Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előkészületekkel...

Milyen előkészületekkel érdemes kezdeni, ha ki szeretnénk menni külföldre egy-két évre dolgozni?

Figyelt kérdés

A párommal ki szeretnénk költözni egy-két évre külföldre. Egyelőre az országban sem vagyunk biztosak, nem tudjuk, hol lehetnek a legjobbak a tapasztalatok.

Mindketten diplomásak vagyunk, de mivel nem a végleges letelepedés a célunk, hanem a világlátás, egy kis kaland, esetleg némi pénzösszekuporgatás, nem a szakmánkban szeretnénk dolgozni (feltétlenül), akármi megtenné.

Középfokon beszélünk angolul, ez valószínűleg pozitív, ugyanis a németnyelvű országokat már kizártuk.

Hogyan kezdjünk hozzá, hogyan intézzük a szállást, a munkát, lehetőleg még itthonról?


2010. máj. 11. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Megbízható munkaközvetítővel kell kezdeni, különben nem fizetnek ki.

Apósom építőiparban dolgozik 2 évre szerződtették le Németországba.

2010. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt ajánlanám, hogy Amerikát zárjátok ki. Hogy miért? Rettentő nehéz oda bejutni, drága, ha megbetegszel....nem taglalnám, mert nagyon hosszú lenne.

Én Angliában vagyok már két éve...lassan 3:D

Ha csak kalandból jöttök ki, akkor valóban elég 1-2 év. De ha komoly pénzösszeget akartok gyűjteni, ahhoz már kell kábé 5 év legalább. Én is diplomás vagyok, de elhiheted, hogy itt még ha akarnál, akkor se mennél sokra vele. Aki nagyon tud, az esetleg elhelyezkedhet szakmájában, de a jó többségünk gyári munkás. Mint ahogy én is a párommal. A közép angol az jó, de készüljetek fel, hogy nem a híradó nyelvet fogjátok hallani:D Először nehéz érteni, de pár hónap után rá lehet állni az angolra.

Azt javaslom, olyan helyre menjetek, ahol van ismerős. Valaki a nagyvárosokat célozza meg, mindenki Londonért van oda. Hát megvannak a hátrányai Londonnak is. Ugyanannyi pénzt kapsz, de a lakbér és a kis élelmiszerboltok drágábbak. Oda csak akkor mennj szerintem, ha nem minimálbérért jössz. Vagyis szakmádban, egy jó szakmában tudsz elhelyezkedni. De ez csak az én véleményem. Ha a biztos kicsire mész, akkor esetleg lehet valami nagyvároshoz nem túl messze lévő kis gyárvárosba menni. Ott olcsó a szállás, biztos van meló, és csak egy kis buszozás, és benn is vagy a nagyvárosban:D 2 év alatt már sok angolt fel lehet szedni (már úgy értem a nyelvet)

Ha gyorsan akarsz sok pénzhez jutni, és vállalod, hogy két év kőkeményen kell dolgoznod, ajánlom a vendéglátóipart. Pincérek, szobalányok jól keresnek, de hajtós meló.

Sok pénzzel gyere, mert gyorsan elfogy a pénz. Fejenként 300 ezer forinttal, és akkor 1-2 hónapig kihúzzátok fizu nélkül. Az albik nagyon drágák. Hetente fizetsz annyit, amennyit otthon havonta. A legeslegputribb hely 60 font per hét. 100 fontért hetente már kóser kérót kapsz kisvárosban. Londonban most nem tudom, de úgy tudom, Londonban egy szobát kapsz ennyiért. Érdemes 3-4en összefogni, és úgy lakni. Végtelenségig írhatnám:D

2010. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az adott ország nyelvét jó tudni ismerős nélkül. Nálatok ez az angol, így máshová nem jó elindulni.


Másrészt nőként mehetsz házvezetőnőnek akár magyar családhoz is. MON web-lapon feladhatsz hirdetést, talán van aki segít. Házvezetőnőként nem kell szállást fizetni.

A párod meg dolgozhat gyárban, bár nem tudom, hogy fizetik ki, mert feketén nem jó dolgozni.

Olaszországban úgy tudom, hogy a nyári idénymunkásoknak postán beváltható kuponnal fizettek, így próbálják elkerülni a fekete munkát.

Spanyolországban takarítani lehet akár családoknál is, de rizikós, ha nem vagy bejelentve, a bejelentéshez meg adószám kell, azt meg nehéz megkapni stb...

2010. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából osztom az angol lakó hozzászólását.Én is Angliában élek több mint 3 éve.Sajnos nekem pocsék a nyelvtudásom,és valamiért a mai napig nem tudom megtanulni rendesen,így hogy csak "konyha nyelven" kommunikálok vagyis alap angol tudásom van még mindig.Vagyis az én példám is mutatja,hogy nyelvtudás nélkül egyik országba sem érdemes menni..Az érettségi,diploma tényleg nem sokat ér.Ismerek olyan férfit akinek mérnöki diplomája van,folyékonyan beszél angolul,és gyárban dolgozik...Abban is igazat adok,hogy mindenki Londont tartja a lehető legjobbnak.London szép ha turistaként megy ki az ember,de ha élni,dolgozni akarsz akkor nem a legjobb választás..Vidéken tényleg olcsóbbak a szállás lehetőségek.Pl:Mi 3 szobás lakást bérelünk havonta annyiért mint Londonban egy studiólakásért...A kaja is olcsóbb...Vidéken még azért is jobb,mert a távolság sem olyan nagy mint Londonban...Itt sokan bicikliznek,vagy gyalogolnak a munkahelyükre.Én is gyalogolok,mert a heti 12 fontos buszbérletet másra is tudom költeni...és nem nagy távolság a fél óra gyaloglás szerintem....

A középfokú nyelvtudással már tudtok mit kezdeni..

Ha nem akartok az otthoni ügynökségekkel felvenni a kapcsolatot reménykedve,hogy esetleg ők nem vernek át akkor én azt tanácsolom,hogyha van ismerősötök akkor kérjétek meg,hogy segítsen a kiutazásban.

Szállást nem nehéz találni ha van pénzed(szoba bérlésről beszélek,mert a lakás bérlése kicsit bonyolultabb)

Mivel tudtok angolul így szerintem a munkakeresésben sem lesz gondotok..(már régebb óta dolgozhatnék,mert több munkahelyről kaptam lehetőséget,de a gyatra nyelvtudásom miatt akkor nem jött össze)Szóval ha tényleg tudtok angolul akkor előbb jöjjön ki egyikőtök aki a nyakába veszi a várost,és minden nap rohangál az angol munkaügyi irodákba a CV lapjaival..Munka van,csak angol tudás kell..(nap.mint nap látom a munkaügyi irodák munkaajánlatait) Ha már dolgozik,és van szállás,akkor jöjjön ki a másik is..Így könnyebb a kezdés,mert egy ember kevesebb pénzt fogyaszt mint kettő..

2010. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valoban ahogy mar emlitettek a nyelvtudas a legfontosabb. Aztan egy kis sporolt penz - A tuleleshez es akaratero.

Nekem nincs diplomam es megis egy nagyon hires piackutato cegnel dolgozom szemelyi asszisztenskent Londonban. Semmi tapasztalatom nem volt, mert otthon nem dolgoztam, de az intejuim elott mar az elejen elmondtam oszinten, megis felvettek - ez idaig ez a 3. munkehelyem es 3 eve vagyok itt.

Hat igen... szallast jobb ha otthonrol inteztek, en azt vettem eszre,h a magyarok igencsak aron felul adjak ki a szobakat,raadasul nem tul helyeken, szoval en a gumtree-n neznek szobat, vagy a houseshare.com-on. Arra keszuljetek,h 99%-ban kell adnotok depozitot a szobara/lakasra, ami altalaban 2 heti, vagy 1 havi lakber.

A gumtreen szinten talalsz allas hirdeteseket, telefonos interjun akar fel is vehetnek es akkor nem kell a semmire jonnod. sok helyen (hotel munkak, pub munkak) ajanlanak szallast, meg etelt,amit levonnak a fizetesedbol.

En azt veszem eszre,h Angliaban sajnos sok `honfitars` a magyarok lehuzasabol el meg, szoval nem bizzatok senkiben, csak magatokban.

2010. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amerika minden szempontból jobb mint Anglia.



Hollandia is jó még,ott a németet és angolt fele-fele arányban beszélik a Holland mellett!a hollandok.

Norvégia a legjobb anyagilag-de nem tudom mennyire elfogadott az angol nyelv./ Svájcot csak Norvégia előzi meg pénzben/,de ugye Svájc német ajkú tehát nektek kiesett.

2010. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Új Zéland is jobb Angliánál,ha nem riaszt benneteket a távolság.

Anglia az elmúlt 2 évben,sokat drágult,és romlott az életszínvonal+ a biztonság is!

2010. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Uj Zeland nagyon klassz lehet, van par baratom onnan! Viszont szerintem aki gyujteni szeretne,annak nem erdemes olyan messze menni, plane a megelhetes nehezebb,mint Angliaban. En egyebkent utalom Londont/Angliat! Gusztustalan ido van, rengeteg bevandorlo van - es itt leginkabb az egyszerubb orszagok nepeire gondolok,akik rohannak, lokdosnek,agyontaposnak, bunkok, civilizalatlanok,... rossz a kozbiztonsag, ... en csak az anyagiak miatt maradok.

Viszont szerintem itt a legkonnyebb elhelyezkedni es jol keresni.Amerika biztos jo, de lehetetlen ott elni legalisan!

2010. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!