Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás vagy rokontartás,...

Gyerektartás vagy rokontartás, szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni.20 éves fiam (első házasságomból született )első éves egyetemista, rendesen fizettem az édesanyjának a bíróság által megítélt 20% gyerektartást (havi 80 ezer forintot).

Szeptembertől halasztani akar a már elkezdett szakon,hogy egy másik egyetemen kezdjen.Kiskorú (5 éves ) gyermeket nevelünk munkanélküli feleségemmel.

Reális,ha rokontartást kérnék a gyerektartás helyett?Nem arról van szó,hogy nem támogatnám a fiamat.Támogatnám az első diploma megszerzéséig mindenképp.



2017. ápr. 4. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
ez a te dolgod, hogy új asszony nem melózik és van gyerek
2017. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A nagykorú nappali egyetemen tanuló gyerek után rokontartás jár. Az összeg ugyanannyi csak a neve más. Úgy tudom a gyerek 25 éves koráig kötelezhetnek a megfizetésére, amennyiben még nappali tagozatos egyetemre jár.
2017. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudtam,hogy ugyanannyi az összeg...

A feleségem pedig beteg és azért nem dolgozik.

2017. ápr. 4. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész ingyenes tanácsadásra a bíróságra. Megkérdezed , a jelenlegi felállás miatt érdemes-e kérni a tartásdíj megváltoztatását.
2017. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2017. ápr. 4. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:
7%
mért kel egy beteg emberrel összehozni egy gyereket
2017. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán, mert utána is megbetegedhetett.Szerintem kérhetnéd az összeg csökkentését, talán a fiaddal is megbeszélheted.
2017. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Már rég kellett volna a rokontartást kérned és az összegcsökkentését. Meg is fogod kapni bőven. Sőt ha többet halaszt nem Vagy köteles fizetni.
2017. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!