Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek még, hogy a Párom...

Mit tegyek még, hogy a Párom Családja elfogadjon? (Részletek lent, kicsit hosszú lett. )

Figyelt kérdés

A Párommal a neten ismerkedtem meg még 2007-ben, egy közösségi oldalon. Velem egyidős (24)2009májusában jöttünk össze, addig csak barátok voltunk, noha nekem is tetszett, mint férfi, nem mertem nyitni felé, mert akkoriban voltam túl egy szakításon.

A lényeg: tavaly összejöttünk, azóta minden hétvégén Náluk vagyok (én pesti vagyok, Ők pedig egy Pesthez közeli kis községben laknak.) Hozzánk sajnos nem jöhetünk, mert a nővérem a férjével és kislányával velünk lakik egy háromszobás lakásban (plusz ott vagyok én, anyu és apu). Párommal nagyon szeretjük egymást, rendkívül erős a kötelék közöttünk.

Viszont van néhány probléma...kicsit úgy érzem, hogy a Párom Anyukája (akit a második anyámként szeretek...) és nővére nem igazán tud engem elfogadni, annak ellenére, hogy semmi olyasmit nem követtem el, ami ezt esetleg indokolttá tehetné. Az Anyukájával beszélgettem még pár hónapja, akkor mondta, hogy a Párom nővére többször szóvá tette, hogy én milyen sokat vagyuk náluk, és hogy milyen dolog az, hogy én nem viszem el hétvégére hozzánk a Páromat. Holott én többször mondtam mind a Páromnak, mind Nekik, hogy sajnos még aludni sem tudna hol szegény, mert a nővéremék miatt akkora kupi van az egész lakásban, hogy hihetetlen. Én is szinte csak cipőkanállal tudok közlekedni...mellesleg a lánynak egy korábbi palija ott lakott náluk 2 évig és nem is dolgozott semmit. Tehát nem értem, miért jtt elő ezzel a témával...Párom Anyukája pedig meghallotta múltkor, hogy a Párommal poénkodtunk, hogy milyen gyerekünk lesz. Tényleg csak hülyéskedtünk, hiszen egyáltalán nincs a közeljövőre nézve tervbe véve házasság és gyerek, egyelőre élvezzük a szerelmet, de amikor ezt meghallotta, kiakadt: "Adok majd én Nektek...én még nem akarok unokát..."

Apukája és Nagymamája viszont kifejezetten örül, hogy sokat vagyok ott. A Nagyija egy igazi tündér, imádom, Apukája is nagyon kedves. Anyukát is és a nővért is nagyon szeretem, de ezek mégis nagyon rosszulestek. Lassan már ott tartok, hogy megmondom Páromnak, hogy nem megyek egy ideig Hozzájuk...megfordult a fejemben, hogy egy ideig inkább panziókban/hotelekben találkozzunk, csak az a baj, hogy egyrészt egyikünk sincs eleresztve anyagilag, másrészt a Páromra mindig szükség van otthon, mert Apukája egy agyvérzés következtében hosszú ideig fekvőbeteg volt, most már hála Istennek jobban van és szépen gyógyul, de még dolgozni nem tud, ezért mindent a Párom csinál a ház körül. Amiben én is tudok, segítek. Pl. a Páromnak segítek füvet nyírni, gazt szedni, amikor eszünk, mindig én mosogatok, mások edényeit is szívesen eltakarítom. Ha Karácsony/szülinap/névnap van, mindig több ajándékot viszek az ünnepeltnek, és szívből adom...egyre rosszabbul érzem magam, lassan kezdek belebetegedni...

Mégis, mit tehetnék? Minden választ szívesen elolvasok.


24/L


2010. máj. 6. 13:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nálunk a "feosztás" így néz ki: egy 2X3 méteres szobám van, ami most a nővéremék cuccaival van tele. Kértem őket hogy hordják el, mert egyedül sem férek, mire ők azt mondták, hogy nem tudják hova vinni...-.-

A másik (szintén 2X3 méteres szoba) anyué és apué, náluk is bútor-hegyek vannak. A nagyszoba (4X4 méter) most a tesómé és a férjéé, ott laknak a gyerekkel. Nekem a szobámban egy szűk, alig 35-40 centim van az ajtótól az ágyamig közlekedni...

Komolyan ott tartok, hogy beleőrülök ebbe az egészbe...a Párommal nagyon szeretjük egymást, de én rosszul vagyok ettől az egész helyzettől...

2010. máj. 6. 14:07
 12/19 anonim ***** válasza:
Hú, ez már tényleg durva. Figyi fogd meg a tesódék cuccait és hajrá kifele. Tegyék le a lakás rá eső részükön és nyomorogjanak jobban, hidd el így más megoldás nem lesz, mert mindehol ezek szerint a falakba ütközöl
2010. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Amúgy megkértem (többször is) a Páromat, hogy mondja el, hogy ha az ottlétem terhes másoknak, de Ő azt mondta, hogy dehogyis teher, szeretnek Téged és ne beszéljek ilyen butaságot. Mivel ismerem a Páromat, tudom, hogy soha nem hazudna csak azért hogy megnyugtasson, Neki tudok hinni...eddig Ő az egyetlen olyan férfi, aki nem csapott be.
2010. máj. 6. 14:20
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez idágig ok, de ezek szerint te kényelmetlenül érzed magad néha az anyukája és a tesója miatt. A tesódékat meg nem megkérni kell, mert ezek szerint az egész lakásba nálatok "ők laknak" betelepedtek, hanem megfogni a szobádban a cuccaikat aztán kirakni. Így tudod csak ezek szerint megoldani, más lehetőség nincs, mivel szinte minden ki lett zárva.
2010. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
...utolsónak: nem rossz ötelet, már csak azt kellene kitalálnom, hogy hová teszek egy heverőt, egy éjjeliszekrényt és négy széket, ami így összerakva van nálam. Heverő, rajta a kis szekrény és a négy szék. Panelban élünk, a folyósora nem vihetem ki, egyrészt az amúgy sem túl széles közlekedőt eltorlaszolná, másrészt akkor én lennék a szemét köcsög...
2010. máj. 6. 14:30
 16/19 anonim ***** válasza:
azt mondod hogy anővérednek van háza ha nem kell nekik adják oda nektek vagy vegyétek meg tőlük ha nem akkor dobjad oda öket a saját házukba
2010. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem a folyosóra kell kivinni, át hozzájuk a nappaliba, aztán akkor megtudják, hogy mi merre hány km. Vagy legalább egy részét, igazán a heverőt megtartanád a szobába, az alvásprobléma végett:)))


azért egy kicsit durva, amit a nővéredék művelnek, a pofátlanságnak is van már határa, ne is haragudj, a legbosszantóbb, hogy van lakásuk. Nincs pénzük felújíttatni, attól még lakás. Lakjanak benne úgy ahogyan van. A szüleid helyében én már nem is tudom, hogy mit tettem volna.

2010. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Anyós témában nem tudok újat mondani én is hasonló helyzetben vagyok bár én nem vagyok minden hétvégén ott csak akármit teszek az anyósomnak sosem jó.A tesódék cuccát meg vidd oda ahol ők alszanak abba a szobába és ha te leszel a szemét akkor mond meg nekik hogy eddig elviselted hogy a cuccaikat odahordták hozzád de egyszerűen nem férsz el.Amúgy meg ha nincs pénzünk a házat befejezni el kell adni ennyire egyszerű.
2010. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Minden válaszadónak köszönöm a tanácsokat, mindenkinek adtam egy plusz pontot. Sokat segítettetek, tényleg köszönöm szépen.
2010. máj. 7. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!