Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most mi? Vajon anyám az...

Ez most mi? Vajon anyám az önző korszakát éli?

Figyelt kérdés

Nem értem anyámat.Egyszerűen nem tudja megmondani mit akar,mi kell neki.Elvárja tőlem,hogy találjam ki.Sajnálja tőlem a kaját.Ha valamit hoz és én eszek belőle,egyből leoszt,hogy nem azért hozta.Akkor meg mégis miért?De ha nem eszek belőle,akkor meg ott rohad meg mert senki nem eszi...Pedig egyáltalán nem eszek sokat...Minden nap belémköt valamiért. A bolhából is elefántot csinál. Meg van róla győződve,hogy ő tökéletes,mindent jobban tud.Ha valamiért veszekszik valakivel,képes minden hülyeséget összehordani,csakhogy védje magát és neki legyen igaza. Ugyanakkor nagyon tudja sajnáltatni magát. Az is kiderül,hogy ha apunak nem kéne kaját vinnie a melóba nem főzne rám és a tesómra.(anyu a mamámnál szokott enni). És ami a legjobban bánt,hogy soha nem tudtam vele úgy elbeszélgetni,mint egy normális anyával. Elmondtam neki mi bajom és akkor is engem hibáztat.. Multkor felhúzott és kitört belőlem a sírás és erre azt monda,hogy bőgni azt tudsz... Nem bírom elviselni.Az öcsém egyenesen gyűlöli.(8éves).Más is van hasonló helyzetben? Mert én alig várom,hogy elhúzhassak innen!

Bocsi kicsit hosszúra sikeredett... 19/L


2010. máj. 13. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, klimaxos lehet a mamád!

Nagyon rossz kor egyeseknél, elég "igazságtalan", hogy más nők mégcsak meg sem érzik!

Reméljük, majd elmúlik, bár van, akinél tíz évig is eltart...


Igazán sajnállak Benneteket!

2010. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Az én édesanyám is pont ilyen, 6 éves korom óta ezt csinálja :S:S És az a baj, hogy mostanában apám is "rázendült", és ketten szidnak engem. Ha vannak kérdéseid nyugodtan írj vissza, válaszolok.
2010. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem klimaxol.Bár a kajás dolog nagyon durva.Én azért megkérdezném,hogy minek szült.Vagy szexhiány??És rajtatok tölti ki??De komolyan.Másra nem tudok gondolni...
2010. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi baja lehet,de apu is mondta,hogy olyan mint egy morgós medve.De nem is veszi észre sajnos,hogy hülyén viselkedik és hülyeségeket mond..
2010. máj. 13. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Mintha a gyerekekre koncentrálná a hangulatát.
2010. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A második vagyok. Szóval ilyenkor az van hogy leülsz egy asztalhoz. Te, anyukád meg esetleg a tesód. Kérd meg, hogy hallgasson meg és ne szakítson félbe. Mondod neki:

"Anya figyelj nagyon szeretlek téged, de mostanában mintha ingerlékenyebb lennél, mert múltkor is az történt, hogy... és engem ez nagyon bánt... Kérlek változtassunk ezen!"

Kíváncsi vagyok a fejleményekre.

2010. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy csomószor próbáltam vele beszélni és ahogy írtam is soha nem lehetett vele beszélni semmiről. Ha egy kicsit is odafigyelne rám,tudja hogy mostanában elég sok problémám van,ő azt hiszi hogy minden rendben velem. Amugy nem mostanában lett ilyen,hanem már régebb óta,de mostanra elfajult a dolog :S Egyébként egy másik kedvelt téma nála a takarítás. Persze van,hogy néha nincs kedvem megcsinálni,meg ilyesmi.De ha egy nap pl. elmosogatok.rögtön az jön,hogy ezt meg ezt miért nem csináltam meg.Ha megkér én szívesen megcsinálom,de ne nézzen már gondolatolvasónak. Nem arra koncentrálok,hogy hol van már megint egy kis kosz.Rengeteg tanulnivalóm is van mellette.
2010. máj. 13. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a menopauza a nőket önértékelésre készteti.

Anyukád valószínűleg másképp képzelte el az életét, egy ideig boldog volt, mert lett gyereke férje, meg minden, ami a társadalom szerint fontos a nőnek.

Aztán most ki tudja, látja, hogy öregszik, lehet, hogy kevés a pénze, nem tudja milyen lesz az öreg kora.

Nincs jövőképe.

Nem nagyon tudsz neki segíteni, én sem tudtam anyunak.

Legjobb, ha magaddal törődsz, és biztos jövőt próbálsz teremteni saját magadnak.

Bár ehhez sokszor kell a szülői segítség.

Ha van pénzetek, jót tenne anyukádnak, ha utazhatna, ha egyáltalán érdekli.

Szerintem a boldog családi élet monotonitásába bolondul bele.

Lehet, hogy karrier álmai voltak, de nem valósultak meg. Most meg már nem tud mit tenni.

Elsősorban apukádnak kellene vele foglalkozni, de úgy látszik, ő sem tud neki segíteni.

2010. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ennetek csak kéne!! Hogyhogy az anyjához jár? Talán még a nagyi gyerekként kezeli őt?

Mondd meg neki, hogy ha nem változtat, akkor amint tudsz, elköltözöl. És kérd meg, hoyg írjátok ki egy lapra előre a heti menüt a hűtőre. És ha valami kaját nem szabad megenni, akkor szóljon előre, vagy írja rá.

Kérd édesapád támogatását. Azért a saját otthonotokban ne kelljen már harcolni egy gyereknek az ételért!

2010. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!