Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 év után a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 év után a gyerektartás (rokontartás) össze igényelhető saját számlára?

Figyelt kérdés

Találtam egy-két ilyen kérdést itt, de mindenhol a lehurrogó kommentek, és 12-14 évesek nyafogását olvastam.

Engem ezektől kérlek kíméljetek.

A helyzet az, hogy itt állok az érettségi szélén, édesanyám pedig kézzel-lábbal tiltakozik az ellen, hogy továbbtanuljak. És nem lehet erről vele beszélni, nincs miből kifizetnem a nyelvvizsgát, stb.

Édesapámmal beszéltem erről, ő pedig nem tud többet adni.

Nem szép dolog és a gondolattól is gyötör a bűntudat, de a rám eső részét a gyerektartásnak szeretném saját magam kezelni.

Ezt édesapám nyugdíjából vonják le, ilyenkor hova kell menni, hol tudnám ezt elintézni?

Azért írtam le a tényeket a kérdésemhez, hogy nem luxusra kell a pénz.


2015. febr. 18. 18:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
összege *
2015. febr. 18. 18:56
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
18 eves korom utan kulon szamlara kaptam, a tanulmnyaim befejezteig. Ebbol eltem a koliban. Miert nem akarja edesanyad, hogy tovabbtanulj? A szakot ellenzi, vagy azt akarja, hogy dolgozz inkabb?
2015. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
89%
Ne érezz semmilyen bűntudatot. Kérd a rokontartást a saját nevedre, számládra.
2015. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azt akarná, hogy dolgozzak. Nem számított rá, hogy ezt akarom majd, nem ebben nőtt fel.

És én ezt abszolút meg is értem, nehéz lehet neki.

De én nem szeretném a saját életemet elrontani.

És hova kéne nekem bemennem, ha ezt igényelni szeretném?

2015. febr. 18. 19:03
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Itt a rokontartás a legkisebb baj. Ha anyád azt akarja, hogy dolgozz, akkor nyilván nem úgy kalkulált, hogy eltart érettségi után. Van terved, hogy hogyan tudod fenntartani magad? Mert szerintem ahhoz a rokontartás kevés lesz.
2015. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Vannak terveim, ha minden jól alakul a nyarat egy kedves ismerősömnél tudom tölteni, és addig lesz lehetőségem munka után nézni, illetve korrepetálni. Eddig is így volt, csak, tényleg, így érettségi előtt képtelen vagyok elmenni dolgozni. Fizikailag képtelenség.
2015. febr. 18. 19:08
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

A bíróságon van ingyenes tanácsadó nap, ott érdeklödj utána, hogy ennek mi a menete.


Elvileg kaphatod a saját számládra, de akkortól anyád nem köteles letartani többé.


Kérdés, hogy csak a rokontartásból meg tudod-e oldani a továbbtanulást meg a megélhetésedet.

2015. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
rokkontartási pert kell inditani
2015. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
...és hol fogsz lakni?
2015. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Következő tanév szeptemberétől barátaimmal együtt, albérletben, de mivel az egyik barátom a tulajdonos, lakbért nem kell fizetnünk. "Csak" a rezsit, villany, gáz, stb. És ez felsoroltakból plusz rokontartás/gyerektartás, némi családi támogatás mellett úgy gondolom megvalósítható.

Ha nem, akkor legalább megpróbáltam, és addig mást találok, amíg meg nem tudom valósítani.

2015. febr. 18. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!