Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Ki van...

Nem akarok gyereket. Ki van ezzel még így? Ha van kedvetek, nyugodtan írjátok le, ti miért nem.

Figyelt kérdés
Én még egy pár éve eléggé akartam, a foglalkozásomban is gyerekekkel dolgozom, de mára az érzelmeim teljesen megváltoztak. Általában ez a folyamat ahogy észrevettem inkább fordítva megy végbe az emberekben (előbb nem akar, utána meggondolja magát), hát nálam pont ellentétesen. Nem szeretnék senkit megsérteni, csak nem értem, bizonyos emberek miért abban lelik az örömüket, miért mondják meg másnak, hogy hogyan élje az életét. Amúgy nem, nem vagyok nagy karrierista, nem féltem az alakomat, cseppet sem vagyok egoista, pláne nem gyerekgyűlölő. Szimplán csak nem érzem a vágyat, nem tartok rá igényt, nem ettől leszek teljes értékű ember, ez egyszerűen nem az én utam. Introvertált ember vagyok, ha valami taszít, akkor az a kirakatboldogság, amit sok ember propagandaszinten nyomat, leginkább gyerek / családi fronton.

2017. febr. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim válasza:
100%
Azert szulni hogy a nagyszuloknek legyen unokajuk.....ez a masik nagy hulyeseg. Az szuljon aki gyereket akar felnevelni....
2017. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:
Egyébként mi ez a Joli nénizős szellemeskedés? Érthetetlen terelés csupán...
2017. febr. 4. 15:35
 33/71 anonim ***** válasza:
27%

Miert kell ezt reklamozni? Ha nem akarsz nem szulsz.

Lassan mar hetente van ilyen kerdes, egyaltalan nem kulonleges dolog. Munkahelyemen tullicitaljak egymast a 31-32 eves kolleganoim hogy melyik akar kevesbe gyereket....hogy mekkora lemondasokkal jar meg koran kell kelni meg nem lehet utazgatni vagy bulizni. Ez van, sokan nem akarnak, nem olyan kulonleges dolog.

Nekem van, es ismet babat varok mert en szeretnek nagy csaladot de aki nem az vagy meggondolja magat, vagy talal mas boldogsagforrast az eletben mint a csalad.

2017. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:
Utolsó: igazad van, a baj csak az, hogy azét beszélünk róla, mert mások erőltetik nálunk a témát, nem fogadják el a döntésünket.
2017. febr. 4. 15:53
 35/71 anonim ***** válasza:
44%
Akkor veluk beszeljetek! Az jobb megoldas szerintem.
2017. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
87%
Én sem biztos, hogy szeretnék majd, nagyon sok dolgot szeretnék még elérni és jelenleg sehol sem tartok, csak sulinál, ráadásul olyan pályát választottam, ahol hosszú évekig tart, míg az ember le tud tenni valamit az asztalra, de az is lehet, hogy sosem sikerül (művészeti terület). Így is sok dolog van, ami elvonja a figyelmemet, pl. tudom hülyén hangzik, de van egy kutyám, aki iszonyú sok törődést igényel és ezáltal tapasztaltam meg, hogy ha lenne egy gyerek, akivel még 20x ennyit kéne foglalkozni minden percben, meghülyülnék. Rossz anya meg nem akarok lenni, senki sem érdemli meg, hogy az anyja ne foglalkozzon vele. Ezen kívül ott van az is, hogy félek, nem olyan stabil kapcsolatba születne, manapság nehéz egyben tartani a családot és csonka családban felnőni meg szívás.
2017. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 holnaptegnapja ***** válasza:
5%

"Nem akarok gyereket. Ki van ezzel még így? "


Szarkazmus.

2017. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
40%

"Kirakatboldogság alatt tényleg kirakatboldogságot értek, mert aki valóban boldog, az nem erőlteti rá a maga életmódját másra. Ez miért lenne aljas? Mennyi olyan családról hallani, ahol kifelé a szépet mutatják, miközben a valóság teljesen más... Kár, hogy a másik oldalról szinte alig hallani színvonalasabb érvelést a személyeskedésen kívül..."


LOL. Kérdező, kiírsz ide egy kérdést, ami kifejezetten kutakodás mások magánéletében, bár mindenki eldöntheti, hogy válaszol-e rá vagy sem - megjegyzem, így van ez a való életben is. Az érveid között felsorolod, hogy "ha valami taszít, akkor az a kirakatboldogság, amit sok ember propagandaszinten nyomat, leginkább gyerek / családi fronton." - miközben gőzöd nincs arról, hogy milyen az, amikor valaki családban él a saját gyerekével/gyerekeivel. Majd benyögöd, hogy nem hallottál "színvonalas érvelést" a másik oldalról...:D

2 megjegyzésem van.

1. Ha az a bajod, hogy vannak ismerősi/családi körben, akik csesztetnek, miért nem akarsz gyereket (sajnos, tényleg vannak ilyen hülyék), akkor velük intézd a problémát, ne vetítsd ki mindenkire, aki másképp gondolkozik, mint te.

2. A magam részéről nem gondolom, hogy BÁRMILYEN érvet kellene bárki felé mondanom, miért élem úgy az életem, ahogy élem. Az én életem, az én magánügyem. Ahogy a te életed a te magánügyed, senkinek nem tartozol magyarázattal - sem színvonalassal, sem butuskával.:-)

2017. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
Mint írtam, naponta gyerekek mellett dolgozom, szóval azért van...
2017. febr. 4. 17:01
 40/71 anonim ***** válasza:
82%

Én sem szeretnék gyereket. 18 éves korom körül úgy voltam vele, hogy majd biztos megváltozik a véleményem a későbbiekben, de nem így lett, most lassan 25 leszek.

Lehet, hogy közrejátszik ebben az, hogy 3 öcsém van, és a szüleim nagyon sokszor kértek rá, hogy vigyázzak rájuk, ezért nagyon is jól tudom, hogy mivel is jár a gyerekvállalás. Félreértés elkerülése végett, szeretem a testvéreimet, de úgy érzem hogy nem lenne türelmem saját gyerekhez. Igen, lehet, hogy önzőség, de én szeretem élni a saját kis életemet, nem tudnám elképzelni, hogy egy éjszaka alatt 5-ször, 6-szor felkeljek a gyerekhez ki tudja hány hónapig, utána nap közben is folyamatosan figyeljek rá, és közben lássam el a háztartást is. A terhesség és a szülés gondolatától rosszul vagyok, soha nem bírtam a kórházakat, vért, fájdalmat.

Ahogy az egyik válaszoló írta, amikor látok egy kisgyerekes családot, nem az jut eszembe, hogy milyen jó nekik, hanem hogy mennyit szenvedhetnek a gyerekkel és milyen jó, hogy nekem nem kell.

Valamint a gyerek nagy anyagi felelősséggel is jár, én örülök, hogy be tudom osztani a havi fizetést, egy gyereket biztosan nem tudnék eltartani.

2017. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!