Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem hajnaldó...

Mit tegyek ha nem hajnaldó belefizetni az evésbe? Bôv. Lenn

Figyelt kérdés
Fél éve lakunk együtt a barátommal, akinek sosincs pénze (többet keres, mint én) Bevásárolni mindig én szoktam, amibe sosem fizet bele. Ha kérni akarok rá pénzt, akkor azt mondja, hogy neki nem kell semmi, neki ne vegyek semmit. De ha fôzök, akkor természetesen ô is eszik. Meg ha pl magamnak veszek vmi nem létfontosságút, pl cukrot akkor abból is eszik, de ha megkérem, hogy akkor felezzük rá a pénzt, ugyan ez. Neki nem kell akkor. Most nem az, nem akarok minden kicsinységet felszámolni, ezzel csak azt akartam elmondani, hogy ô neki is kell minden, de csak ha nem kell érte fizetni. Ha neki veszek ilyesmit, akkor addig jó amég nem lell fizetni, ha meg mondom akkor összeveszünk. De úgy nem lehet élni, hogy ô nem eszik.... De ha fizetni kell érte akkor inkább nem eszik semmit... Remélem érthetôen írtam le, korán van még... Mit tegyek? Most is vásároltam neki, konzervet meg ilyesmit, mert ha nincs ilyen otthon, akkor drága pénzért vesz magának valamit a boltban hogy legyen mit ennie munkában.. A pénzrôl még nem mertem beszélni... Mit tegyek?

2017. febr. 22. 05:29
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim válasza:
70%

Sajnos ismerem ezt a "típust", nem lesz megoldás. Idővel majd betelik nálad a pohár és észhez térsz, kiábrándulsz belőle, tovább lépsz.

Az én párom sajnos ilyen. Külön is költöztünk, mert nem akart/tudott(?) belefizetni az albérletbe, ahol lakunk, így ő most külön lakik az egy szobás lakásában, én meg nyögöm egyedül az albérletet a 2 gyerekkel. Elég annyit mondanom, hogy ő vállalkozó, amire vágyik, azt mindig megveszi magának, jelenleg építi a saját ingatlanját, ahol tárolhatja a hajóját és az autóit, de nekünk mindössze havi 25 ezret ad, amit be kell osztanom(?) a gyerekekre és a megélhetésre. Ha felhozom neki, hogy fizessen a kajába, rezsibe (minden este nálunk vacsorázik, hétvégén általában itt is alszik), akkor felháborodik, hogy "de neki nincs pénze", és akkor inkább nem eszik nálam, nem alszik nálam, vagy ha itt alszik, inkább nem tusol le esténként. Elviselhetetlen :(

6 éve vagyunk együtt, és nem ilyen volt. Minél több pénze van, annál rosszabb :( A legrosszabb pedig az, hogy ennek ellenére szeretem, mindig hűséges voltam hozzá és nem tudom, miért bánik így velem. Ez a hozzáállás felőröl és hosszú távon megöli a szerelmet, mert anyagilag teljesen egyedül kell helytállnom, gyereket nevelnem, emiatt kellett végig dolgoznom a terhességet és visszamennem dolgozni a babánk 2 hónapos korában, hogy el tudjam tartani magunkat.

Gondold végig. Ugye Te nem akarsz ilyen életet???

2017. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
98%
Én anélkül nem tudok tanácsot adni, hogy tudnám, ki mit fizet. Azt tudjuk, hogy te a kaját. De írod, hogy nélküle nem tudnád fentartani az albit. Tegyük fel egy 50ezres (és még keveset mondtam) albiban laktok, rezsi minimum 30. Ha ezt viszont ő fizeti, vagy minimum annyit, amennyi fedezné a kajáját, akkor te vagy jogtalanul felháborodva. Kicsit több részletet!!
2017. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
61%
Párom 5ször annyit keres mint én. Kapcsolatunk elején én vettem a kaja nagy részét. Párom akkor szinte felzabálta elölem is. Munkanélküli lettem és elvárta tőlem ugyanúgy vásároljak be. Mondtam nincs pénzem hogyan és azert hogy te zabálj? Na onnantól ad pénzt kajára és nem eszik többet sem. Te fizesd a te részeted.
2017. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
88%

És mégis mire költi el a fizetését?????

Ne hagyd, hogy valaki ennyire hülyére vegyen.

Van valami adóssága? Szerencsejáték függő? A pénz nem tűnik csak úgy el magától. Én biztosan tudni szeretném, hogy a párom, a szerelmem, mégis mire költi el az egész fizetését.

2017. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
25%

mennyire van benne agresszió?

mert ezt is figyelembe kell venni főleg ha drasztikus lépést választasz.

2017. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
78%
Élősködik akkor rajtad. Miért nem tisztáztátok összeköltözés előtt?
2017. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
84%

szerintem nagyon fiatalon költöztettek össze...:D

azt se tudja a barátod mi van, hogy ilyenkor fizetni is kellene, mert nem az anyja vagy, aki eltartja.

szerintem dobd ki...

smucig egy gyerek lehet! :)

2017. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 kovpet ***** válasza:
94%

Először tisztázzuk itt, hogy most akkor élősködik vagy sem, mert egyelőre ez nem világos és ezen múlik minden.

Aztán, ha élősködik, akkor tisztázni kellene, hogy szándékosan csinálja, vagy mivel még csak 18, nem is tudja, hogy mi mennyi, lehet, azt hiszi, hogy az teljesen jól van, ha te fizeted a kaját, mert eddig is anyuci fizette és hát te is nő vagy meg ő is :)

Persze ezt elvileg mindenki tudja, hogy más, de lehet, őt rá kell ébreszteni erre. Felnőttél, Bélám, már nincs ingyenebéd.


Aztán, ha kiderült, hogy tényleg kihasznál, akkor tényleg röptesd.

2017. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
2%
El kell döntenetek, hogy ti most egy pár vagytok, vagy lakótársak. Ha lakótársak, akkor mindent felhasználás arányosan fizettek, kaját meg mindenki magának intézi. Ha egy pár vagytok, akkor közös a pénz, közös a felelősség.
2017. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
20%
Az miért baj, ha drága pénzen vesz magának enni? Nem a te pénzeden veszi. Nem kéri tőled, hogy főzz rá meg csomagolj neki, akkor ne csináld. Ha megkínálnak, én is elfogadom, de ha eldöntik helyettem, mi kell nekem, én meg álljam a felét, az nekem se kóser.
2017. febr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!