Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak elfogadni...

Miért nem tudnak elfogadni úgy ahogy vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az a problémám hogy szinte senki nem tud elfogadni úgy ahogy vagyok. A családomban az a helyzet hogy egy nővérem van, aki 2 évvel nagyobb nálam és folyton veszekszik velem.. Hogyha nagyon összeveszünk akkor lek*rváz,stb. És MINDIG nekem kell utána odamennem "bocsánatot" kérni... Alig értek meg vele valamit

. Az anyám meg folyton csesztet mindenért hogyha pl. ideges vagyok az iskola miatt akkor ahelyett hogy megbeszélné velem inkább meg se hallgat.. Tudom hogy neki is vannak problémái, de legalább azt megérthetné hogy ez a "kamasz" kor számomra nehéz, és sokszor furán viselkedek. És ők ketten azt hiszik hogy nekem bajom van, menjek pszihológushoz, beteg vagyok (agyilag),.. Úgy érzem nem fogadnak el! Az osztályban nincs egy barátnőm se,ott is kibeszélnek, röhögnek, fellöknek.. A tesitanárom pl. utál.. Ha valamit nem jól csinálok (pl.ugrást) akkor le üvölti a fejemet, és ha le merek ülni mert elfáradtam akkor rám szól hogy keljek fel, "mert nem lehet ülni"! Persze ja más csinálja akkor már egyátalán nem ilyen! Ugyan ilyen a magyar tanárom is! Bennem keresik a hibát.. Ma reggel is az osztályfőnököm leb*sz (bocsánat) mert 4-5 percet késtem, úgy hogy azt se tudja milyen okból. És azt mondja hogy ha mem jövök előbb akkor igazolatlant ad.. Nem hiszem el hogy már ő is ilyen velem.. Ő volt az egy tanár akit szerettem de egy ilyen késés miatt miért kell igazolazlant adni? Persze utána jön be a másik csaj (kicsit később) hogy azért késett mert "fájt a szeme".. Tök nyugodtan " ülj le (:"... Próbáltam barátkozni az osztálytársaimmal, de az a baj hogy aki szimpatikus az nem hiszem hogy elfogadna úgy ahogy vagyok. Beszélgettem vele, de pár nap és ennyi... Már oda se jön. Nekem meg nincs önbizalmam egyátalán és így nehezemre megy a barátkozás! Egyedül a "volt" legjobb barátnőmnek tudtam önmagamat adni! Most már megváltozott és alig találkozunk.. Pedig én kerestem a társaságát. Mindig stresszelek, a suli miatt, az hogy korán kell kelni (ami azért nem megy mert kialvatlan vagyok) és képtelen vagyok fitt lenni reggelente bármi módon is.. Hiába fekszek le előbb.. A másik meg hogy nem is a tanulással van bajom hanem, a gyerekekkel akik nap mint nap körülvesznek és "kilógok" közülük.. De ha meg olyan akarok lenni mindenáron mint ők akkor meg nem lehetek önmagam és rosszul érzem magam.. Itthon is csak meg akarnak változtatni... Miért nem lehet elfogadni az embert úgy ahogy van? Nem vagyok rossz ember attól hogy nem vagyok olyan mint a többiek... Magam alatt vagyok mindig.. Régen durvábban is (lelkileg) bántottak ami elvette az önbizalmamat.. Én viszont nem szeretnék megváltozni csak mert a családom ezt akarja.. Nem bírom ezt a kamaszkort már. Legalább elfogadnának és szeretnének, ami még meg sem látszik rajtuk.. Valaki van még hasonló helyzetben? Kérlek segítsetek hogy elfogadjanak és hogy ne érdekeljenek a negatív emberek! És nem önsajnálat miatt tettem ki a kérdést, csak már lassan 1 éve ez megy, de már gyógyszert is szedek amit kb. 4 hónapja írt fel az orvos (az ilyen stressz ellen van). Nem sokat segít.. Szinte semmit.. ;(


2017. ápr. 3. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Van úgy, hogy valaki olyan környezetbe kerül bele, ahol nem a legmegértőbbek veszik körül. Nincs ezzel baj.

Barátkozást nem kell eröltetned. Én is ilyen voltam, végig utáltak. Ha voltak is haverok, ők nem igazán foglalkoztak velem. Ezt túl kell vészelni, legyenek haverok sulin kívül, akik feldobnak.

Egy darabig zavaró, ha nem fogadnak el, de előbb-utóbb elérheted azt, hogy már nem is fog érdekelni, meglesz a megfelelő baráti köröd.

Ha szeretnéd, beszélhetünk erről privátban is :)

2017. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Szerintem gyógyszert ne szedj. Nem az fogja megoldani a problémádat.

Találj valami jó hobbit vagy sportot, amiben sikeres vagy, attól megjön az önbizalmad és nem fognak kutyába nézni. És szerezhetsz új barátokat is.


Lehet rosszul látom, de nekem úgy tűnik, hogy a családtagjaiddal a konfliktusokat te generálod. Segíts többet édesanyádnak a házimunkában. Tegyél szívességeket a nővérednek. stb.

És te is hallgasd meg a problémáikat, segíts nekik, ne csak elvárd, hogy meghallgassanak.


Az iskolai kiközösítés tudom milyen rossz (volt benne részem sajnos). Ha hülyék vannak az osztályban, az ellen nem sok mindent tehetsz. Leszarom tabletta vagy suliváltás, az utóbbi hatásossága nem garantált.

Általában pár nagyhangú hülye van, akit a többi birka követ és ha azok kipécéznek valakit, akkor a birkák is szekálni fogják.

Légy nyugodt és ne stresszelj. Ha felbosszantanak, mindig számolj el 5-ig, gondold át, hogy megéri-e veszekedni. És ha nem, akkor hagyd rá.


Csak ügyesen, szia.

2017. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha egyszer belépsz a felnőttkorba, ott sem fognak kedvelni ha különc vagy.

Végig olvastam amit írtál. Csak az járt a fejembe, hogy azért annak oka van ha a környezeted, családod, tanáraid, osztálytársaid közül mindenki utál. Ilyenkor benned kéne keresni a hibát, mert olyan nincs, hogy mindenki rossz csak te vagy más.

Mi az amit nem írtál le? Mégis miben vagy más mint a többiek?

Mert olvasva semmi különlegességet, mást nem "látok" rajtad, csak azt, hogy nyafogsz, hogy mindenki rossz..

2017. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

azt nem lehet elfogadni hogy te lúzernek könyveled el magad és neked ez megfelel

itt a te felfogásodal van a baj

minden cnap ugy kel elindulni hogy igen király vagyok és 100%ot bele adok

és ne másokat hibáztas persze hogy fáradt vagy ha az edzéseket végig akarod ülni

a testi erő nem magátl jön edzeni kel

2017. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát pl. abban vagyok más hogy nem olyan a viselkedésem mint a többieknek, és nem úgy reagálok a dolgokra ahogy ők! Egyszerűen nem hiszem hogy így egy társaságba bevennének :S. A sportokkal meg az a bajom hogy hamar kifáradok és amúgy nincs yan sport amiben jó lennék pl. se kosárlabda se röplabda (kivéve az úszás de azt meg nem szeretném, régen sokat jártam úgyis).. Én lovaglásra járnák szívesen, mert imádom a lovakat de az túl drága lenne.. És szoktam egyébként segíteni a nővéremnek, csak utána nem hálálja meg, csak veszekszik velem. Anyukámnak meg ha segítek akkor utána azt nézi hogy mit rontottam el abban a bizonyos "munkában". Azt a gyógyszert egyébként ne úgy fogd fel, hogy valami nagyon erős felnőtteknek való gyógyszer, hanem ezt az orvos írta fel nekem ami inkább gyerekeknek van, de csak este szedem és akkor se minden nap. Na meg hát igen kissé különc vagyok, de remélem felnőtt koromra ez azért megváltozik.
2017. ápr. 4. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül változik. Legalábbis magamon nem tapasztalom, hogy a viszonyom változna a társasághoz. Viszont az mindenképpen pozitívum, hogy suli után nem kell az idiótákat elviselni. Bár munkahelyen is vannak, de messze nem olyan szinten barmok, mint iskolában voltak.

Barátok is kb úgy vannak, hogy ismerősökön keresztül vagy iskolából megmaradt 1-2, és tényleg ennyi. Napi max 2-3 ember, akivel beszélek, mindig ugyanazok. Új ismerősöm max akkor lesz, ha segítséget kér, és ugyanezzel a lendülettel tűnik is el.

2017. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak akor fogsz változni ha teszel érte most tiniként

amugy a legtöbb ember nem östehetségnek születik a profik is napi 5 6 órát edzenek

neked is heti 3 gyoport sportos edzés kéne hogy szociálisan fejlödj

ma minden második gyerek ugyan ilyen önbizalomhiányos legyél bátor kezdeményez te ők ugyan ugy félnek töled mint te tölük

2017. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!