Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki életében sokat...

Van olyan aki életében sokat volt egyedül? Miért?

Figyelt kérdés

a te történeted is érdekelne,ha sokat voltál egyedül,miért?hogyan alakult igy?


nekem csak egy messzi mamám volt.tatám soha.unokatesimmal jót játszottam de csak nyáron voltak itt,apa 12 éves koromba meghalt,anya mindig estig dogozott.de sokszor éjszakás volt és egyedül aluttam.tesóm nincs.kulcsal jártam haza,szerintem egy nevelőotthonba több inger ért volna,de persze örülök,hogy nem ott nőttem fel.19éves koromba külföldre ment dolgozni én még fősulira jártam maradtam.nekem kellett volna a szülői házbol kirepülni,de én maradtam benne,a barátaim többsége a szüleivel és testvéreivel volt otthon,nekem senkim nem volt.a sulit nem birtam,de sokáig nem volt munkám,majd itthon kozmetikuskodtam,megtaláltam a párom,ezért éltem túl,haverokkal eljártunk szorakozni,jó volt,2 év után gyerekünk lett,gyesen vagyok vele,de sok bartba csalódnunk kellett,mert azóta csak mi kerestük őket de ők már nem,de van aki elköltözött.most itthon vagyok a gyerekkel,hiányzott a szülői segitség,vagy társaság,nem is tudom hogy birják akik több gyerekkel otthon vannak vagy 10 évig is,mert én megőrülnék,és ugy érzem egész életem olyan volt mintha nyugdijas lennék.hiányzott hogy szinte alig volt családom...érdekel mindenki törtnete irjatok..


2017. máj. 11. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben visszahúzódó voltam, a suliban sem voltak barátaim.


Anya 13 éves koromban meghalt, apa pedig estig dolgozott, így akkor is egyedül "éltem" otthon fél napot.


Középsuliban, meg egyetemen lettek ugyan barátaim, de amint párjuk lett, mindenkinek a fejére szartak.


Most pedig 1000km-re élek, és a páromon kívül csak egy kolléga-anyukával beszélgetek zömmel, de ő sem barátnő, csak ismerős.


Viszont engem sosem zavart, szerettem és szeretek egyedül lenni, imádom a csendet, a nyugalmat. Olvasok, énekelek, zenét hallgatok, novellát-könyvet írok, néha kimegyek a folyóparta, míg a párom dolgozik... ezek mind-mind elvonult tevékenységek.

2017. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én, személy szerint soha nem voltam egyedül. Bár meglehetősen introvertált (efelé forduló vagyok) kapcsolatteremtés tekintetében, megtaláltam azt a nőt, akivel már több, mint 50 éve együtt vagyok. A társasági életet mindig ő szervezi.

Viszont van ismerőseim közt 2 olyan korombeli nő is, aki egyedül él. Az egyik soha nem is ment férjhez, saját bevallása szerint valószínűleg önző volt egy párkapcsolathoz, annak ellenére, hogy háromgyerekes családban nőtt fel és mindkét testvérének van 3-3 gyereke, azoknak meg már unokájuk. A másik nő válása után próbálkozott párkapcsolat teremtésével, de mindig rosszul választott, figyelmetlen volt, emellett nem volt kellően önálló, mintha elvárt volna valamit a partnereitől.

A barátok, társaság nem véletlenül lesz, sokat kell tenni azért, hogy legyen, de ugyanakkor nem szabad túlzottan ragaszkodni, kell tudni elengedni is.

2017. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem éltem ilyen jól mint te. Nagyszülőket nem ismertem, mert még a születésem előtt meghaltak. Anyám- apám egyke lévén nem voltak unokatesóim. Anyám 4 éves koromban meghalt. Apám nem igazán tudott mit kezdeni velem, de valahogy túléltem. 11 évesen már magam főztem, mosogattam, mostam (a jó öreg hajdú mosógéppel, és centrifugával), mert apámnak fontosabbak voltak a mindig aktuális női. 14 évesen apám a házhoz hozott egy nőt, hogy ő a felesége, a mostohám aki 2 gyerekkel jött. Nagyon hamar ki lettem utálva, és nem zavarta őket, hogy 16 évesen elmentem a szülői házból. estin végeztem el a szakmunkás iskolámat, hogy nappal tudjak dolgozni. X. kerületben tudtam szobát bérelni, nem a legjobb környéken. Egyetemről álmodoztam csak, mert vagy életben maradok, dolgozom, vagy tanulok. Senkim sem volt, se család, se barátok. Így eléggé óvatos ember lettem. Legjobb hobbim amit szerettem az a könyvtárba mászkálás. Ott lehetett olvasni, pihenni, zenét hallgatni. A könyvtárban ismerkedtem meg a férjemmel aki akkor tanult az egyetemen. Ma boldog házasságban élek, és bár apámmal azóta sem találkoztam, és barátaim is épp, hogy vannak, de legalább már nem vagyok egyedül. Életem során megtanultam, hogy a magány sokszor nem is olyan rossz, és ki lehet abból is hozni valamit.

45/N

2017. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor vagyok egyedül, amikor én igénylem. Vannak barátaim, jó ismerőseim, akikkel szeretek kimozdulni, de néha rám jön az "öt perc", és simán megesik, hogy hetekig nem beszélek senkivel. Egyszerűen néha jól esik egy hosszabb egyedüllét. Máskor benne vagyok minden féle programban. Szerencsére a család és barátok elfogadják ezt, nem szólnak érte, ha hetekig lemondok mindent, aztán egyszer csak benne vagyok megint a sűrűjében:)
2017. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyukámat 17 évesen szülték, lepasszolták nagyihoz, apja sosem látogatta /!/, apám szülei már meghaltak, apu is..30 éve lassan..! Anyu sokszor volt kórházban és én főztem stb. 12 évesen a bátyámra..:) Máig utálok egyedül lenni a párom már néha megőrül:)) ha egy napig nem szólok senkihez már kész vagyok, szerencsére van gyerekem..
2017. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves koromtól apukám és a nagyszüleim neveltek. 11 éves voltam, amikor a nagymamám, majd 13, amikor a nagypapám meghalt. Apukám sokat dolgozott, hogy el tudjon tartani, reggeltől estig szinte. Barátom soha nem volt sok, rengeteget voltam itthon egyedül. DE nem is nagyon bántam, mert akkoriban szerettem egyedül lenni. Most már nem szeretek, de szerencsére ez az időszak elmúlt.


22/N

2017. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

tök jó, hogy mindenki leírta a történetét, de jééé mindenkinek most jó, és most párja van.

akkor mégsem vagy egyedül nem?!

csodáljátok ha aki szingli, elkeseredett? hogyne lenne az, ha egyszerűen mindenki boldog körülötte?!

2017. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

...felhívom figyelmed a "volt" szóra, értelmezd. Mellesleg hogy jönnek ide a szinglik???? Nem vágom. annyira nem lehet sz..r nekik ha munkaidő közepén a gyakorira írogathatnak:D

Jééé.

2017. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

mert aki egyedül élt valaha is az nem szingli?!

az egyedül nekem ezt jelenti: se barátok, se család, kevés emberi kapcsolat, max pár alkalmi szex, de semmi elköteleződés.

Ez az amikor valaki egyedül van.

nem az h 12 évesen meghalt valakije, ami ugyan szomorú, de ettől nem maradt egyedül senki...talán lelkileg, de fizikai szinten nem.

2017. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyedüllét és a magány nem ugyanaz, valóban. Azért mert valaki szingli még lehetnek kapcsolatai.."olyanok" is. Házasságban is lehet társas magányt élni regényeket írtak már erről..!
2017. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!