Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy megengedje...

Mit tehetnék hogy megengedje hogy itt aludjon? Vagy adjam fel az egészet? :S (Kicsit hosszú, és bocsánat ha zavaros. )

Figyelt kérdés

Múlt hónapba töltöttem a 17-et. 7 és fél hónapja járok a barátommal és már a 2. héten lejött nálunk, bemutattam szülőknek stb. Lefeküdtünk már egymással, igaz ezt édesanyám nem tudja. Fellősségteljesen védekezünk, de elég nehezen viselné el a tudatot anyukám, bár most már kezdi megszokni a gondolatot, hogy lassan oda érek én is.

Fogamzásgátlót szedek már egy hónapja, természetesen erről tud anyukám.

A jegyeim a suliban türhetőek, itthon tényleg rengeteget segítek a háztartásban és másban is.

Viszont, szeretnék együtt aludni a barátommal. Csak aludni semmi mást. De anyukám nem engedi. Folyton azt mondja, nem is ismeri a barátomat. Ez igaz, mert a barátom visszahúzódó, nem nagyon szeret beszélgetni senkivel, ahogy velem összejött, az is egy külön sztori. Emiatt annyira nem szimpatikus a szülőknek, de lassan megbarátkoznak vele. Viszont most két tűz között vagyok. A barátomat nem tudom rávenni hogy legyen közvetlenebb, egyszerűen annyira tart ettől az egésztől, hogy azon csodálkozom, hogy heti kétszer lemer jönni nálunk. Anyukám meg nem hajlandó engedni megint.:S Számtalanszor leültem már vele megbeszélni a dolgokat, de semmi eredmény. Pedig, szilveszterkor is, reggel 7-ig ottlehettem a barátomnál, viszont akkor értem jöttek. Hiába mondtam hogy reggeli első vonattal megyek haza és kilencre otthon vagyok.Mindig azt mondogatja, hogy ő nem egy betokosodott szülő, sok mindent megenged, csak ne titkolózzak előtte. Teljesen tanácstalan vagyok. Hazudni nem akarok megint édesanyámnak, de miért ilyen önző? A szülők nem tudják milyen jó annak a karjában elaludni akit szeretsz?


2010. máj. 16. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ideje felvázolnod anyukádnak, hogy a fogamzásgátló beszedése egy árnyalattal nagyobb dolog, mint hogy együtt alszotok-e. szerintem, ha őszinte vagy, akkor összehoztok vmi kompromisszumot. a barátod pedig próbáljon meg nyitni a szüleid felé, mert ebből különben nem lesz együttalvás...
2010. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem már az nagy eredmény, hogy nem tiltanak, sok szülő ezt tenné. Az az igazság, hogy én 33 vagyok, a vőlegényemmel élek (a saját lakásomban), de ha anyukámékhoz megyünk, az ő házukban külön szobában kell aludnunk az esküvőig. Egyszerűen ilyen a felfogásuk, mi ezt tiszteletben tartjuk, ők meg azt tartják tiszteletben, hogy nálam úgy élünk, ahogy akarunk.


A barátod erőszakkal nem fog tudni közvetlenebb lenni, ne is erőltesd. Viszont idővel anyukád is jobban meg fogja ismerni. Ne siettesd, mert akkor csak elmérgesedik a helyzet, így meg megy minden a maga útján, fokozoatosan. 17 évesen ez normális és tök jó! :)


Nem hinném, hogy anyukád önző lenne (az enyémek sem azok), és valószínűleg azt is tudják, hogy milyen jó együtt aludni. Csak félt a csalódástól, úgy érzi, korai ez még neked. Nem a szex, hanem az esetleges csalódás.

Légy türelemmel, szerintem 1 év múlva már az ottalvást is meg fogja engedni.

2010. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a türelem lenne a legjobb. De augusztusba, 10 hónapra kiutazok külföldre cserediáknak. Most tudom ez ugy tűnhet hogy akkor előtte szeretnék mindent meg ilyesmi...de mintha érezném anyukám hangsúlyán azt a gúnyosságot, ő is mindig azt mondja, majd nemsokára, holott pontosan tudja, hogy két hónap mulva 10 hónapig nem láthatom a barátom.:S
2010. máj. 16. 19:28
 4/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. mennyire külföldre? van lehetőség meglátogatni a másikat??
2010. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is legyél vele őszinte. Ha látja rajtatok, hogy szeretitek egymást, és felelősségteljesen gondolkodtok, biztosan megenyhül. Nem hiszem, hogy attól fél, hogy butaságot csináltok, ugyanis mint írtad, védekeztek. Mi is lassan 2 év 3 hónapja vagyunk együtt, bár egy pár évvel idősebbek. 3 hónap után aludhatott itt, illetve én is náluk. Általában én alszom náluk, bár ez most nem lényeges, rólatok van szó.Pl beszéld meg édesanyáddal, maradhatna-e vacsorára.Te sem aludhatsz náluk? Pl ha párod édesanyja felhívná a te édesanyádat, hogy elmentek valahova, és nem szeretné ha késő este mennél haza, ott alszol, és másnap hazamész. Mondd el anyukádnak, hogy nem azért szeretnétek együtt aludni, hogy lefeküdjetek, hanem, mert jó lenne mellette ébredni. Beszélgessen a párod is vele, ismerjék meg, szervezzetek közös programokat. Majd írj, hogy mi volt!
2010. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Japánba. Én haza nem jöhetek, ő nemhiszem hogy kijönne.
2010. máj. 16. 19:35
 7/14 anonim ***** válasza:
19:33 mas vagyok. Most olvasom, kimész 10 hónapra:( az elég sok idő:(. És nyilván szeretnétek együtt lenni..Igy sem engedné? Hogy mondjuk elötte pár nappal nálatok aludna?
2010. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mindig csak annyit mond, hogy majd nemsokára, majd nemsokára. Ha meg néha kicsúszik a számon, hogy persze majd augusztusba, akkor meg mindig csak elhallgat.
2010. máj. 16. 19:38
 9/14 anonim ***** válasza:
:(.És akkor már megengedné? És apukád???Ő mit szól ehhez? Ő se engedné? Nagyobb tesó, rokon?
2010. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is,ha anyukád tudja hogy fogamzásgátlt szedsz akkor tudhatja azt is hogy miért. Az én szüleim is 1 év után engedték meg hogy a barátomnél aludjak,de tudták nagyon jól,hogy nem csak TV-t nézünk,ha együtt vagyunk.Vannak ilyen szülők.Talán elmondhatnád neki,hogy ez neked fontos és kérdezd meg hogy neki miylen volt először együtt aludni apukáddal. talán elkezd mesélni,feloldódik eé engedékenyebb lesz,de a kapcsolatotok ki fogja bírni azt a 10 hnapot? Am irigyellek Japán miatt :)
2010. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!