a kérdés alapján. Mégis sokan igyekeznek belelátni tulajdonságokat, majd ítélkezni. Csakhogy ilyenkor vajon kiről is szól majd az "ítélet"?


Nem tudjuk, pl. miért vannak együtt? Az is lehet, hogy a kérdező EQ-ja épp olyan magas, mint az IQ-ja, és azért. Ki tudja ezt és honnan?


A 11:08-as történetet én egyébként Einstein-nel ismertem.


A kérdés amúgy jogos is lehet. A válasz az, hogy senkiét, mert az IQ nem örökölhető. Hajlamokat, tehetségeket lehet örökölni. Egyébként az IQ nem is fejleszthető. Az EQ igen. Amit lehet fejleszteni, az, hogy milyen gyorsan és pontosan oldod meg az ismert feladatokat. De ez nem maga az IQ, csak a mérésére szolgáló tökéletlen eszköz, ami így mást fog mutatni. Miközben az IQ-d annyi, amennyi. És ez akkor derül ki, amikor új, ismeretlen feladatot kell megoldanod.


Ami egyébként nem jelent túl sokat, ezért is hagytak fel a mérésével. (Na meg azért, mert kiderült, hogy mi szegény kelet-európaiak, meg a feketék ugyan alulmaradunk az átlag USA lakossághoz képest, de a kínaiak meg jól rájuk vernek. Ugyanis az IQ-mérés egy bevándorlási politika részére lett eredetileg kifejlesztve, hogy kiszűrjék a "hasznos" egyedeket a bevándorlók közül. Ez egy fájó szégyenfolt a történetben, nem is igen emlegetik.) De vegyünk példának valakit, aki az elméleti IQ teszteken rendre 200 pont felett van, viszont pánikbeteg és agórafóbiás. Jó élete lesz a magas IQ-jával? Aligha.


Tehát, visszatérve az eredeti kérdéshez, ha lesz közös gyereketek, amit én sem tartok valószínűnek, akkor az genetikailag egy csomó mindent fog örökölni, a megfigyelés szerint (lappangó gének) főleg olyanokat, amik a ti szüleitek hajlamai/tehetségei. Mert a legtöbb esetben ez átugrik egy generációt. Ugyanakkor az örökletes betegségeknél a helyzet általában az, hogy az egészséges szülő génjei dominálnak, mivel a rendszer önjavító. Ha az egyik DNS az adott ponton sérült, a másik pedig ép, akkor a jó fogja továbbvinni az adott tulajdonságot. Ha nem így lenne, akkor a genetikai hibák egyre szaporodnának a generációk alatt, és minden bonyolultabb létforma kipusztulna idővel pusztán e miatt. Szerencsére ez nincs így. Más kérdés, hogy a "jó" tulajdonságok a megváltozott körülmények miatt "rossz"-á válhatnak. Ilyen pl. az, hogy ki milyen hatásfokkal dolgozza fel az ételt? Aki rossz hatásfokkal, az korábban, amikor kevés kaja jutott egy emberre, nagyobb eséllyel halt éhen egy ínséges időszakban. Ma meg a jó hatásfokú szervezet tulajdonosa van kitéve annak, hogy ha nem figyel oda, mit/mennyit eszik, és mennyit mozog, kórosan elhízik és egészségügyi gondjai lehetnek... Pedig ő örökölte a "jó" géneket.

2010. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!