Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítéled azokat a melegeket,...

Elítéled azokat a melegeket, akik heterónak hazudva magukat családot alapítanak, gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 01:49
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/167 A kérdező kommentje:

"És persze mindjárt gondoltam, hogy mindenki hülye, aki nem ért egyet veled kedves Kérdező!"


Én senkit nem hülyéztem le, egy válaszoló kivételével!

Sok sztereotípiát hallottam én már a melegekről, amin nem győztem csodálkozni, de a "meleg megerőszakol egy gyereket" viszi nálam a pálmát.

Engem nem erőszakoltak meg, s nem is tervezek mást megerőszakolni. És ezzel nem vagyok egyedül. Szóval azt hiszem már a másik oldalról is meg tudom ezt cáfolni. Aki meg ezt elhiszi, az tényleg hülye, már bocs.


Ha egy gyereket (sajnos) megerőszakolnak, akkor nem meleg lesz, hanem lelki beteg, akin csak szakember segíthet, mert később szexuális problémái lesznek.

És ez is tapasztalat, mivel az egyik lány ismerősöm is így járt. Őt a tanára molesztálta. És érdekes, nem lett meleg, hanem inkább a lelkileg összetört nő, aki undorodik a szextől.


Szóval itt nem az egyet nem értésről van szó, hanem kapitális baromságokról, amit azt hiszem bárki megcáfolhat.

2010. máj. 19. 16:40
 162/167 anonim ***** válasza:
72%

A barátnődet gondolom férfi zaklatta. Ne keverd a dolgokat.



Senki nem mondta, hogy minden meleget megerőszakoltak, ha elolvastad volna a statisztikát, akkor felfogtad volna, hogy a megkérdezettek 40%-a vallotta ezt. De itt van egy másik tanulmány is, lehet, hogy ő is csak egy kókler:



Több olyan tanulmány is ismert, amelyek a homoszexuálisok esetében az átlagosnál nagyobb arányban mutattak ki rossz családi hátteret. Ilyen például Fergusson és társai tanulmánya (Archives of General Psychiatry, 1999), egy longitudinális vizsgálat eredménye, amely szerint a homoszexuálisok családja gyakrabban volt sérült (válás, árvaság, nevelőszülő), és szüleik között nagyobb volt a törvénnyel összeütközésbe kerülők aránya. Egy gyermekelhelyezési perek homo- és heteroszexuális ügyfeleit összehasonlító kutatás során pedig kitűnt, hogy a homoszexuális ügyfelek között jóval több volt a problematikus személyiség, és esetükben jóval gyakrabban fordult elő gyermekbántalmazás és a gyermekek homoszexuális orientációja (Cameron, Psychological Reports, 1998, 1155–1191. o.). A homoszexualitás kialakulása gyakran lehet nemi erőszak vagy homoszexuálisoktól kiinduló csábítás, megrontás eredménye is, és kapcsolat látszik a homoszexualitás és a pederasztia között. Például Goode és Troyden (Psychiatry, 1980/43., 51–59. o.) kutatásában 150 homoszexuális férfit kérdeztek meg, és a megkérdezett 30–40 évesek 69 százalékának 21 éves kora óta legalább egyszer volt nemi kapcsolata kiskorúval, 45 százalékuknak legalább hat kiskorú partnere volt. Doll és társai tanulmányában (Child Abuse & Neglect, 1992/18., 825–864. o.) a megkérdezett homoszexuálisok 41 százaléka állította, hogy korábban szexuális visszaélés vagy erőszakoskodás áldozata lett.


Tárkányi Ákos


A szerző szociálpolitikus, demográfus (KSH NKI)



Elhiszem, hogy szeretnéd mindenkinek bedumálni a saját elképzeléseidet a homoszexualitásról, csakhogy a tanulmányok és statisztikák nem ezt mutatják. Ha ezt nem látod be, akkor te vagy a hülye.

2010. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/167 anonim ***** válasza:
57%

Köszi! Szóval a link helyesen:

[link]


Elolvastam nagyjából az egészet.

Ugye először is, ez a kormányrendelet főként a nők és férfiak egyenrangúságáról szól (nem véletlenül a Pekingi Női Kongresszuson hozták létre). És nem említ semmi konkrét dolgot, csak alapelveket, és hosszútávú célokat.

Főképpen a gender kapcsán is arról ír, hogy ne legyenek társadalmilag szocializált szerepek (pl. anyag otthon van a gyerekkel, apa dolgozik).


A Nõk és Férfiak Társadalmi Egyenlõségét Elõsegítõ Nemzeti Stratégia – Irányok és célok

2010–2021


Tehát ez egy hosszú távú, 2021-ig elnyúló stratégia. Stratégiai (hosszú távú) célokat 6 prioritásokat fogalmaz meg (például női foglalkoztatottság növelése, roma nők esélyegyenlőségének javítása, stb.)


Még az azonos neműekről is asszem csak egyszer kétszer esik szó, de ez az egész dokumentum a nők esélyegyenlőségének javításáról szól (köze nincs egyes-kettes szülőhöz). A nemi sztereotípiák lebontásáról szól.


Egy kis jogi info:


Ez egy kormányhatározat a stratégiai célokról és prioritásokról. Maszlag, még konkrét célok sincsenek benne legtöbbször, csak valami homályos dolog (pl. hátrányos helyzetű, más etnikumú nők esélyegyenlőségének növelése). Tehát kvázi a hosszú távú célokról ír, AZ ESZKÖZÖKRŐL NEM!


Majd valamikor a távoli jövőben ez alapján kiadHATnak törvényeket (amik a kormányrendelet felett helyezkednek el jogi prioritás szempontjából), amelyben például KONKRÉTAN leírják, hogy:


Az óvónő nevezze a szülőket egyes és kettes szülőnek.


Na, majd akkor mondhatja az óvónő azt, hogy nem tartja be a törvényt. Jelenleg nincs ilyen TÖRVÉNY, egy stratégiai célokat és prioritásokat összeíró KORMÁNYHATÁROZAT van.


Viszont abban igazad van, hogy a Fidesz ezen nem tud változtatni, nemzetközi egyezmény, és nem sok köze van a melegekhez (inkább egy feminista téma kapcsán kéne erről beszélgetünk).


Mekkora mázli, hogy nem mentem jogásznak, ezeket a határozatokat olvasni dögunalom!

2010. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/167 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, a link helyesen dologért.

Ugyanazt írtam be én is, csak valamiért később nem engedi megnyitni.

2010. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/167 anonim ***** válasza:
93%
Azért írtam, hogy a nemek egyenlősége csak egy része a pekingi egyezménynek, de az egyezmény tartalmazza az apa, anya, tanárnő stb... szavak kerülését. Hosszú távon akkor is be kell vezetni, ha tetszik, ha nem. Az 1-es és 2-es szülőt is azért emlegetik, mert ahogy már írtam, Angliában már bevezették. Ez nem paranoia, meg kitaláció.
2010. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/167 anonim ***** válasza:
31%
Ennek mi köze a melegekhez????
2010. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/167 anonim ***** válasza:

IGEN ELÍTÉLEM!

-Először is hazudnak a feleségüknek és a gyerekeiknek is!!!

-Másodszor is egy gyáva alakok, hogy nem vállalják fel önmagukat!!!

-Harmadszor is gyáva alakok, hogy lemondanak a boldogságukról mások véleménye miatt!!! (hát b*zd*eg ez az én életem, miért ne lehetnék boldog, csak azért mert más vagyok, mint az átlag?!)


egy meleg fiú voltam, 16éves.

2010. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!