Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mást is rosszul érintene?

Ez mást is rosszul érintene?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, húgom 12. A szüleim mindig is az egynelőségre törekedtek köztünk, és ezt a papámtól is elvárták, most viszont már nem törődnek vele. Húgom kapott a papánktól egy új biciklit, ami nem is volt olcsó, az átlag bringáknál jóval drágább, mivel ez kellett neki mindenáron. Pedig se szülinapja, se névnapja, se ballagása vagy egyéb nincs. Máskor is volt ilyen, amikor papa vett neki valamit, tönkretette, megint kapott, nem működött, és aztán még egyszer vett neki. Tehát háromszor, én meg semmit, és akkor se volt se szülinap, se egyéb ünnep, vagy talán az én szülinapomra kapta volna?

Most mondhatjátok, hogy féltékeny és fillérszámlámó vagyok, de ez nekem eléggé fáj. Én nem vagyok olyan benyalós és manipulatív, mint a tesóm, de ő mégis mindent megkap, akkor, amikor kéri. Szerintem pedig most is, hogy nagykorú vagyok, figyelni kellene az egyenlőségre. Egyébként papámnak a pénz abszolút nem akadály, mi azért kicsit rosszabbul állunk.


2017. máj. 17. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Igen féltékeny, MUNKAKÉPES ember vagy elvileg aztán itt hisztizel, mi.t egy ovis!

Én a te korodban már örültem, hogy MEGVEHETEM végre amit akarok, nem kéregetni kell, meg hasonlok.


Valahol megértem, hohy szarul esik, de felesleges rinya helyett nöj fel, és a fontos dolgokra koncentrálj, ne ragadj egy olyan szituácioba, ami ellen nem tehetsz semmit!

Vedd üeg a dolgaidat a spórolt pénzedből,hadd irogykedje a hugod - ha ennyire gyerekese vágnál. Issza neki.

2017. máj. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ez nem így van. 20 éves vagy, mi sem álltunk rosszul és köztem és öcsém közt is 8 év van, de én már 17 évesen kijelentettem, hogy se karácsonyra, se születésnapomra nem kérek semmilyen ajándékot. Én gyerekes dolognak tartom. Persze kaptam egy-egy üveg bort, de az teljesen más dolog.

Neked sem kellene ilyen miatt, főleg 20 évesen megharagudni.

2017. máj. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Így is fel lehet fogni, de nem érdemes. Azt is lehetne mondani, hogy te 8 évig, a hugod megszületéséig egyedül élvezted a szülői figyelmet és gondoskodást. Most, hogy te már felnőttél, hagyd, hogy a család kényeztesse egy kicsit a húgodat is. Értem én, hogy rosszul esik, de ne vágyjál már biciklire, tárgyi ajándékra. Jogosan remélheted a szüleidtől, hogy támogatják a tanulásod, nem űznek el otthonról idő előtt, ha elköltözöl, akkor vesznek majd valamit az albérletbe. Ha mindenáron anyagi javakat akarsz a családtól szerezni, akkor minden fórumon jelentsd be, hogy laptopra gyűjtessz, hátha így neked is csurran-cseppen valami. Ha laptopod már van, akkor azért nincs olyan rossz dolgod, akkor gyűjts kocsira- ha kocsid is van, akkor meg maradj csendbe, mert téged is megfelelően támogatnak.
2017. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
20 eves felnottkent irigy vagy es altalanos iskolas kislanyra? Szegyen!
2017. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* es helyett egy-et akartam irni
2017. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor Ti tisztalelkű emberek, gondoljatok bele, hogy felnőttek vagytok, a tesótok is, mindketten albérletben laktok (nem feltétlen együtt) és keveset kerestek, stb., de azért eléldegéltek, majd a tesótok csak úgy kap egy lakást a család valamely tagjától.

Megvan?

2017. máj. 17. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Most lakast kapott vagy biciklit?
2017. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a tárgy a lényeg
2017. máj. 17. 12:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!Én megértelek, így kezdődik és eljön majd az is, hogy ő kap lakást te meg vegyél magadnak.

Nálunk is ez volt és csak annyi volt a bűnöm, hogy öreganyámnak nem tetszett, hogy anyu szül még egy gyereket, neki csak egy lánya volt anyunak se kell több.Ittam is a levét rendesen, mindig utált megvert és nővéremet elhalmozta mindennel.Nem is állok szóba velük pár éve.

2017. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!