Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Ki van...

Nem akarok gyereket. Ki van ezzel még így? Ha van kedvetek, nyugodtan írjátok le, ti miért nem.

Figyelt kérdés
Én még egy pár éve eléggé akartam, a foglalkozásomban is gyerekekkel dolgozom, de mára az érzelmeim teljesen megváltoztak. Általában ez a folyamat ahogy észrevettem inkább fordítva megy végbe az emberekben (előbb nem akar, utána meggondolja magát), hát nálam pont ellentétesen. Nem szeretnék senkit megsérteni, csak nem értem, bizonyos emberek miért abban lelik az örömüket, miért mondják meg másnak, hogy hogyan élje az életét. Amúgy nem, nem vagyok nagy karrierista, nem féltem az alakomat, cseppet sem vagyok egoista, pláne nem gyerekgyűlölő. Szimplán csak nem érzem a vágyat, nem tartok rá igényt, nem ettől leszek teljes értékű ember, ez egyszerűen nem az én utam. Introvertált ember vagyok, ha valami taszít, akkor az a kirakatboldogság, amit sok ember propagandaszinten nyomat, leginkább gyerek / családi fronton.

2017. febr. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
15%

Van parod?


Csak mert nem egy noismerosom boldog parkapcsolatban gyereket akart, amikor epp nincs parjuk akkor nem akarnak.

2017. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
Igen, már öt éve.
2017. febr. 4. 13:59
 13/71 anonim ***** válasza:
92%

En sem tudom elkepzelni,hogy legyen gyerekem. Fiatalabb koromban meg erdekelt a tema(nyilvan nem akkor akartam,csak bennem volt,hogy majd 25-30evesen lesz).

Most ott tartok,hogy lassan 20 evesen a terhesseg es gyerekneveles gondolatatol is kiver a viz.Mostmar csak abban remenykedek,hogy egyszer talan megjon a kedvem,de lehet sose fog max ha lesz egy szereto parom aki nagyon akar,ezzel meghozva az en kedvem is a gyerekhez.

Szerintem azert alakult ez ki bennem,mert nem volt tul boldog az eletem eddig sem,sajnos most sem az,es talan ettol akarnam megkimelni,hogy meg sem szuletik,hisz akkor neki sose lesz rossz.(Nem azt ertem ezalatt,hogy megfogan es elvetetem,es azert nem fog szenvedni,hanem mert meg sem fogan).

2017. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
25%
Te jo eg, 20 evesen meg annyi minden valtozik hogy ihaj :) 30 felett ennek a kerdesnek nuncs ertelme, manapsag a nok 90%-a akkor erik meg a gyerekvallalasra.
2017. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
21%
30 ALATT
2017. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 holnaptegnapja ***** válasza:
13%
Kérdező, én is kérdezhetek a téma felvetéseddel kapcsolatban?
2017. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:
Kérdezz.
2017. febr. 4. 14:15
 18/71 anonim ***** válasza:
79%

Én régen úgy voltam vele hogy mindenképpen fiatal anyuka akarok lenni. Most 24 vagyok és még mindig egyetemre járok (csináltam 2 éves szakmát is) de előtte jó lenne egy stabil munkahely is, tehát talán 30 éves koromig összejön

Bár már annyira nem is szeretnék. Úgy érzem, hogy nincs rá energiám. És ezt onnan veszem, hogy unokatesóméknak van két óvodás korú fia, akikre többször vigyáztam, és egy délután vagy pár óra alatt hihetetlenül leszívnak. Ilyenkor arra gondolok "te jó ég mi lenne velem ha minden nap reggeltől estig kéne ezt csinálnom?! Tuti borzalmas tv/sz.gép gyerekfelvigyázós anyuka lennék"

2017. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van három gyerekem de marhára megértem azokat, akiknek nincs és nem is akarnak.

Óriási szabadságuk van mind időben, mind anyagilag. Nem felelősek egy vagy több életért, nem kell aggódniuk hogy mi lesz vele, minden rendben alakul -e a nevelés során, nem lesz -e súlyos beteg vagy sérült. Nem kell megszervezniük az életük minden percét, magukra költhetik a fizetésüket, elengedhetik magukat akkor is, amikor a szülőknek a gyerek ügyes-bajos dolgaira kell felügyelni. Nem szorulnak nagyszülőkre és barátokra, hogy néha kimozdulhassanak otthonról.

Mindettől függetlenül én nem változtatnék ha újrakezdhetném, mert mindig szerettem volna szülő lenni, és az ezzel járó örömökről nem mondanék le soha.

2017. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
23%
Ki a fenét érdekli már ? Szinte minden hónapban van egy ilyen kérdés. Ha zavar a beszólás gyerek témában, akkor ne reklámozd, hogy nem akarsz. Ez jogosan vált ki visszatetszést. Főleg egy nő esetében.
2017. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!