Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvegyem velük a kapcsolatot,...

Felvegyem velük a kapcsolatot, beszéljek velük vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

17 éves leszek. Másfél éve jöttünk el anyámmal szülővárosunkból,250km-re. Én azóta elköltöztem(egyéb konfliktusok,nem szeretnék belemenni,mert ez külön história,párommal élek egy éve).

Apám ottmaradt. Alkoholista ember. Engem évekig ütött,főleg mikor be volt rúgva, ezt elégelte meg anyám.

Tavaly áprilisban láttam utoljára,mikor idejött megverni páromat(hitegetett,hogy nem lesz semmi csak meg akarja ismerni,aztán hátulról támadta meg és falba verte a fejét,én naiv voltam hogy hittem a hülyeségének).

Nos azóta nem láttam. Ő visszaköltözött a szüleihez,ők már nagyon 70 felé járnak.Különböző adósságokat halmozott fel azóta is nem számitva a korábbi közüzemit,ami majdnem félmillió HUF.

Az egyetlen pénz amit utánunk fizetett ugymond gyerektartásként anyám és az én telszámlám(miután én

telefonomat ellopták már csak anyámét).

Egyik napról a másikra (kb másfél hónapja) letiltotta anyám telefonját,megszüntette a számot.Akkor besokalltam,és többet nem vettem fel neki a telefont(párom számát tudja csak az én új számomat nem.)

Előtte kb havi 1x felhívott engem vagy öcsémet,de csak anyámról faggatózott,semmi más nem volt,témája nincs amiről beszélni lehetne,ugyanazt kérdezi meg 50X és csak szid mindenkit akit ér.

A tavaly áprilisi eset óta telefonon ugymond kibékültünk,de nem volt az igazi béke.

Nos apai nagyszüleimmel is akkor beszéltem utoljára normálisan.

Többször hívtam őket telefonon,nagyapám vette fel,nagyi egyszer nem jött oda beszélni velem. mindig volt valami kifogás,és ugyanez volt öcsémnél is mikor anyáknapján felhívta(ő 12 éves).

Múltkor voltam a városban néhány napot,anyai nagyszülőknél(velük állok a legközelebbi lelki kapcsolatban,viszonylag megértőek és elfogadják a véleménymet-bár csak mostanában alakult ki ez teljesen).

Apai nagyszülőket nem látogattam meg,mivel apám ott lakik és nem akartam látni(az öccsével találkoztam egyszer,ő nem szólt neki ha jól tudom).

Apám öcsémnek múltkor valami olyat mondott,hogy Én elástam magam ŐELŐTTE.(mert a telefonos história után nem beszéltem vele.igen ő tiltotta le,megkérdeztük a telefonos csávót aki ezt intézi).

Apám nem érdekel különösebben,csak a kész sztoriért írtam le. Nagyszüleim annál inkább. Mért nem hajlandóak már több mint fél éve beszélni velem vagy öcsémmel?(tudni kell hogy anyámat mindig is utálták,főleg nagymamám-neki közrejátszhat a korábbi agyvérzése(kb 20(?) évvel ezelőtti)-de velem mi bajuk? Nem is hívom már őket mióta múltkor nagyapám csak úgy letette a telefont egy "Szia,viszlát" elköszönéssel,minden átmenet nélkül.


Keressem őket telefonon? Mi legyen? Utálom a bizonytalanságot.


Bocsi a kisregényért.


2010. máj. 11. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Eleg erdekes a helyzet, de szerintem te mindent megtettel annak erdekeben, hogy tartsd veluk a kapcsolatot.Ha nem hajlandoak meg telefonon se beszelni veled, akkor miert latogatnad meg oket?Valoszinuleg ok is olyan barmok, bocs a kifelyezesert, mint az apad.Ha ok nem erdeklodnek feloletek, akkor te miert erdeklodsz feloluk?Hagyd a francba az egeszet es felejtsd el oket, az anyukad feloli nagyszuleid, ahogy elmondtad potoljak a masik nagyszuleidet is.
2010. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd az apádat,nem érdemli meg h beszéljetek vele.Szakíts meg vele minden kapcsolatot,ne tudjon elérni egyikőtöket sem.Anyukád majd csak talál egy normális férfit,aki szereti,és megbecsüli.
2010. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a nagyszülők nem kíváncsiak rád akkor ne keresd őket!

Nyilán apád teletömte a fejüket, na de én azt mondom szeresd anyádat és azokat akik téged is!

Ne érezd magad felelősnek a kialakult helyzetért, nem benned van a hiba!

2010. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!