Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek reális, hogy...

Szerintetek reális, hogy ennyit kell leadnia otthon a barátomnak?

Figyelt kérdés

Barátom 30 ezret ad le rezsire meg kajára, a nővéréjék, akik mostmár 4-en (egy 5 éves meg egy 5 hónapos gyerekkel) vannak meg 35-öt, plusz egy hónapban egyszer bevásárolnak.

Csak kérdezem, hogy ez mennyire arányos, én nem tudom, úgyhogy ne kioktató hangnemben válaszoljatok létszi.


2017. márc. 25. 19:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%
(Én mindenesetre örülnék, ha havi 30-ból meglenne csak az étkezésem - nekem egyedülálló nőként ez többől jön ki úgy, hogy még főznöm is kell.)
2017. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem baromi kevés amit a szülők kérnek.

Ráadásul erre a rengeteg emberre biztos nagy ház is van, aminek télen a befűtése nagyon komoly pénz.

Simán lehet csak a fűtés 70-100ezer is havonta, aztán ennyi emberre a vízfogyasztás sem két fillér.

Megy a villany is minden lakrészben, tévék, számítógépek, fagyasztók, hűtő, háztartási gépek ...

Egy fiatal férfi másképp és más mennyiséget eszik mint egy vagy két kisgyerek, vagy a nők.

Szóval szerintem ne foglalkozz a 30ezerrel, mert ha nagyon piszkálod a kérdést, még lehet, hogy készítenek egy tételes elszámolást a költségekről és akkor nagyon rosszul fog járni a barátod anyagilag.

Abba pedig SENKINEK nincs beleszólása, még a barátodnak sem, hogy a szülők miért és mennyit kérnek el a másik gyereküktől, amikor a barátodnak is rengeteget kedveznek.

2017. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Én nem piszkálom a kérdést. :D Nem szólok bele egyáltalán. A barátomnak se mondtam még, hogy szerintem nem biztos, hogy arányos ez a dolog, csak feltettem egy kérdést. Tudjátok, "amit máshol nem mertél..."
2017. márc. 25. 22:51
 24/32 A kérdező kommentje:
Amúgy mondom ismerek olyat is, aki semmit nem ad le... Hát az még rosszabb, szerintem is. A srác 24 éves, saját maga mondta, hogy keres olyan 300 körül (amiért persze meg is dolgozik, ezzel nincs gond), és semmit nem ad le, pedig most ilyen egészséges életmódra váltott, és mindenből teljes kiörlésű meg oliva olaj meg ilyenek... Persze rezsi meg kaján kívül mindent maga áll, de azért nekem ehhez nem lenne pofám.
2017. márc. 25. 23:04
 25/32 anonim ***** válasza:
62%

#23

Szerintem meg arányos.

Gondolj bele Kérdező, hogy a két kisgyereket kaja szempontjából nem lehet egy kalap alá venni egy felnőttel, ráadásul a csecsemő még anyatejes.

Gyakorlatilag a nővérééknél 2 felnőtt van és havonta biztos, hogy a nagy bevásárlásra elmegy simán 30-40ezer és akkor még lehet, hogy keveset is mondtam, különösen, ha beleveszem a mosó és tisztítószerek és a mindennapi élet millió velejáróját.

A nagyobbik befizetni valóit, a csecsemő pelenkáit és egyéb szükségleteit nyilván nem a közösből fedezik, arra külön költenek a sajátból.

Jól van ez így Kérdező, hidd el!A barátod nagyon jól jár!

2017. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, lehet hogy nem arányos, de még mindig jobb mintha saját albérlet lenne, saját rezsivel. (A fűtés pl. nem kerül többet).


Nézd így.

2017. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
28%

"A gyerekeknél éppen azért írtam oda, hogy mennyi idősek, hogy tudjátok, hogy olyan sokba azért nem kerül rájuk a rezsi meg a kaja. "


Éppen fordítva, egy gyerek arányban többe kerül, több a rezsi (több mosás, fürdetés, fözés), meg a kaja (nem ehet mindent, sokszor van maradék, amit ki kell dobni, stb).

2017. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
40%
Ja, biztos az 5 hónapos is annyi vízben fürdik, mint te. A kaja nem a közösből megy, hiszen anyatej, vagy esetleg már bébiétel, feltételezem azt más nem eszik a családban. A nagyobbiknak szintén nem adnak akkora adag kaját, mint egy felnőttnek, és ugyan miért ne ehetné ugyanazt? Mosni nem csak az ő ruhájuk van, ha esetleg hetente eggyel több alkalommal kell, az nem fog ezrekbe kerülni. Fűteni külön nem kell rájuk, ha esetleg van éjszakai fényük, akkor kb 500 forinttal több megy el rájuk havonta. Úristen, borzasztó!
2017. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
15%
De neked ehhez mi közöd van, csak ezt nem értem.
2017. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
83%
30-ból megvan neki a kaja meg a rezsi is, ez így teljesen okés, még olcsó is a dolog. Az ember fizetésének nagy részét általában 3 dolog viszi el: lakbér (ez a barátodnak nincs), rezsi, kaja (ez utóbbi kettő meg megvan 30-ból úgy, hogy még nem is neki kell beszerezni a kaját). Tulajdonképpen a pénze legnagyobb részét szabadon elköltheti, ami nem lenne így, ha saját magának kéne mindezt fedeznie. A szülők annyi pénzt se kérnek tőle, amennyi fedezné a költségeket, úgyhogy be kell látni, hogy a szülei nagyon is rendesek, mert anyagilag még támogatják is a barátodat, hiszen számukra tuti ráfizetéses ez, még a havi 30 ezer ellenére is. Úgyhogy szerintem barátodnak egy szava nem lehet, amíg a szülei támogatják.
2017. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!