Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bosszút állni?...

Hogyan tudnék bosszút állni? "Barátnőm" csúnya pletykát terjesztett el rólam a munkahelyemen.

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, akivel jóban voltam. Aztán kivettem 2 hónap fizetés nélküli szabit családi okok miatt. Ő kérdezte többször, h miért megyek szabira, de úgy gondoltam, nem tartozik rá. Többször megkérdezte, h munkahelyet akarok-e váltani és azért megyek-e el, h keresgéljek. Mindig mondtam neki, h nem azért. És tényleg nem azért mentem.

1 hónapja mentem vissza dolgozni és megdöbbenve hallottam, hogy a munkatársaim úgy tudják, azért mentem el, mert munkahelyet kerestem. Rákérdezésemre kiderült, h ez a pletyka már jól elterjedt, mindenki ezt hiszi. Most már értem, miért néznek rám 1 hónapja ferdén. Mit tegyek a pletyka elindítójával??


2010. máj. 6. 16:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem baj,amíg az oroszlán nem harap,hiszen kőből van.

Ha soha nem védi meg magát valaki,akkor az esélyt sem teremti meg magának,hogy legalább akadjon ember,aki előtt tekintélye van.Emberek vagyunk,nem birkák,akiknek tűrni kell mindent,a másiknak meg mindent lehet.

Ez egy tipikusan olyan eset,mikor a Kérdező kínos helyzetekbe kerülhet az állítólagos barátnője pletykái miatt.Megmondom őszintén,én sem venném jó néven,mert ha ez valamelyik főnök fülébe jut esetleg,az már hitelrontás rám nézve,és kínos is.Továbbás mások is engem fognak megbízhatatlannak tartani.

Ezért lenne célszerű a kolléganőt nyíltan,mindenki előtt kérdőre vonni,miért terjeszt pletykákat.Ez még azért egy elég intelligens,korrekt elrendezési módja a dolgoknak.

2010. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem úgy van, hogy mindenkivel az érdemei szerint kell bánnunk. Mindenkivel azon a módom bánok, amely mód éntőlem telik. Egy goromba ember gorombán bánik, egy szelíd ember szeliden. Ami a te szádon jön ki, az terád jellemző.
2010. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Eddig nagyon sokra mentem Vele,mikor szerényen mosolyogtam.A másik lehetett bunkó,flegma,nagyképű,én nyeltem,és tűrtem.Aztán egyszer kiadtam magamból mindent,ami rosszul esett,és még az csodálkozott,aki ezt kiprovokálta.Szóval én inkább többet nem lennék balek.
2010. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem kettesben az illetőt. Megbeszéltük a dolgot. Ő állítólag csak azt mondta, h lehet, h a jövőben máshova megyek dolgozni (mondjuk ezt is minek kellett??), ebből kerekedett ki a pletyka, h már meg is van az új helyem.. A csajtól azt is hallottam, h olyan is terjed rólam, h kirúgtak, azért mentem el.

Undorítóak az emberek, komolyan. Ebben élik ki magukat?

2010. máj. 10. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!