Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem hajnaldó...

Mit tegyek ha nem hajnaldó belefizetni az evésbe? Bôv. Lenn

Figyelt kérdés
Fél éve lakunk együtt a barátommal, akinek sosincs pénze (többet keres, mint én) Bevásárolni mindig én szoktam, amibe sosem fizet bele. Ha kérni akarok rá pénzt, akkor azt mondja, hogy neki nem kell semmi, neki ne vegyek semmit. De ha fôzök, akkor természetesen ô is eszik. Meg ha pl magamnak veszek vmi nem létfontosságút, pl cukrot akkor abból is eszik, de ha megkérem, hogy akkor felezzük rá a pénzt, ugyan ez. Neki nem kell akkor. Most nem az, nem akarok minden kicsinységet felszámolni, ezzel csak azt akartam elmondani, hogy ô neki is kell minden, de csak ha nem kell érte fizetni. Ha neki veszek ilyesmit, akkor addig jó amég nem lell fizetni, ha meg mondom akkor összeveszünk. De úgy nem lehet élni, hogy ô nem eszik.... De ha fizetni kell érte akkor inkább nem eszik semmit... Remélem érthetôen írtam le, korán van még... Mit tegyek? Most is vásároltam neki, konzervet meg ilyesmit, mert ha nincs ilyen otthon, akkor drága pénzért vesz magának valamit a boltban hogy legyen mit ennie munkában.. A pénzrôl még nem mertem beszélni... Mit tegyek?

2017. febr. 22. 05:29
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
99%
18 évesen még mind a ketten gyerekek vagytok, főleg a párod. De4 ha nem ad semmibe pénzt, akkor miért nem tudod egyedül fenntartani a lakást? De ha ő fizeti a rezsit egyedül, akkor te fizetheted a kaját.
2017. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
96%

Hat ha szereted akkor penzeld csak tovabb...


Amugy ez a kapcsolat halalra van itelve, ahol a penzugyi kultura nem ugyanolyan az nem mukodik.

2017. febr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
44%

Azt lehet kihasználni aki hagyja magát

Egy ilyen hülyét mint a kérdező én is kihasználnék

2017. febr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
80%

Adjatok be minden hónapban mindketten ugyanannyit és abból fizessetek mindent. (rezsit, kaját)

Így nem lesz vita.

2017. febr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem értelek, aminek az is oka, hogy nem derül ki egyértelműen, hogy az összköltségetekből mekkora részt vállal.


Most vagy az van, hogy a házhoz ha ő is kell, akkor ott azért jócskán fizet, és amiatt már a bevásárlásba nem tud beszállni, vagy igazán azt sem viszi a vállán, akkor viszont a helyedben lejjebb adnék, és olyan helyre költöznék, amit egyedül is fenntartok. Aztán, ha "annyira szeretem" a másikat, nem pedig a "nélküle nem tudom fenntartani" az igaz, akkor balek módra, azaz rá bízva a hozzá(nem)járulást élhetne velem, míg erre rá nem unok / bele nem fáradok / ki nem merül a forrása a szeretetemnek az egyoldalúságtól.


Tiszta úgy lehetne a dolog, ha az összes kiadást felvezetitek, és azt, hogy ki mennyit viselt ezen összegből.

Ekkor kiderülhet, hogy összességében vagy ő, vagy te jársz jobban, mely esetben ésszerű és igazságos felezni a kiadásokat.


Mindenesetre elég gyermeteg a hozzáállása, és az, hogy "anyukájától" (otthonról) elköltözve szintén egy "anyut" vár a párjától is. Embere válogatja, volt párom, akivel pár hónap után közös volt a kassza, és a semmiből elég messzire jutottunk, de olyan is, akivel csak félig-meddig volt az, de látva, hogy az egyéni dolgaira akár minden forrását hajlandó áldozni, különösen, hogyha a szükséges dolgokra jut az enyémből, ebből kivonultam: nem csak a pénz (sőt, pont nem a pénznél kéne említésre méltó problémát találni), de más téren is fontos, mondhatni életbevágó egy párkapcsolatban a kölcsönösség.

2017. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
85%
kibsznam, csak kihasznal!!! ne legyél hlye!!
2017. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
78%

Lehet úgy is szerelemi kapcsolatot fenntartani, hogy nem laktok egy háztartásban.

Én megmondanám neki, hogy nekem szükségem van egy lakótársra, hogy CSÖKKENTSE a kiadásaimat az egyedüllakáshoz képest.

És ő ennek nem vált be, költözzön el, mert találtál valaki mást, de a szerelmi kapcsolatot megtartod vele.

2017. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként 18 évesen hogyhoyg nem iskolások vagytok és nem a szüleitek tartanak el?
2017. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
89%

Ezeket összeköltözés előtt kell tisztázni, és nem fél évvel később.

Két dolgot tehetsz: belenyugszol ebbe a helyzetbe, és nem piszkálod, vagy igenis leülsz vele megbeszélni.

Nekem az sem teljesen tisztázott, hogy most akkor külön kassza, közös kassza, ki mit fizet, hogy állapodtatok meg, stb.


Legfeljebb még annyit tehetsz, hogy minden hónapban elteszel x összeget egy titkos számlára, és a hónap utolsó hetében közlöd mindig, hogy már nincs pénzed. Vagy ő vesz kaját, vagy nem esztek. Ugyanis nagyon úgy jön le az írásodból, hogy a pasid azt hiszi, hogy a te pénzed a fán terem, és úgy se hagyod éhen halni, kénytelen leszel neki enni adni.

Ez otthon, anyunál bevált, nálad fél éve bevált, vagyis nem érdeke, hogy változtasson rajta, ha neki így jó.


Azt borítékolom, hogy ebből szakítás lesz, mert ha piszkálod a pénzzel, a fejedhez fogja vágni, hogy pénzéhes vagy, kihasználod, hisztizel, stb.

2017. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
96%
Mennyit fizet a rezsibe?
2017. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!