Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Intézetbe kerül a súlyosan...

Intézetbe kerül a súlyosan értelmi sérült húgom. Fel lehet ezt dolgozni valaha?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyanokat keresek, akiknek a családjában van fogyatékos személy, aki intézetben él. Mik a tapasztalatok? Szeretik, megszokják az intézetet? Tényleg igaz az, hogy egy idő után már nem is akarnak hazamenni?

Nekem egy 27 éves húgom van, súlyosan értelmi sérült. Eddig édesanyám gondozta, de egyre kevésbé bírja sajnos. Egyáltalán nem szeretnénk intézetbe adni, de nincs más választásunk. Örökre lelkiismeret-furdalásunk lesz emiatt?? Napok óta csak sírok, állandó hányingerem van...nem akarom/akarjuk ezt, de muszáj. Eddig bírta anya, lassan teljesen rámegy az ő egészsége is. Nem szeretnék, hogy én vagy a nővérem gondozzuk, mert rámegy a mi életünk is. Csúnya ilyet mondani, de tényleg így van. Mindkettőnknek kicsi gyermekei vannak, nem lehet őket együtt gondozni, többet között a beteg húgom dühkitörései miatt. Nem is tudom mit szeretnék tőletek...azt hiszem, csak jólesik kiírni magamból. Rohadt nehéz az élet...



2017. máj. 10. 21:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Igazából csak egy kis megerősítésre vágytam, hogy jól döntünk. Neki soha nem lesz párkapcsolata, ő ahhoz túlságosan súlyos állapotban van. Hétvégente szeretnénk hazahozni mindenképp.

Kedves utolsó, nagyon nem értek veled egyet. Nagyon boldog gyermekkorom volt, soha nem éreztem hátrányát annak, hogy sérült a húgom. Soha nem szégyelltem, a barátaim egész napokat töltöttek nálunk, ők is elfogadták, megszerették. Lehet nem érted, de minket ez csak még jobban összekovácsolt. Tudod, ha pl. egy haláleset következik be a családban, azt is fel kell dolgozniuk az embereknek. Vannak helyzetek, amiktől nem óvhatjuk meg magunkat és a szeretteinket. Nekünk most ezt kell feldolgoznunk, és számomra nem kérdés, hogy jól döntöttek-e a születésekor a szüleim. Lehet a szüleink is ápolásra szorulnak majd, ennyi erővel már most szakítsunk meg velük minden kapcsolatot, mert majd egyszer nehéz helyzetbe kerülünk emiatt? Sarkított példa, de továbbgondolva akár ide is kilyukadhatnánk, és ez butaság.

Agyilag zokni....ő például egyáltalán nem az, sőt! Az orvosok fele ennyit sem jósoltak neki, és százszor többet megtanult, mint amit az orvosok hittek eleinte. Én sem döntöttem volna másként a szüleim helyében, és eszem ágában sem lett volna beadni csecsemőként vagy gyermekként. De mindegy, itt nem is ilyesmire irányult a kérdésem.

2017. máj. 11. 22:40
 12/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ő konkrét ápolásra nem szorul,csak felügyeletre. Semmi speciális nincs az ellátásában.

Érdekes, hogy levetette volna anyukád (jól értettem???) vagy nagymamád (??) magát a lépcsőn, és akkor ő nem gondolt volna a család többi tagjára, hogy esetleg nekik még szükségük lehet rá? Tehát ez is egyfajta önzőség..

Anyukámban azt próbálom erősíteni, hogy a húgomon kívül van még másik két gyermeke, köztük ugye én is, akiknek még szükségük van rá nagyon is, úgyhogy lehetőleg ilyen meg se forduljon a fejében...

2017. máj. 11. 22:45
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja és még egy: biztos vagyok benne, hogy nagyon boldog a testvérem otthon, ez nem is kérdés. Néha lehet unatkozik, de hogy ne lenne boldog, az kizárt. Nagyon előítéletes vagy kedves utolsó, és kicsit érzéketlen is. Lassan azok lesznek a rosszak, akik otthon ápolják beteg hozzátartozójukat..érdekes. Szakirodalom is alátámasztja, hogy gyermekként inkább családban neveljék a sérült embereket. Persze, ha normális családról beszélünk, ahol tényleg foglalkoznak a gyermekkel. Na mindegy, befejeztem. Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!
2017. máj. 11. 22:50
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne foglalkozz az érzéketlen válaszokkal! Szomorú, hogy manapság már szinte ritkaság, ha valaki nem csak a saját érdekeit nézi..

A húgoddal kapcsolatban: szerintem jó lenne, ha valamilyen szinten megpróbálnál lelkileg felkészülni arra az időszakra, amikor intézetbe adjátok. Te is tudod, hogy hosszú távon ez a jó megoldás neki is és a családodnak is. Lehet, hogy először nem fogja jól érezni magát, ha kiszakad a megszokott környezetéből, ez neki és nektek is egy bizonyos szintű trauma lesz, de semmiképpen ne engedd, hogy ez téged vagy a szüleidet megtörje! Inkább ti legyetek a lelki támasza, töltsetek együtt annyi időt, amennyit tudtok. Idővel mindenki bele fog nyugodni a helyzetbe, csak nyilván ilyen hosszú idő után nehéz a változtatás.

2017. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó! Igyekszünk így tenni, bár tényleg nagyon rossz érzés az elválás..
2017. máj. 12. 19:42
 16/19 anonim ***** válasza:
27%

hát lehet hogy érzéketlen vagyok de én nem vagyok az a "simizem a buksidat akkor is, ha nem arra van szükséged sőt ront a helyzeten csak mert jó fej akarok lenni és így nem érdekel valójában mi lesz veled" típus .

Itgenis valahol a beteg gyerek a családban tönkreteszi az életet hol nagyon hol pedig kevésbé. Most is TE vergődsz és fáj a szíved hogy mi legyen a tesóddal, holott ez a szüleid dolga és nem a tied, érzelmileg labilis lettél valamilyen szinten, hisz logikusan gondolkozva nincs ezen semmi. Kipróbáljátok és beadjátok a tesót a nevelőintézetbe és ha nagyon nem jön be akkor max hazaviszitek ennyi...

lehet hogy nálatok nem volt semmi probléma azzal hogy hugica beteg volt és úgy érezted hogy a szüleid így is pont annyit foglalkoznak veled mint a tesó előtt,de én attól még eddig mindenhol mást láttam, de tudod mit akkor tisztelet a kivételnek.

Óóó a nagyanyám valahol meggondolatlan lett volna,de nem önző mert belegondolva ki akar egy beteg gyereket élete végéig nevelni és ezzel tönkretenni az életét,házasságát, ugyanis igenis nem élezet a baba nevelés de a szülő úgy van vele hogy pár évig tart,de egy fogyi gyerek viszont életed végéig szól és igenis lelkileg ronccsá tesz. Ha téged nem is mert van lehetőséged elköltözni és csak látogatod a tesódat,de a szüleid non-stop vele élnek és gondoskodhatnak róla. Ha szereted a szüleidet megérted hogy lelkileg elfáradtak és 27 ÉV! után eljutottak arra a pontra hogy segítség kell.

2017. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, ha egy mód van rá, NE LEGYEN GYEREKED!!

Én, és rajtam kívül rengeteg más nő/család is ugyanolyan örömmel nevelne fel egy sérült gyereket, mint egy egészségest. Lehet, hogy te ezt nem tudod megérteni, de a gyereknevelés (akár sérült, akár egészséges) nem mindenkinek teher. Bár egyre inkább úgy érzem, hogy hiába beszélek ezen az oldalon, ahol már egy szerencsétlen 18 éves is el van hordva mindenféle élősködőnek, csak azért, mert még a szüleivel él... De azért öröm látni, hogy pl. a kérdezőnél is a család még család, ahol tényleg törődnek egymással...

2017. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

csak egy dologra reagálok: szerinted a szüleim nem ezen tépik magukat? Sajnos de, nálam sokkal jobban. De valahol ez az én keresztem is, mert szeretem a húgomat, és igenis érdekel a sorsa, és hogy mi lesz vele.

Viszont azt nagyon támogatom, hogy lehetőleg tényleg ne legyen gyereked, mert ha ne adj isten (mondom, tényleg ne így legyen, mert a gyereket sajnálnám az anyja miatt!!) sérült lenne, még ő szégyellhetné magát, amiért képes volt sérülten megszületni..ugye? Szerinted vissza a Taigetoszt, ugye??? Költői kérdés volt, természetes befejeztem veled a beszélgetést, van jobb dolgom is..pontosabban ennél csak jobb dolgom van.


A többieknek tényleg köszönöm, sokat segítettetek!

2017. máj. 13. 17:13
 19/19 anonim ***** válasza:
41%

óóó ha én nem azt mondom hogy üntyüm püntyüm tökéletes ember vagy amiért így érzel, akkor én ne szüljek?! Tehát én fogadjam el ha te így döntöttél (és ezzel még nem is lenne gond),de az én véleményem ne legyen elfogadva?

Igenis anyádék most is szenvednek és igen ha beteg gyerekem születik vagy életem végéig ápolom,de akkor nem várom el hogy a párom is velem szenvedjen(ha esetleg nem tudja tovább elviselni, ha válni akarna elfogadnám) vagy ha szülni akarok még egy egészséges gyereket is akkor viszont az egészséges gyerek érdekében naaagyon elgondolkoznék egy spéci intézeten, ahol persze folyton látogatnám.

Naaaagyon cuki minden kisbaba, akkor is ha fogyatékos,de egy felnőtt ember már nem annyira cuki, folyton etetni és kitörölni a fenekét, mindig valakinek otthon lenni, mert önveszélyes, soha nem lehet teljesen élvezni egy nyaralást sem, mert a fogyatékos teljes figyelmet érdemel. Folyton ott kell lenni és így nincs kettesben való romantikázás és a többi.

Még egyszer az szupi hogy te ilyen érzelmes, kedves ember vagy de ha nekem tolerálni kell a te elképzelésed akkor neked is kéne az enyémet, nem elfogadni csak tolerálni... Elvileg ez így működik, nem úgy hogy leírom a véleményem és mivel nem egyezik a tieddel akkor jön a hiszti...

2017. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!