Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is illetlenség...

Szerintetek is illetlenség karácsonykor "átlagos" ruhába lenni?

Figyelt kérdés
A napokban egy idősebb ismerősöm azt mondta,hogy szerinte elég szégyen, hogy a mi családunkba így megy. Szerintetek is így van? (Szűk családi körben)

2017. márc. 31. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%
Az nem nekem mindegy, hogy szűk család vagy nem, akkor is szépen öltöznék, ha egyedül lennék, nem a családtagok miatt teszem.
2017. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családodban nem szokás kiöltözni akkor nem illetlenség. Itt minden a közösségtől függ, az ottani illemektől. Ha a koktél ruhás rokonok közé ülnél be mackónadrágban az bunkóság lenne, de így nem az.
2017. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki átjön, kiöltözöm.. de a szűk családdal együtt egyébként simán vagyok itthoni ruhában.

Igaz, hogy az sosem piszkos vagy szakadt.


Az ünnepet nem hinném, hogy a külsőségekkel kell megtisztelni.

Ha az év többi napján utálja egymást a család, akkor fölösleges csiniben jópofizni, ha pedig szeretet van, akkor olyan mindegy, hogy tűsarkúban feszengünk vagy kényelmes mackóban, mamuszban beszélgetünk a fa körül.

2017. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
0%-ot kaptam, mert szeretek karácsonykor kiöltözni? Akkor elnézést, legközelebb melegítőben leszek.
2017. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
Mi itthon egymás kozt átlagos ruhába vagyunk karácsonykor is ,ha átmegyünk anyukámhoz akkor veszünk fel csinosabb ruhát.
2017. ápr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Hát tuti le fogtok pontozni 0%-osra, nem érdekel. Mi is ki szoktunk öltözni karácsonyra, mert így érezzük helyénvalónak. Én rosszul érezném magam Szenteste a gyönyörűen feldíszített lakásban tök hétköznapi ruhában. Számomra fontos, hogy ilyen módon elválasztódjon egymástól az ünnep és a hétköznap.


Viszont én senkit nem szólok meg, aki hétköznapiban van, sőt olyanokról is tudok, akik pizsamában karácsonyoznak. Én nem tudnám ezt így, de aki így érzi jól magát, csináljá, nem az én dolgom.


Mellesleg ez a lepontozgatás elég gyerekes. Azért pontoztátok le #10, #11, #14 válaszait, mert nem értetek vele egyet, pedig etől még hasznos a válasz, hiszen a kérdésre válaszolt, leírta a véleményét. A kis kezecskék nem lájk, diszlájk gomb, hanem hasznosság szerint kell vele pontozni.

2017. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem öltözünk ki karácsonykor, nekünk apám tiniként (kb. 13 éves kortól) már nem is engedte, hogy karácsonyunk legyen, végig gúnyolódott, míg öcsémmel díszítettük a fát.

Részben ennek is köszönhetően öcsém és én is eléggé ridegek lettünk és képmutatásnak tartottuk az ünnepet.

Amíg nem lett komoly kapcsolatom, kimerült abban, hogy anyum feldíszítette a fát, csak tőlem kapott ajándékot, öcsém kibattyogott az ajándékáért (ő sem vett semmit senkinek), kaja, majd mindenki el saját dolgára.


Barátoméknál nagyon szépen megtartják a karácsonyt, mindenki megadja a módját és nem giccses, ez szétoszlatta bennem a cinikus érzést a dologgal kapcsolatban. Oda öltöztem ki először karácsony alkalmával, hosszú idő után és jó érzés volt az egész. Azóta próbálok anyának is örömet okozni a a karácsony megünneplésével.

2017. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdésre persze elfelejtettem leírni: Az ismerősödnek semmi köze a ti családi ünnepetekhez. Mégis mit képzel az ilyen?
2017. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Metionin ***** válasza:

Ez családfüggő szerintem. Nálunk sosincs kiöltözés, nem megyünk sehova, hozzánk sem jön senki, kb. egy sima munkaszüneti napnak minősül a karácsony, újév, stb.

Lehet hogy az ismerősödék családjában a kiöltözés a szokás. Mondjuk ez nem ok arra, hogy beleszóljon a ti ünneplésetekbe.

2017. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

24-én egész nap megy a főzés, takarítás, egymás idegeire menés bekoszolódó, foltos otthoni "játszós" ruhában. Majd amikor kész a vacsora, amiért anyu minden évben kitesz magáért, akkor szépen megterítünk a nappaliban a feldíszített fa mellett (csak ott férünk el normálisan), mindenki átöltözik, lezuhanyzik, kikészíti az ajándékot a fa alá, majd szép ruhában vacsorázunk. (ilyenkor főz anyu olyanokat, amikre évközben se ideje, se kedve, mert macerás, szóval tényleg különleges) Aztán ajándékosztás majd kipróbálás, ha valaki társasjátékot kapott, ha nem, akkor az előző éviekkel játszunk, nézzük közben a karácsonyi műsort, röhögcsélünk, ilyesmi. Ha vendégségbe megyünk akkor is szebb ruhát veszünk fel, de a karácsony többi napján otthon ugyanúgy "játszós" ruhában vagyunk. Ez nálunk amolyan családi hagyomány, amit én személy szerint nagyon szeretek. A saját családomnál is remélem ilyen lesz.


Szóval szerintem ez a ruha kérdés családi kérdés ha szűk családról van szó. Mindenki úgy öltözik ahogy jobban érzi magát.

2017. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!