Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem hajnaldó...

Mit tegyek ha nem hajnaldó belefizetni az evésbe? Bôv. Lenn

Figyelt kérdés
Fél éve lakunk együtt a barátommal, akinek sosincs pénze (többet keres, mint én) Bevásárolni mindig én szoktam, amibe sosem fizet bele. Ha kérni akarok rá pénzt, akkor azt mondja, hogy neki nem kell semmi, neki ne vegyek semmit. De ha fôzök, akkor természetesen ô is eszik. Meg ha pl magamnak veszek vmi nem létfontosságút, pl cukrot akkor abból is eszik, de ha megkérem, hogy akkor felezzük rá a pénzt, ugyan ez. Neki nem kell akkor. Most nem az, nem akarok minden kicsinységet felszámolni, ezzel csak azt akartam elmondani, hogy ô neki is kell minden, de csak ha nem kell érte fizetni. Ha neki veszek ilyesmit, akkor addig jó amég nem lell fizetni, ha meg mondom akkor összeveszünk. De úgy nem lehet élni, hogy ô nem eszik.... De ha fizetni kell érte akkor inkább nem eszik semmit... Remélem érthetôen írtam le, korán van még... Mit tegyek? Most is vásároltam neki, konzervet meg ilyesmit, mert ha nincs ilyen otthon, akkor drága pénzért vesz magának valamit a boltban hogy legyen mit ennie munkában.. A pénzrôl még nem mertem beszélni... Mit tegyek?

2017. febr. 22. 05:29
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
88%

mondjuk nem értem, ti nem beszélgettek?

mi a költözés előtt megbeszéltük, hogy legyenek az anyagiak és ha valami nem volt jó, akkor útközben, leültünk és megbeszéltük

2017. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
97%

De ha nem ad semmibe, akkor hogyhogy nélküle nem tudnád fenntartani a lakást?

Szerintem itt arról van szó, hogy a srác fizeti a lakást meg a rezsit, ha így van akkor teljesen oké a dolog.

A legtisztább az lenne, ha feleznétek a lakással kapcsolatos kiadásokat, kaját meg mindenki magának.

2017. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
93%
De miért veszel neki konzerveket? Ha inkább drága kaját vesz magának, had vegyen, ezek szerint mégis van pénze...
2017. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
97%

31: " (minden este nálunk vacsorázik, hétvégén általában itt is alszik)"


Mért nem ti esztek,alszotok nála?

Miért nem igényelsz több gyermektartást????

2017. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Hû mennyi válasz érkezett, próbálok válaszolni... Szóval külföldön élünk, szakmát tanulunk amivel pénzt keresünk- itt így mûködik. Egy átlag magyar bért keresünk kb.

Az anya elhagyta a barátomékat már jópár éve, csak lehúzni vagy bôgni hívja fel ôt. Szóval nem anyuci kisfia.


Ô apumnál lakott egy évig hogy tudjon járni innen dolgozni, mivel az ô apja Magyarországon lakik. Amúgy ô annyi idôs, mint anyai ágon a nagyapja és már nincs rendesen képben. Szóval mielôtt mi összejöttünk is magyjából magára volt utalva.


A házat és a költségeit is felesbe fizetjük.

2017. febr. 22. 14:17
 46/52 A kérdező kommentje:
*az anyja a barátoméknak
2017. febr. 22. 14:17
 47/52 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vennék neki kaját. Vegyél és főzz magadnak amíg ezt nem lehet normálisan megbeszélni vele.


Persze a különköltözés lenne a legjobb.

2017. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
80%

Több olyan barátnőm van,aki régebben kihasznált a párja.Ma már verik a fejüket a falba,hogy hogy lehettek ennyire naivak akkor,miért tűrték.

Én is azt mondom,hogy hagyd a fenébe. Ez egyértelmű,hogy a közös költségeket(rezsi,kaja,bérleti díj) felesben fizetitek.

A párodnak eszébe sincs felesben fizetni + nem is tudja beosztani a pénzét.Mit akarsz tőle így? 18 éves vagy, nem hiszem,hogy le kéne ragadnod egy rossz kapcsolatban.

Ha nem tudod a barátod nélkül fenttartani a lakást,akkor keress egy albérlőt magad mellé.

Sokan laknak így együtt. Nem kötelező a pároddal együtt lakni,mással is fent lehet tartani egy albérletet.

Csak ezért ne ragadj benne egy rossz kapcsolatban.Főleg ne ilyen fiatalon..

Ha egy tizessel öregebbek lennétek és lenne közös hitel,közös gyerek, még akkor is azt mondanám,hogy ne sanyargasd magad, ne maradj vele ha ilyen. Mindig van más megoldás

2017. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam a többi hozzáfűzésed, de a kiírásod szerint csak te szereted őt, ő pedig a pénzed.

Kár volt még nektek összeköltözni, én szétköltöznék, amíg még nem késő.

2017. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
65%

Én nem tudnék így élni az biztos :( ha valamit eltürsz akar jó vagy rossz a dolog, mindig úgy lesz.

Míg föl nem lépsz keményen. :(

Megszokottá vált számára ez a dolog hogy nem fizet neked, ha attól fogsz mindig rettegni hogy vitázni fogtok, soha nem szólsz majd neki.

Egyszer mond azt hogy nem főztel, azért üres a hűtő mert nincs pénzed.

2017. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!