Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságos ez velem szemben?...

Igazságos ez velem szemben? Vagy csak én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Mamàm meghalt.

Végrendelet szerint a hugom orökölte a hàzat,amin 800ezer ft jelzàlog volt akkor,hugom otthon lakott még anyueknàl de én màr csalàdoa asszony boltam albérletben.

Felhoztam mi lenne ha bekoltoznenk valasz koltlzzetek de akkor fizessetek a hitelt.

Mondtam hogy jo.

3 év alatt kifizettuk,megcsinaltattuk a hàzat,kiakartam ràhasznàlni a csokot bővítésre és előàlltak azzal hogy aadjak 1 milliot a hugomnak a reszet a hazbol....

Hozzateszem a hugom nen tart igenyt a hazra!

Anyuék talàltàk ki ezt az 1 milliot is.

Becsértéke 2 millio ft.

Mikor szova tettem hogy nem adok penzt haboru lett belole.igazsagos ez?

Nem jogilag emberileg.


2017. jan. 25. 00:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Csokot nem is vehetsz fel, olyan házra ami nem a te tulajdonod.
2017. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az unokatesómnak volt (örökölt) tulajdonrésze a nagyszülői házban. Örültem, hogy nem akkor kérte a részét, amikor beköltöztünk és hogy évekig nem kért használati díjat a saját része után (jogilag megtehette volna). Amikor szüksége volt a pénzre saját ingatlan vásárlásához, a felújítás előtti érték alapján számoltuk ki az összeget. (Nem volt értékbecslés, hanem egy konkrét vételi ajánlat volt, amit mindenki reálisnak tartott).

Szerintem mind jogilag, mind emberileg úgy korrekt, ha kifizeted.

Egyébként: ha nem lett volna végrendelet, akkor anyukátok örökölt volna és akkor nyilván arányosan osztotta volna el kettőtök között az örökséget. Márpedi ha te használtad egyedül évekig az ingatlant, akkor mindenképpen jogos, hogy a terheit is te viselted.

2017. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van annak, aki írta, hogy CSOK-ot jelenleg föl se vehetsz erre a házra, hisz nem a te neveden van.

Másrészt: igen, 800e Ft-ot kifizettél, kérdező, 1M Ft-ot kértek most, tehát a 2M Ft-os házhoz 1,8 M Ft értékben jutnál hozzá. Anyukád csupán nem hagyja, hogy kitúrd húgodat a jussából.

Ha nem adsz pénzt, akkor nem lesz a te neveden, pedig beleöltél 800e Ft-ot + a felújítás értéke. Ennek mi értelme?

Azt sem értem, hogy miért újítottad föl a házat, amíg nincs a te neveden. Most lehet vitatkozni ezen is. Ill. szerintem anyukád azért mondott 1M Ft-ot 1,2M Ft helyett, mert szerinte kb. 200e Ft-ra becsülhető az értéknövekedés, amit a felújítással csináltatok.

Szóval úgy néz ki, anyukád abszolút korrekt veled.

2017. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csokot bővitésre nem adnak.
2017. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!