Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőm dilemmában....

Legjobb barátnőm dilemmában. Mostohaszülöje egy 23 éves srácnak aki bár már régóta dolgozik de ő és az élettársa tartják el úgymond ( a fiú apja) Baratnőm kicsit besokalt én meg jogászok közt dolgozom mégsem vagyok nagyon képben mit tanacsoljak neki?

Figyelt kérdés
Igazából 7 éve van a párjával élettársak, van egy kozos gyerekük aki 2 éves. Most visszament dolgizni gyed utan de sokat panaszkodik hogy a fizetese teljesen ramegy a ház fentartására, rezsire meg kajára. Ö fizet mindent mert a párjáé a ház és úgymond ezt vállalta, mert ő sajnos anyagilag nem sokat tudott vinni ebbe a kapcsolatba. Nagyon sajnalom mert fusztrált és inkább elfolytja a problémákat. A fiú mindig veluk élt, 16 éves kora óta baratnőm mos főz rá, vett neki ruhákat. Most már, hogy dolgozik ő is de mégsem ad haza pénzt. De elvárja, hogy legyen kaja tiszta ruha stb. Barátnőm azt mondja már kezd elege lenni de nem tudja mit lépjen. Neki nincs joga rá hogy pénzt kérjen max apuka tehetné, de az azt mondta hogy baratnomnek kotelességei ezek és ha nem tetszik mehet. Na itt akadtam ki, mert szerintem nem köteles az ember még a sajat huszonéves gyerekét se eltartani nemhogy másét. Szerintem itt köztük mar nem mostohaszülő gyerek kapocs van hanem 2 felnőtt magát eltartani képes ember közös hozzájárulása a közös kasszához. Ti mit gondoltok erről?

2017. márc. 21. 21:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves 68%-os! És ha takarítok akkor mi van? Semmi közöd hozzá. Egyébként igen , meg mellette postát adok fel, bankba megyek, intézkedem, telefonálok. Te ugyan mi vagy? Agysebész tuti nem, mert kb 0%-ban sem hasznos amit írtál.
2017. márc. 21. 22:04
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

29 a barátnőd, 23 a srác. 16 éves volt a srác amikor oda költözött barátnőd. Ehy kis matek: 23 volt barátnőd.

23 évesen lett egy 16 éves srác pótmamája?? Inkább póttesója lehetne.

Ő tartja fenn a házat,mos főz vasal és a férje szerint kötelező ezt neki csinálni?

Most komolyan hány éves a férfi? Jogilag? Nem tehet semmit csak leléphet.

2017. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag csinálja azt, hogy lelép a gyerekkel albérletbe, a pasija fizet neki egy borsos gyerektartást, és kézcsókom.

Anyagilag sokkal jobban járna, mint így, hogy ő tart el mindenkit. És egy kétéves után pakolni is egyszerűbb, mint két felnőtt férfi után.


Azt nem értem, mi tartja ebben a csodálatos kapcsolatban.

2017. márc. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

És a pasijának megmarad az egész fizuja?

Agyam eldobom...

2017. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy többen írták - fogja a gyereket, elköltözik, kér gyrektartást, vagyonmegosztást (mert azért neki jár a közös szerzeményböl, mégha nem is sok), a gyerek meg mindenképpen örököl az apja után, ez nem "kedvzmény" a részéröl.
2017. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem itt nem azzal van a gond, hogy a gyerek nem fizet, hanem, hogy az apja nem teszi. Ja, meg az egész felállással... Ha jól számolom, akkor a pasinak elég sok bevétele van a barátnődből, mivel nem kell se rezsit se kaját fizetnie.


Anyukámnak volt egy hasonló ismerőse. Ott a lakás talán bérelt volt, de úgy állapodtak meg, hogy a férfi veszi a bútorokat a nő a mindennapi kiadásokat fedezi. Amikor szakítottak a férfi vitte a bútorokat, a nő meg ott maradt minden nélkül. Ezt a rendszert vagy újragondolják, vagy jobb minél előbb kiszállni belőle. (kívülről nézve, lehet, hogy belülről jobb, de a férfinek kéne akkor egy pszichológus).

2017. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Ez így igen "vicces" felállás, az együttélés a férfinek nem kerül semmibe, söt a nö eltartja és minden (anyagi) igényét is teljesíti - azaz a teljes jövedelme megmarad neki, a nö meg teljesen lenullázza magaát anyagilag és lestrapálja magát fizikailag - és cserébe semmije sem marad, ha szétmennek.


Nem érte, egy nö (vagy akár férfi is), hogy lehet ennyire életképtelen, és miért hagyja magát ennyire kihasználni?


Ha megjönne az esze, akkor öszecsomagol, otthagyja a férfit meg a gyerekét magukra, a kicsit viszi magával és kéri utána a gyerektartást.

2017. márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem a barátnőd a cseléd aki ráadásul még a rezsit is kipengeti +még szült is a háziúrnak.GRATULÁLOK NEKI!!!
2017. márc. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mit szólt a barátnőd miután megmutattad neki a válaszokat? Személy szerint drukkolok neki, hogy ráébredjen arra, hogy milyen megalázó, boldogtalan szerepet vállalt magára és legyen ereje tovább lépni a kisbabával egy nyugodtabb életbe!
2017. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!