Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohaanyám szerint mi...

Mostohaanyám szerint mi anyával igénytelenek vagyunk. Én nem így gondolom. Valóban azok lennénk? 16/L

Figyelt kérdés

Anyával élek, minden 2. hétvégét péntek délután-hétfő reggelig, apáéknál vagyok.


Az ok amiért mi "igénytelenek" vagyunk.

-napi 1x este(edzés után)zuhanyzunk

-olcsó coopos tusfürdőnk van

-nem használok minden zuhanyzás után testápolót (heti 1x max)

-nem használok parfümöt(golyós dezodort igen)

-1 hétig ugyan azt a nadrágot,pulcsit hordom.

-2-3 napig egy pólót

-zuhanyzás után tiszta fehérnemű( napi 1)

-nem kenek semmilyen krémet az arcomra.

-hajmosáskor 1x samponozok és ennyi.

-rágom a körmeim

-nem járok körmöshöz,hogy rendbe tegye a körmeim


Mostoha anyám és a mostohahúgom


-napi3-4x zuhanyoznak

-zuhanyzás után testápolóznak

-hajmosáskor 2x sampon,balzsam,minden féle hajpakolás

-zuhanyzás után golyos+fújós dezodor,napközben fújóssal fújkálják magukat.

-parfüm ipari mennyiségben.

-minden zuhanyzásnál tiszta fehérnemű(bár ez okés is)

-1 napig használják a nadrágot,pulcsit,pólót.

-műkörmöshöz járnak.

-reggel,este arckrém


Amit én értelmetlenek látok(nem mondtam nekik sose)

Minden vasárnap reggel áthúzzák az ágyneműhuzatot, lepedőt,plédet,ágytakarót.

Minden hónapban kimossák az égész ágyneműgarnitúrát paplant párnát.


A színes ruhákat 2 csoportban mossák világos és sötét

Mi a világosakat(fehéreket) a fehérneművel mossuk

ők külön mossák a fehérneműt


Napi 2x biztos mosnak vasárnap 4x


Van vagy 30 fél e parfümjük,tusfürdőjük,samponjuk.


2017. febr. 16. 13:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggódj, ők tipikusan azok, akik a 30-as éveikben már a ránctalaító krémeket kenegetik magukra, úgy kinyírják a bőrüket.

Ne foglalkozz vele, mit mondanak.

Részemről meg ők nevetségesek. Ettől semmi nem változik, akkor te miért veszed magadra? :)

2017. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként ez súlyos megfelelési kényszer részükről a külvilág felé, valami nem stimmel odabent.

Nehogy már te érezd rosszul magad.

2017. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
62%

Ennyi tusolás mellett nem csoda, hogy állandóan kenegetni kell magukat. Szerintem nincs értelme naponta kötelezően testápolózni, ha nem problémás a bőre, vagy más miatt nem indokolt. Pl. télen és nyáron hamarabb szárazzá válik, akkor én is sűrűbben kenegetem magam, de minden nap felesleges lenne.

Az én szokásaimhoz mérve a mostohaanyádék túloznak egyértelműen. A te részedről csak annyi, hogy a ruháimat gyakrabban cserélem. Pl. pólót naponta, nadrágot is azért 2, max. három naponta. Most sokat vagyok otthon baba mellett, van, amikor egész nap ki se mozdulok, max. egy-egy órára sétálni a gyerekkel vagy boltba, így előfordul, hogy az utcai farmerjaimat hetente dobom a gépbe, de az itthoni nadrágokat naponta cserélem.

2017. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
51%
Nekem előfodul, hogy két hét egy nadrág :D
2017. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
17%

nm hordok gatyát se egy hétig, nemhogy polot..

körömrágás undorító

meg összemosod a pulóvert, farmert és a bugyit?? érdekes

2017. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarlak megbántani de egy hétig hordani egy nadrágot nem egészséges és ha a nevelőanyud lennék, lehet én is finoman megmondanám, hogy ez nem higiénikus, kicsit csúnyábban mondva igénytelen. A felsőket naponta, a nadrágokat minimum 2 naponta váltogatni kell. S ha édesapád családja megengedhet magának ennyi piperecikket, akkor 1-2 új nadrág és póló beszerzésével sem lehet gond. Mármint ha ruhák hiánya miatt nem cserélsz rendesen.

16 évesen egy lány, ha szeretne nőies lenni, csinos és ad magára - akkor picit sminkelhet, használhat kicsi testpermetet, finom parfümöt, hajbalzsamot.. Ez normális, ezzel nincs semmi baj.


Az ágyneműcsere hetente teljesen rendben van, a mosás pedig - kinek hogy. A körömrágás oedig veszèlyes

2017. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%

Nekem jó orrom van, ha 2-3 napig hordassz egy pólót és egy hétig egy nadrágot, azt nagykabát alól is kiszagolom. Nem kellemes. Szerintem ezek mosását sűríteni kéne, a póló gyakorlatilag fehérnemű, mindennap kell cserélni és másikban aludni. A nadrágon is megérződnek az altáji szagok 2-3 nap után. Lehet, hogy neked rosszabb szaglásod van, de ezek miatt jogosan gondolnak igénytelennek. A körömrágás se túl guszta, de manikűröztetni nem kell emiatt.

A rokonaid szokásai kicsit túlzóak, egy része már nem a higiéniáról szól, pl parfümgolyók, műköröm. Az viszont, hogy tiszta ruhában, ágyneműben érzik jól magukat teljesen normális.

Szóval keresd a középutat, cserélj ruhát az ő igényeik szerinte, de hagyd a flancolást ha nem bírod. Ugyanakkor jobban jársz, ha megvan a keret rá, hogy az ő normáikat kövesd, illatosabb, vonzóbb leszel.

2017. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
48%

szerintem valahol kettőtök között van az optimális...

elég napi 1 zuhany, testápoló nem kötelező, parfümöt se kell fújni orrba-szájba.

viszont a 2-3 napos póló meg 1 hetes nadrág gáz. az ágyneműt is illene hetente cserélni. a paplanok párnák mosása szerintem 3-6 havonta oké. nyáron inkább 3, akkor izzadósabb az ember, télen elég ritkábban, de akkor időnként ki szoktam rakni a mínuszba kifagyni meg szellőzni. a ruhák színre válogatása is alap, mert egy idő után minden ugyanolyan színű lesz. szerintem mosni akkor érdemes, ha összejön egy adag, ez mindenkinél máskor következik be.

2017. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
65%

Minden vasárnap reggel áthúzzák az ágyneműhuzatot, lepedőt,plédet,ágytakarót.

Minden hónapban kimossák az égész ágyneműgarnitúrát paplant párnát.


Ez teljesen normális.

2017. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
69%

szerintem van amiben ti vagytok igenytelenek, van amit meg ök visznek túlzásba.

pl 2 3 napig ugyanazt a polot hordani borzaszto lehet

nade napi 3 4 furdes es utana testapolozas mar tulzas. nyaron eleg gyakran enis napi 2 3 x lezuhanyzok,mert jolesik, de eszembe nem jutna utana testapolozgatni magam.

2017. máj. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!