Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Ki van...

Nem akarok gyereket. Ki van ezzel még így? Ha van kedvetek, nyugodtan írjátok le, ti miért nem.

Figyelt kérdés
Én még egy pár éve eléggé akartam, a foglalkozásomban is gyerekekkel dolgozom, de mára az érzelmeim teljesen megváltoztak. Általában ez a folyamat ahogy észrevettem inkább fordítva megy végbe az emberekben (előbb nem akar, utána meggondolja magát), hát nálam pont ellentétesen. Nem szeretnék senkit megsérteni, csak nem értem, bizonyos emberek miért abban lelik az örömüket, miért mondják meg másnak, hogy hogyan élje az életét. Amúgy nem, nem vagyok nagy karrierista, nem féltem az alakomat, cseppet sem vagyok egoista, pláne nem gyerekgyűlölő. Szimplán csak nem érzem a vágyat, nem tartok rá igényt, nem ettől leszek teljes értékű ember, ez egyszerűen nem az én utam. Introvertált ember vagyok, ha valami taszít, akkor az a kirakatboldogság, amit sok ember propagandaszinten nyomat, leginkább gyerek / családi fronton.

2017. febr. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 alexav válasza:
0%
#58 teljesen igaza van. Le van tojva, hogy akartok-e gyereket vagy nem de látszik, hogy még ígyis foglalkoztat titeket a dolog különben nem irnád ki gyakori kérdésre. Értem más vagy mint a többi gratulálok. Inkább probalj máshogy kitűnni a tömegből mint ilyennel. A probléma azzal van, hogy hogyan hasonlítod a terhességed abnormális dolgokhoz. Sajnálom ha ennyire viszket a lyukad ha nembirod ki az utolsó hónapokat szex nélkül. Az meg, hogy kiről gondoskodnak a gyerekei idős korára és kiről nem azok mind maguknak köszönhetik. A neveltetésüknek és, hogy olyan embereket neveltek fel akik tojnak rájuk. Ja és remélem drága jo édesanyátok is egy kib*szott aliennek láttak/látnak titeket. Gratulálok a rendkivul nevetséges gondolkodásmódhoz. Ne legyen gyereked mert 9hónapig nem kefélhetsz XDDDDD a "társadalom" meg az abortusz ellen van, nem pedig az ellen, hogy meg se fogan soha a gyereked. Mindenkinek meglehet a saját véleménye csak a fas*ságokat ne mondjátok már, nevetséges.. Ezt a fajta társadalmat, mint ti én se akarnám fenntartani:DDd
2017. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:
Te szerencsétlen funkcionális analfabéta szülőgép! Hol olvastál ilyen ostoba kijelentéseket, hogy az a baj, hogy az utolsó szexmentes hónapok? Nem érted, hogy nem akarom őket, mert taszítanak, undorítanak, idegesítenek? Egy percig se akarok anya lenni, ennyi az egész. Egyébként rémesen primitív vagy, biztos az a sok szerencsétlen öreg mind megérdemelte, hogy a drágalátos kölke akit ő nevelt fel a saját pénzén később lesz*rja. Meg az unokák is, akik a zsebpénzt elteszik, de arra nem képesek, hogy őszintén megkérdezzék, hogy van a nagyi / nagyapa. Na ezért se leszek konténer egy aliennek se!
2017. febr. 22. 17:51
 63/71 alexav válasza:
0%
Gondolkodjál el máskor a megszólításokon így ismeretlenül, kiváncsi lennék élőben mennyire használnád ezeket a jelzőket. Gyerekmentes életéveid töltsd el azzal, hogy egy kis kultúrát vagy illemet tanulnál, ha eddig mint ugye látható nem sikerült. Na most meg is mutattad ki itt a primitív analfabéta, na pá.
2017. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki látott bele látatlanban is olyan marhaságokat, h xy-nak viszket a lyuka, meg kb. csak az a baja, hogy pár hónapig nem szexelhet... Arról már nem is beszélve, hogy konkrétan az idősek igen nagyfokú százalékát teljesen ismeretlenül elítélted, olyan ostoba szöveggel, amilyet rég hallottam. Csak visszakaptad amit adtál, ne panaszkodj ezután! Na csá!
2017. febr. 22. 20:39
 65/71 anonim válasza:
Hölgyeim is uraim itt mutatkozik meg az emberi primitívitás. Nekem semmi bajom azokkal az emberekkel akik nem akarnak szülni de könyörgöm ezt miert kell ország vilag előtt kikiáltani? Vagy ha már ki is írod akkor fogadd el a kritikát amit kapsz es ne támadj mert azzal semmi sincs megoldva. Vannak olyan nők akik egészségügyi okok miatt nem tudnak szülni, te meg azon vagy fenn akadva hogy 9honapig egy baba nő a hasadba es egy inkubátor vagy? Akkor csak annyit tudok mondani hogy gratulálok. Te mondod hogy ilyen ostoba szöveget rég hallottál, de te ostobább vagy ha képes vagy ilyet irni. Most én nem azért vagyok itt hogy elítéljek, meg anyázzak, meg ocsároljak másokat, egyszerűen csak le döbbent hogy ebbe a mai generációba néhányan mennyire primitíven gondolkodnak. Nem azárt hogy degradáljalak félre értés ne essék. Eszembe sincs. Csak néhányan előbb gondolkodhatnànak mielőtt megszólalnak,mert ez lesz a vége. Ha valóban ugy gondolsz egy gyerekre mint egy alien akkor te valószínűleg még nem láttál babát. Ha nem akarsz szülni akkor ne szülj, rendben ez van. De akkor te se panaszkodjál azok után ha negativ kommenteket kapsz. Na jó éjszakát!
2017. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 A kérdező kommentje:
Láttam, és rosszul vagyok a magzatfotóktól, rémesen ijesztőek. Nem érzem magam jól tőlük.
2017. febr. 22. 21:49
 67/71 anonim ***** válasza:
Egyszer egy ilyen magzatvédőt megszívattak egy képpel, ami egy embriót ábrázolt... nagy fröcsögve előadta, hogy már teljes értékű ember, látszik a kis arca, keze lába stb.... hagyták kicsit vergődni, majd felvilágosították, hogy a képen macskaembrió látható... a plussz poén: éppen egy kb. macskagyűlölő fröcsögőnek sikerült ezt a csalit benyelni :D
2017. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 A kérdező kommentje:
XD Hát ez égő!
2017. febr. 23. 10:08
 69/71 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a kérdező?

Én írtam a 49. hozzászólást, az alieneset.

27 éves vagyok.

Nagyon zavarbaejtő számomra az is, amikor ismerősök hozzák a 3D magzatvideókat. A többiek mondják, hogy de szép, de aranyos. Én pedig nem tudok mit mondani, mert ha szépet nem tudok, csúnyát főleg nem mondok. Örülök, ha örülnek, de nem tudok mit kezdeni egy pólyással. Félek tőlük. Egyszer a kezembe adtak egyet kb. 2 percre, egyből összehányt mindent. Engem is, magát is, az ágyat is, a padlót is. Nem tudom, hogy mit tettem volna, ha kettesben hagyják velem órákra. Reszkettem volna, ameddig meg nem érkeznek a szülei. Magamtól nem is merem megfogni őket, mert félek, hogy eltörik a nyaka, ha kevésbé, vagy ha túl magasan támasztom meg. Vagy ha beteg lesz féltem volna, hogy rámfogják, hogy sok, vagy nem megfelelő tápot adtam neki. Olyan érzés, mint amikor kölcsönadnak vmit az akaratod ellenére, nem mersz nemet mondani, és akkor hibásodik meg, amikor nálam van. Náluk is tönkre ment volna, de ez nagyon kikészít, hogy nálam. Én hiába mondom, hogy nem használtam, vagy egyszerűen csak bekapcsoltam, azt már nem igazán hiszik el. Vagy ha elhiszik, én attól nem tudok megnyugodni, mert lehet, h a másik fél nagyon ideges, szenved, hogy tönkrement pl. a ventilátora, csak nem mutatja ki. Nagyon kellemetlen, mert belebetegítem magam az ilyen esetekbe. Addig nem nyugszom, míg nem kárpótolom.

Pl. félek más számítógépéhez is hozzányúlni. A cégeshez is. Olyan is megesett, h nálam szakadt el egyik osztálytársam által adott telepakolt patikás táska. Nagyon bántott. Amikor elmondtam neki, és akartam neki másikat adni, ő csak nevetett, nem fogadta el. Könnyen túltette magát, de én még évek múltán is bánkódom miatta. Olyan is volt, hogy suliban töltötte vki a telefonját, a leghátsó padban. A hátsó faltól az utolsó asztalig ért a töltő vékony vezetéke, én nem láttam, gyorsan mentem, és elszakadt a töltő vezetéke. nagyon sajnáltam. Elvittem megjavíttatni, de nem tudtak vele mit kezdeni. Az osztálytársamat nem nagyon érintette meg látszólag, mert volt neki több állítólag, de bennem megmarad, hogy én tettem. és ki tudja, hogy őt legbelül ez hogyan érintette.

Vagy általános iskolában barátnőmmel voltunk az utolsó kilépők a tanítás után. Megfogtam, belenéztem vkinek a kis asztali tükrébe, és véletlenül elejtettem, és eltört. Elöntött a bűntudat. Nem mertem hazamenni, hogy holnap majd elmondom neki. Aznap hozzá mentem tanítás után, vittem a törött tükröt, és bevallottam neki, hogy megfogtam, és elejtettem az ő tulajdonát. Mondta, hogy nem baj, de jó, hogy szóltam, mert holnap akkor visz másikat. Abba is kikészültem mindig, ha az én dolgaimat tették tönkre. Nekem nem volt lehetőségem holnap újat vinni, vagy nem volt otthon tartalék. 8-ban vettem egy régóta vágyott kulcstartót, és az első napon, amikor kimentem szünetre, arra jöttem vissza, hogy szanaszét szurálták biztosítótűvel a nyelvét, szétszakították a száját, dobálták. De senki nem vallotta be, nem kért bocsánatot, bár megtudtam, h kik voltak. vagy amikor vettem egy hajráfot, és első nap suliba menet lelopták a fejemről a buszon. Vagy leesett az első napon az új kulcstartóm a tolltartómról, és otthon vettem észre, visszamentem, kinyittattam a tantermeket, de nyoma sem volt. Volt egy kedvenc sapkám, nagyon kellett sietnem, futottam az iskolába, és leesett a fejemről a sapka. hazafelémenet, öltözéskor vettem észre. Amíg odajártam, kerestem mindenhol, hátha egyszer megtalálom. Stb.

Vagy amikor hozzák a kisbabás fotókat, hogy épp levették a pelenkát, és össze volt fosva az egész feneke. Dicséri mindenki, nekem sajnos nem ment. Ilyenkor csak körözök a szobában. Vagy látom a mellszívós képeket használat közben, vagy a szoptatásosakat. Kikezdett, véres, megduzzadt, vaskos mellbimbók.


Kérdező, neked nincsenek ilyen jellegű problémáid?


Azon dolgozom, hogy megtanuljak ne sajnálni, mert sajnálni nagyon csúnya dolog. Mert azzal lenézzük a sajnált felet, szerencsétlen fél embernek tekintjük, közben magunkat látjuk egésznek. Miközben mindenki egész. Akinek karjai-lábai sincsenek, az is. A kismama is, a sokgyerekes asszony is, a szingli nő is. Az egyedülálló is, a házas is. Nem számít, hogy ki vállalja a terhességet, ki nem. Senki nem azért születik, hogy gyerekeket nemzzen. Hanem azért, hogy tanuljunk, tapasztaljunk. Ehhez természetesen bele lehet vágni a gyermekvárásba, nevelésbe, ha úgy könnyebben megy, vagy szükséges az abból szerzett dolog, ami számára öröm, boldogság. De van sok más dolog is, amin keresztül tanulhatunk, és adott embereknek ez az ésszerűbb. Az életcélunk, küldetésünk más és más. Van, amibe nem fér bele az effajta elfoglaltság. Valaki kötelezőként tekint rá. A saját életének mindenki maga a kovácsa.

2017. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

Jól esik kiírni magamból ezeket a dolgokat. Még az előző írásomhoz csatolnám az alábbiakat. Őszintén beszélve a témáról, elrettentő számomra a plusz szívhang a hasból, a mozgolódás mellett. Teljesen összezavarna, h különböző ütemben ver, nem tudom, hogy mikor mit hallok, érzek. Beleőrülnék. Sok problémám volt kardiológiai témában. Nem lehetne hason feküdni. Egyszerűen émelyít, hányingerem van, kiráz a hideg, hogy kiáll a köldök a várandósság néhány hónapjában. A kisbaba köldökcsonkjától ugyanazt érzem, nem tudnék vele mit kezdeni. Az jut eszembe, amikor a macska megeszi a saját frissen született élettelen ivadékait. Láttam már ilyet, és ez jelenik meg előttem. És vannak ember anyák, akik megeszik a saját méhlepényüket szülés után. Nehéz ilyenekről beszélni.

Hallottam fájdalmas esetről, hogy szülések után úgy szétcsúszott az anyuka kismedencéje, hogy ropog neki, pattog, fáj a dereka, ha bármiféle pózt vált. Pl. ülés után felállni, stb.

Segítség híján, ha váratlanul történik előfordulhat komplikáció extrém vérveszteség miatt, elgyengülés miatt, egyéb dolgok miatt, amibe sajnálatosan belehalnak. Mintha olyan lenne, hogy addigra le kellene zárni az addigi életünket, mert lehet, hogy nincs tovább. És szülésre általában 20-40 éves korban kerül sor. Ha ez nem lenne, még akkor is rövidke egy emberi élet... Így is el vagyok havazva mindig, nem bírnék ilyet is a hátamra venni. De vannak, akik mindig csak unatkoznak kiskoruk óta, lehet, hogy nekik tetszik ez az életforma.

Nőgyógyászati vizsgálatok, amikor több ujjal a vaginában vizsgál az orvos... Elég meredek számomra. Nekem ez nem működik. Olyan szinten összerándulok, hogy roppantok. Olyan is megesik, hogy szülés után a totálisan megviselt méh kilóg a hüvelyen át a külvilágba hetekig-hónapokig, amíg nem regenerálódik.

Az anya típusoknak ezek szép és jó dolgok.? Vagy mindenki a számára fontos dolgokat érzékeli a világból. Ezek felett én nem tudok eltekinteni. Nem élhetek saját magam boldogsága ellen. Nem élhetem más életét, az is bűn. Akkor sem, ha másnak ezzel örömet okoznék, még ha fenyegetőzik lelki témában, hogy ebbe ő belebetegszik, ha én nem teszem azt. Akkor én betegednék bele. Ez nagy vétség. Az életet helyesen kell játszani. Nem megalkudni, és nem mindenre igent mondani. Én vagyok a saját életem főszereplője. Attól, mert sokaknak a saját gyermekek szolgálata a fő boldogságforrásuk, csak azért nem lophatom el, nem nyomhatom el saját magamat. Jó esetben a másik ember sem tette. Eltipor a megjátszott boldogság. Nem erről szól az életünk. De nincs is arra szükség, hogy mindenki ugyanazt az utat járja. A másik tábort sem kell megváltoztatni. Jó, hogy vannak. Jó, hogy ők olyanok. Jó, hogy különbözünk. Szükség van rájuk. De elfogadás híján (bármelyik oldalról) nem működik a kommunikáció, a fejlődés.

2017. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!