Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért engeditek, hogy a...

Miért engeditek, hogy a családotokban alkoholt igyanak? Aztán más hallgatja éjjel, hogy az utcán orditanak!

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 08:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

Jóktól kérdezed...

Ahol isznak otthon, ott nem "engedik", hanem mindenki piál. Vagy ha az egyik családtag nem, akkor nem mer beszólni, mert jól elverik.

2017. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Csupán annyira értelmes a kérdés, mint maga a kérdező!

Feltett egy "kérdés" "állítással" amit már-már tényként közölt, wtf?


Itt van pár hasonló szinttű kérdés:

-Miért bunkók a rendőrök? (általánosítás)

-Miért nem tartják be a sebességkorlátozást? (általánosítás)

-Miért bűnöző az összes "migráns"? (általánosítás)


Na, ezeknek a kérdéseknek kb ugyanannyi értelme van, mint a kérdező által feltettnek...

2017. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek igaza van, ez nem normális kérdés, inkább logikai hiba, csúsztatás, miegymás.


Az ember nem parancsol a családtagjai többségének.

A sima alkoholfogyasztásról nem ordít az ember, sőt, nem is rúg be.

Ha a speciálisabb esetekkel van baj, akkor fogalmazzunk úgy. Hogy miért hagyjátok, hogy a családtagotok ordítós részegre igya magát. Nem mintha ez olyan nagy kérdés lenne, nyilván a részegesnek nem lehet megmondani, mit tegyen, úgy, hogy annak foganatja is legyen. Akadhat kivétel, de nem az a tipikus. S nem mindenki remek pszichiáter, hogy az átlagos eseteket pompásan kezelje.

2017. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 jafnrétti ***** válasza:
74%

Azért engedjük, mert nálunk senki nem ordít az utcán :D Ilyen hülye kérdést, már ne is haragudj...

Nálunk annyi pia van itthon, hogy eszméletlen, a férjem állandóan ilyeneket kap ajándékba, rengeteg bort, pálinkát, pezsgőt, konyakot, már nem tudjuk hová pakolni. Merthogy inni meg nem nagyon iszik :D A bort nem szereti (fáj tőle a gyomra), a pezsgőt sem, rövidek közül is csak a whiskey-t (mókás, mert azt meg sose vesz neki senki), de ha évente kétszer megiszik egy felest, már sokat mondtam. Nem szereti az alkoholt. Én nagyon szeretem a bort, a sört, de egyedül eszembe sincs nekiállni inni, max nyáron dög melegben egy jó hideg fröccsöt, meg ha vendég van, akkor szoktunk egy-két sört meginni. A rövidet meg én sem szeretem.


Idejét nem tudom, mikor rúgtam be utoljára, van annak már szerintem 5 éve is, de akkor is maximum spicces voltam, nem ordibálós.

2017. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Józanon is szívesen ordítozok, de csakis a kérdező ablaka alatt.
2017. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy a kulturált alkoholfogyasztásnak és az ordítozásnak feltétlenül köze van egymáshoz.

Én is szívesen megiszom nyáron egy pohár jó hideg sört, vagy esetenként egy pohár finom bort, mégsem támadt még soha kedvem beállni a szomszéd Marika néni ablaka alá kiabálni.

Akik piásan kiabálnak, azok valószínűleg józanul sem sokkal különbek ennél.

Attól kedves kérdező, hogy te nem fogyasztasz alkoholt, hidd el nekem: lehet ezt kulturáltan is tenni, nem az asztal alá inni magad ;)

2017. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok senki "ura és parancsolója" a családban, ezért nem is engedhetem/tilthatom meg senkinek sem, hogy alkoholt igyon (vagy bármi mást tegyen ill. ne tegyen).
2017. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%
Hát nekem aztán mondhatja bárki, lehet az felőlem bármilyen rokon, de szerinted 18 évesen mi fog visszafogni. Ha egyszer mocskosul részeg akarok lenni, és akár ordibálni az utcán, akkor nem az fog vissza tartani hogy te aludni akarnál. Most nem azért mondom, általában kulturáltan iszom, de azért van néhány este amikor elkap a gépszíj és úgy iszom a vodkát mint a vizet, de szerintem ez még mindig jobb annál, mint 40 évesen ráébredni arra hogy nem éltem ki magam teljesen.
2017. máj. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 én a koktélokat iszom úgy, mint a vizet, de akkor se értem, miért akar valaki "kiélt" lenni? én remélem, sose leszek az :D
2017. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!