Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok emiatt rosszindulatú...

Én vagyok emiatt rosszindulatú? Vagy igazam van?

Figyelt kérdés
A párom és én együtt éltünk. Született egy kisfiunk is. Úgy alakult, hogy oda kellett költöznünk párom édesanyjához, amit én nem szivesen tettem, mivel nincs bajom anyósommal, de mégiscsak egészségesebb külön háztartásban. Hát ez ígyis lett. Nem éreztem otthon magam. Nem tudtam, úgy tenni venni csinálni a dolgaim mint eddig mert mindent megcsinált anyósom, és nemis engedte, még azt se hogy legalább a mi szennyesünket én mossam ki. Úgy éreztem ottmagam mint egy senki. Emiatt megis romlott a kapcsolatom a párommal. Egyre többet veszekedtünk, ő a végén már inkább a barátaihoz menekült. Mivel a munkájából kifolyólag ígyse volt sokat otthon amistt is több lett a feszkó, hogy kikértem magmnak, hogy minden második este jóformán elmegy. A párom beközölte, hogy ő ezt nem tudja tovább folytatni, és hogy az anyjára is tekintettel kell lennünk (betegeskedik) blablabla. Eljöttünk a kisfiammal. Ennek lassan 3 hónapja. Végül kibékültünk, de nem költöztem vissza a gyerekkel de a párom szeretné. De én nem akarok mert tudnám ugyanez lenne. Arra sajnos semmi esély, hogy külön mennyünk, mivel nem tudnánk kaukcióra összerakni pénzt, és mivel anyósom nem melózik, így az ő kiadásai a párom nyakára zuhantak. A párom kitalálta, hogy mennyek vissza dolgozni, hogy hamarabb kijöjjünk a sz*rból. De én nem akarom ott hagyni anyósomnak az 5 hónapos gyereket mert nem neki szültem. Meg ugyebár akkor visszakéne költözni. Most tényleg önző lennék azzal ha nem dolgozok? Azért mennyek vissza melózni hogy az anyja hiteljeit fizessem? Mielőtt jönnének a "minek vállaltál gyereket" kommentek, elmondom a fiúnknak mindene megvan és nemis voltak anyagi gondjaink mostanáig. Mit kéne tennem? valami tanács? Minden vágyam, hogy egy család legyünk újra, de teljesen kilátástalannak érzem a helyzetet.
2017. márc. 10. 20:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Persze, te menjél vissza az 5 hónapos gyerek mellől dolgozni, az életerős felnőtt anyós meg lógassa otthon a lábát... Már ne is haragudj, de igen szép példányt választottál a férfinemből, ha ilyen tanácsokat ad.

Az, hogy "hamarabb kijöjjetek a sz*rból" azt jelenti, hogy te segíts be anyós hitelébe? Biztosan nem tenném meg, pláne ilyen áron. Ha alapból jól keresnék, és nem lenne bébi a képben, akkor talán.

Itt te nem sokat tehetsz, a párod a hunyó. Vagy visszamész és otthagyod anyósra a gyereket (ahogy írtad ez nem opció), vagy maradtok külön háztartásban, aztán vagy otthon marad a párod az anyjával, vagy egy idő után megoldja a helyzetet.

2017. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Ha mindenetek megvan és eddig nem voltak anyagi gondjaitok, akkor mi a bánatos fenéért laktatok anyósnál? Hmm?

Persze még ő a gonosz, mert helyetted csinálta a házimunkát. :D

Az meg már régen rossz, ha ennyi miatt megromlik a kapcsolatod a pároddal.

Nem volt semmi gondod, az anyósod otthon kinyalta a valagad, hogy te a gyerekkel tudj foglalkozni, erre ha nincs feszkó, akkor generálsz, ellököd magad mellől a férjed (gondolom a folyamatos rinyálással), aztán sírsz.

Közben azt írod, hogy külön költöztetek, aztán muszáj visszaköltözni (?) és nincs KAUCIÓRA (nem kaukció) pénz. Most akkor hogy van ez?

Amúgy meg *menjen.

2017. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egyáltalán nem vagy rosszindulatú. Abszolút megértem a problémádat, pedig nem vagyok (egyelőre) hasonló helyzetben.


Ez az együttélés max komoly kompromisszumok árán valósulhatna meg. Pl anyós hagyja, hogy tedd a dolgod ahogy neked jó, párod nem megy minden 2. este csavarogni stb.


Ha anyós se szeret téged akkor meg kitudja mit csinál a gyerekkel, mivel eteti stb amíg távol vagy. Max azt lehetne csinálni, ha elég idős a gyerek a bölcsihez akkor oda berakni és tudsz dolgozni. Az ottani gondozók már csak jobbak mint anyós.


Egyébként érdemben nem tudok mit(mást) tanácsolni.

2017. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem inkább keress egy normális FÉRFIT. Ha az anyósod annyira beteg, hogy nem tud dolgozni, akkor az öt hónapos gyereket sem tudja ellátni. Ha meg el tudná látni a babát, akkor dolgozni is tudna - ezt nagyon egyszerű belátni. Azért felesleges visszamenned dolgozni, hogy támogathasd te is az ingyenélő anyósodat.

Komolyan, már az előző kérdéseidnél is ezt tanácsoltam neked gondolatban, de most le is írom: Engedd el!

2017. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Szüleidhez nem tudsz menni, hogy adj neki egy kis időt? Milyen betegsége van anyósnak? Állandó felügyeletre szorul?
2017. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%

Volt más problémád is mint az hogy megcsinált helyetted mindent?

Szerintem te meg a párod vagytok a hunyók nem az anyós. Te azért mert odaköltöztél, és feleslegesen csinálod a problémát. A másik nagy balfék a férjed hogy hagyta hogy lelépj a gyerekkel. Haverozik ahelyett hogy azon igyekezne hogy külön tudjatok menni. Ha visszamész ugyan ez lesz és vége a kapcsolatnak, ha nem mész akkor nem lesz cirkusz de még inkább vége. Basszus 3 hónapja külön vagytok és nem tudtátok megoldani a dolgot. Vége. Amúgy már előtte sem lehettetek rendben sem anyagilag sem máshogy.

2017. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azért mentünk anyósomhoz mert beteg lett! Tüdeje bevizesedett, meg úgy igazából mindene. Sokszor elaludt akár bárhol. Aztán kórházba volt és azóta azért jobban van. Fényévekkel igazából. Utána vetődött fel ez hogy én menjek dolgozni.


És nem, nem volt kinyalva a s*ggem ahogy az egyik válaszoló írta. Kényelmetlenül éreztem magam, hogy nem tudtam semmit se tenni mert pl ha elmosogattam, anyósom újra elmosogatott utánam. Végén már a mosógéphez se nyúlhattam. Rossz volt. Úgy éreztem magam mint egy "gyerek" aki ne nyúljon semmihez mert az úgyse jó!

2017. márc. 10. 20:39
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
Élj magadnak,és dolgozz a gyereked miatt ha te úgy gondolod. Semmi sem pótolja az édesanyàt egy pici babának.Ràd van szüksége.
2017. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
En sem örülnék,ha az anyósom helyettem végezné el a háztartást.Ez számomra azt jelentené,hogy a tulajdonához nem engedi,hogy hozzányuljál.Nem költöznék vissza, a férjed is mindig oda csavarog.Most kinél laksz?
2017. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Jelenleg a tesómnál vagyunk :)
2017. márc. 10. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!