Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap meghalt apukám, részvét...

Tegnap meghalt apukám, részvétnyilvánítás után minden barátom ugyanúgy ír tovább, mint addig, de engem ez most fáraszt. Hogyan adjam a tudtukra úgy, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Nem hibáztatom őket, nyilván nem tudják, hogy most hogyan viselkedjenek, de így, hogy 1 napja vagyok félig árva, valahogy nem tudok pl. a barátnőm párkapcsolati gondjaival foglalkozni... :(
2017. febr. 8. 13:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem is értem hogy vagy internet közelben mikor ilyen tragédia történt. Facebookozol megy gyk-zol ezek után? Szerintem nem csak a barátaiddal van baj.
2017. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Te egy kicsit függő vagy, kérdező. Ha nem vagy rájuk kíváncsi, kapcsold ki a gépet!
2017. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki nekik, hogy most szeretnél magadban gyászolni, lelkileg megnyugvást találni.
2017. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
Őszinte részvétem! A kérdező valószínűleg csak próbálja lefoglalni magát valamivel, hogy addig se gondoljon arra, ami történt. Mindenki máshogy tudja feldolgozni a gyászt, nem lehet azért valakit hibáztatni, mert könnyebb neki könnyebb úgy, ha valamivel eltereli a figyelmét, az sem lenne jobb, ha teljesen magába roskadna vagy túl sokat gondolkodna a történteken. Ha sokat rágódik azzal is csak önmagának árt.
2017. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Berserker88 ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy most hagyjál. Nincs ebben semmi parasztság, ha barát akkor úgy is megérti.
2017. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatod, hogy nagyon szomorú vagy és nem tudsz mások problémájával foglalkozni. Egyikük se fog megbántódni, ne aggódj emiatt.
2017. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavar, hogy írnak facebookon, akkor ne facebookozz. Vagy nyisd ki a szád (képletesen), és mondd meg, hogy bocsi most nem annyira alkalmas, x idő múlva megbeszéljük.

Egyébként lehet, hogy jót akarnak és szeretnék elterelni a figyelmed, vagy egész egyszerűen nem tudják, hogy kéne viselkedni ilyenkor (én se igazán tudom, hasonló helyzetben zavarban vagyok, és nem tudom mit mondhatnék még a részvétnyilvánításon kívül, így próbálok hétköznapian viselkedni)

2017. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk ne menj fel chatre?

Attól, mert neked meghalt az apukád, az ő életük megy tovább, ezt ne feledd :)

2017. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

Vagy megírod mindenkinek, hogy bocsi, de most nem érdekel a gondjuk, és akkor nem fog senki hozzád szólni többet magától, vagy pedig szépen kikapcsolod a fészbukot és nem a neten lógsz, hanem tisztességesen meggyászolod édesapádat.

Ne legyél már álszent, mindenki sajnál téged, de ha nem akarsz másokkal beszélgetni, akkor ne facebookon lógj ilyenkor. Baromi egyszerű.

2017. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%

"Őszinte részvétem! A kérdező valószínűleg csak próbálja lefoglalni magát valamivel, hogy addig se gondoljon arra, ami történt."


Akkor viszont pont hogy az tenne jót neki, ha másról beszélgetne a barátaival, de ő ezt nem akarja, szóval nincs igazad.

2017. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!