Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a családon...

Tóth Alexandra Elena kérdése:

Mit gondoltok a családon belüli erőszakról? Mert nekem volt benne részem és úgy vettem észre, hogy sokan csak legyintgetnek rá.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 22:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%
Nevelési célzattal adott pofon... Soha sem alkalmaztam és nem is fogom,teljes mértékben megvetem. Egy gyereket nem lehet pofonnal nevelni,úgy gondolom,csak annyit lehet vele elérni,hogy a gyerek féljen. Ez az egyik része. Másik része pedig az,hogy ez nem megfelelő példa mutatás. Ha azt látja,hogy anya apa mérgében rácsap egyet , ő ezt miért ne alkalmazná esetleg a kistesón,ha összekapnak?!..
2017. ápr. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

A pofon és a 6 óriási tasli között elég nagy különbség van!

Egyik sem elfogadható, de azért nem mindegy!

És az sem mindegy, hogy az ember gyereke egy évben 3x kap pofont, vagy minden nap.

Nem minden fekete és fehér.

2017. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Dr.Pozsonyi Anikó válasza:
69%
Mindenkinek ajánlom Susann Forward Mérgező szülők című könyvét.
2017. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Magyarorszagon ez meg gyerekcipoben jar. Mindig az aldozathibaztatas megy, ha valakit bantalmaznak mindig kerdore vonjak, es mindig kiforgatjak az egeszet ugy, hogy az aldozat legyen a hibas(minek mentel oda, minek szoltal hozza, miert azt vetted fel, stb). De van egy peldam is: amikor gyerek voltam volt egy osztalytarsam, akit az apja terrorizalt. Reszeges volt, verte az anyjat, a gyereket meg lelkileg bantalmazta. Nekem ezt elmondta, en meg nem mondtam el senki. Mert nem tudtam, hogy elkene, nem tudtam, hogyan kell ezt a helyzetet lereagalni. Viszont, ha bennem gyerekkent rogzult volna, hogy ilyen esetben szolni kell tanarnak/szolunek, akkor lehet, hogy annak a lanynak mashogy alakult volna az elete. De nem igy lett, mert a szuleim is, es az akkori oktatasi rendszer is ebben a dologban struccpolitikat folytatott. Sot, van egy sejtesem, hogy mi lett volna ha elmondom: nem hittek volna se nekem, se az osztalytarsamnak. Akkoriban(ez egy 10-12 eves tortenet) valahog "nem volt tema" a bantalmazas. Tok normalis volt altalanosban, hogy lany letemre megvertek a fiuk. :D a tanci nenik azzal reagaltak le, hogy biztos tetszem nekik.


Kicsit elvittem a temat, de osszegezve: nem veszik az emberek annyira komolyan, mint amennyire komolyan kene.

2017. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

Nemrég készült egy felmérés erről, a legtöbb magyar valóban elfogadhatónak tartja a családon belüli erőszakot és a beleegyezés nélküli szexet is.

Számomra ez nagyon érthetetlen, szerintem elítélendő mindkét eset.

Attól mert valaki családtag, még nincsen jogunk bármilyen formában is erőszakosnak lenni vele. Mégis sokan a napi feszültséget otthon vezetik le, legtöbbször a gyereken, aki még kisebb, nem tudja megvédeni magát.

Nagyon remek emberek az ilyenek tényleg..

Aki meg ezt támogatja vagy nem látja,hogy baj lenne vele,az ugyanúgy rossz szerintem.

Nem szabadna ilyen lazán venni.

De mondjuk ahol a miniszterelnökünk is azt mondja, hogy nőügyekkel nem foglalkozik, ott nem is várom, hogy kicsit jobban szabályozzák a

nők és a gyerekek elleni erőszakot..


És még annyit tennék hozzá, ami a számomra a legmegdöbbentőbb, hogy azok a felnőttek,akiket anno gyerekként bántalmaztak is ugyanúgy bántalmazzák a gyerekeiket..Legalábbis nagy arányban előfordul ilyen is.Pedig pont annak kéne a legjobban tudni, hogy milyen is ez,aki maga is átélte gyerekként..

2017. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagy részével egyetértek. Az erőszak semmilyen formájában nem elfogadható.
2017. ápr. 25. 08:14
 17/22 anonim ***** válasza:
Elítélendő de vajon kik azok akik legyintenek rá, hiszen azt csak a szenvedője tudhatja akinek meg kell tennie ilyenkor a megfelelő lépéseket a megfelelő helyen.
2017. ápr. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
67%

Véleményem szerint jó volt az, hogy anyánk és nagyanyánk néha istenesen elnáspángolt minket. Apánkról nem beszélnék, az egy másik kategória...

A mai viszonyok között csak annyit mondanék, hogy egy-két "makarenkói pof" elkélt volna akár a velem egyidős felnőtteknek is.

Ha kell, hozok föl példát, mikor volt hatásos.

A folyamatos verés nem hoz megfelelő eredményt a gyereknél, a folyamatos fenyegetettség szintúgy nem. De legyen meg az esélye 1-2 pofonnak, hogy észre térjen a másik!

Egy pedagógus

(Most támadhattok nyugodtan, hogy mit is engednek meg a pedagógusok maguknak; én szóval nevelek, engem pofoztak meg kétszer, mióta dolgozom.)

2017. máj. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
76%

12 és 16:

már bocs', de nem sorolnám báncselekmény kategóriájába az évi kb. 6 pofont, se nem a folyamatos elverést és a nemi erőszakot - e két utóbbi BŰNCSELEKMÉNY, s aki ezeknek bejelentésében nem vesz részt, azaz tud róla, az BŰNTÁRS, akit ugyanúgy leültetnek egy időre.

Mielőtt megkérdeznéd: nem, nem verem a gyerekeket, felsőoktatásban tanítok, de ott is annyira súlyos esetek vannak, hogy ihaj!

2017. máj. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
11-esnek totál igaza van, de csak abban módosítanám, hogy a megfelelő időpontban kell szankcionálni. Ha valakinek mond valamit még a Kóristák című film: " action - réaction ". Ott szarul jött ki, de nekem később jól...
2017. máj. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!