Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Ki van...

Nem akarok gyereket. Ki van ezzel még így? Ha van kedvetek, nyugodtan írjátok le, ti miért nem.

Figyelt kérdés
Én még egy pár éve eléggé akartam, a foglalkozásomban is gyerekekkel dolgozom, de mára az érzelmeim teljesen megváltoztak. Általában ez a folyamat ahogy észrevettem inkább fordítva megy végbe az emberekben (előbb nem akar, utána meggondolja magát), hát nálam pont ellentétesen. Nem szeretnék senkit megsérteni, csak nem értem, bizonyos emberek miért abban lelik az örömüket, miért mondják meg másnak, hogy hogyan élje az életét. Amúgy nem, nem vagyok nagy karrierista, nem féltem az alakomat, cseppet sem vagyok egoista, pláne nem gyerekgyűlölő. Szimplán csak nem érzem a vágyat, nem tartok rá igényt, nem ettől leszek teljes értékű ember, ez egyszerűen nem az én utam. Introvertált ember vagyok, ha valami taszít, akkor az a kirakatboldogság, amit sok ember propagandaszinten nyomat, leginkább gyerek / családi fronton.

2017. febr. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim válasza:
80%
Nem érzem feladatomnak az emberi faj fenttartását. Úgy érzem hasznos tagja vagyok a társadalomnak, de ha kihalna az emberiség( nem fog, mert őrült tempóban szaporodik) az sem érdekelne. A saját életem igenis fontos számomra és önzőnek sem tartom magam emiatt. Semmivel nem vagyok önzőbb, mint azok, akik azért (is) gyártanak gyereket, hogy öregkorukban legyen aki gondoskodik róluk. A gyerek(ek) sem garancia a békés, szeretetteljes időskorra. A nyugdíjas otthonok elfeledett lakói nem mind gyermektelenek. Csak szólok. ;)
2017. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Jah, mennyi idős sínylődik különböző otthonokban, és bizony mind gyerekesek szinte... Úgyhogy a magányról ennyit. A bolygónak is jót tesz, ha nem nyúl módjára szaporodik az ember. De én nem ezért nem szeretnék, hanem mert egyszerűen nem szeretném, nincs rá igényem, idegesít a hiszti, az állandó ordítás, bennem meg ne legyen 9 hónapig senki, nem vagyok inkubátor... Valójában tényleg olyan lenne, mint egy kis megszálló alien. Azzal, hogy páran meg erőltetik a témát, azzal a fordítottját érik el...
2017. febr. 21. 23:38
 53/71 anonim ***** válasza:
38%
Megfogalmazasod alapjan egy rettento ostoba ember vagy, erre mondjak hogy az ilyen ne is vallaljon. A gyerek nem valo mindenkinek. Mindenesetre jo hogy felismerted neked sem, meg mindig jobb mint a masik veglet aki 8-at szul segelyert. Na ennek a ket tipusnak nem szabad!
2017. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
23%
Miert kell amugy ezt reklamozni hogy nem akarsz? Ne szulj...vagytok csomoan, nem olyan egyedi hogy onigazolaskepp sorstarsakat keress.....vedekezz es nem lesz gyereked, ennyi.
2017. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:
Külön szeretem, amikor valaki nem tud lényegében érvelni, és előhúz ilyen semmitmondó szövegeket, mint az ostobázása a másiknak. Ezzel aztán most húdemegmondtad. Persze, mert nyilván nincs magára hagyva egy csomó idős az idősek otthonában, akikre a gyerekeik rá se néznek. Az meg miért szégyen, hogy valaki tokofóbiás és meri magát ezért nem kevesebbnek érezni? Igen, ez az állapot pont arról szól, hogy semmiképp nem akarod, hogy egy különálló személy benned létezzen 9 hónapig, de ha lehet, akkor kevesebb ideig se. És igen, sokunkban már egy terhes nő látványa is félelmet kelt.
2017. febr. 22. 07:35
 56/71 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem igenis beszélni kell a témáról, és behozni a köztudatba. Egyrészt, hogy bátran merjék választani az emberek ezt az opciót - azaz minél kevesebben társadalmi nyomás legyen, amivel ráveszik az általad is említett "ilyen ne is szüljön" típusú embereket a szaporodásra.

Másrészt valami hihetetlen mértékű és mennyiségű támadást kapunk a családban, a mindennapi életben ismerősöktől és idegenektől, a politikusokról, médiáról nem is beszélve. Ideje kitakarodni a szaporítószerveinkből (ja, és a férfiakéból is).

2017. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 A kérdező kommentje:
Pontosan! Valójában a gyerekesek / gyerekre vágyók azok, akik képtelenek ezt elfogadni, ők erőltetik ezt az egész marhaságot, aztán ha valaki őszintén kifakad, még ők érzik sértve magukat! Hagyjanak békén minket, gyerekMENTESEKET.
2017. febr. 22. 09:15
 58/71 anonim ***** válasza:
58%

Nem, ez egy tevhit! Mint a melegeknel a felvonulas. Azt hiszik, azzal elfogadtatjak a helyzetuket, ha szines neccharisnyaban smarolnak egy kamion tetejen az Andrassy uton. Holott ezzel a megbotrankoztatassal pont semmit nem ernek. Aki elfogadja oket az a megbotrankoztatas nelkul is igy van. Aki meg nem, azt meg inkabb maguk ellen forditjak. Aki meg ugy van vele (mint pl en) hogy nekem mind1, nem kell hogy mind egyformak legyunk, bennem rossz erzest kelt hogy oke oke olyanok akarnak lenni mint a heterok marmint epp annyira termeszetesek, de akkor miert rakjak magukat ilyen megbotrankoztato modon kirakatba?


Ugyanezt valtotta ki a hozzaszolasod....oke, ne szulj, nem akarsz, kesz. Aztan jon egy ennyire ostobenko hozzaallas hogy nem vagy inkubator...banyek tudjuk. Senki nem inkubator attol, hogy szul....tettel egy undorito hasonlatot amit megbotrankoztatonak szantal es ezzel magad ellen forditothatod azt is aki szerint amugy b.aszottul maganugy hogy szulsz-e.


Ha ennyi eszed van hogy azt hiszed ez egy "problema" amirol "beszelni kell", meg ilyeneket puffogtattok hogy "tarsadalmi nyomas" (hol? Kinek? Max anyadtol nyomas mert unokat akar de pl nekem vagy masnak baromi mindegy hogy Kovacs Gizike szul-e vagy nem, meg a neki valaszolo masik antibebi-aktivista Szabo Micike fog-e gyereket vallalni), vonuljatok fel antibebi-plakatokkal.


En ugy erzem ez sima fontoskodas. A szuleiteken kivul senkit nem erdekel lesz-e gyereketek.....semmi "taaaarsadalmi nyomas" nincs rajtatok.

2017. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:
Aha, akkor a jobber képviselők nyilatkozatai sorban micsodák? A lengyel szigorított abortuszszabályozás micsoda? Hagyjuk már, mindenhol a gyerekeket erőltetik. Ezzel pedig nem lesz több gyerek, sőt... Egyébként meg nem tudom, miért kell kiakadni, tulajdonképpen élő inkubátor vagy abban a 9 hónapban, és ezzel szerintem semmi rondát nem mondtam.
2017. febr. 22. 14:56
 60/71 anonim ***** válasza:
95%

#58

Akkor talán olvasgass újságot, és ne csak a szappanoperákat nézd a TV-n, hanem híradót is... találsz te ott eleget, Kövér Lászlótól Orbánig, a pápától az ezotériáig, a reklámok agymosásáig mindenütt.

2017. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!