Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ballagás egyetemről, ezek a...

Ballagás egyetemről, ezek a szokások?

Figyelt kérdés
Az van hogy nemsokára elballagok . Pontosabban a kérdésem az lenne hogy ballagás után közvetlen muszáj ebédet rendezni a meghívottaknak vagy ez nem kötelező ? tudom hogy szubjektív a kérdés, de ti hogy tudjátok ez valami hagyomány? Esetleg megsértődhetnek a meghívottak ha ballagás után mindenki hazamegy és én csak a családommal ebédelek ? Köszi előre is a válaszokat!

2017. máj. 22. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező.

Én ballagásra egyébként nem emlékszem. Diplomaosztóm volt. Utána csak a szűk családdal mentünk ebédelni. Mondjuk más nem is nagyon volt ott.

Általános és középiskolában rendeztünk otthon összejövetelt.

2017. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A barátom Szüleiről lenne szó , És mivel a családommal nem nagyon ismerik egymást nem szeretném hogyha ez lenne az első közös ebédünk. Ciki lenne ez így?
2017. máj. 22. 11:11
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemi ballagás alatt a diplomaosztót érted? Mert ha nem, akkor én értelmezni sem tudom a kérdést, egyetemen nincs ballagás.


Amúgy kiket akarsz mégis meghívni, akikkel utána nem akarsz együtt ebédelni? Nálunk korlátozva van, hány embert hívhatunk, mert egyszerűen nem férnek el többen a helyszínen, nyilván mindenki csak a szűk családját hívja, akikkel utána szívesen ünnepel, szóval nem értem, te hány embert szeretnél elhívni a diplomaosztódra és minek?

2017. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most látom a válaszod. Én nem értem, minek elhívni a barátod szüleit, nem az esküvőtök, hanem a te egyetemi tanulmányaid lezárása. Mi köze ehhez a barátod szüleinek?
2017. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a barátod szülei lesznek még ott, akkor én meghívnám őket az ebédre is. Legalább összeismerkedtek.

Ha meg ennyire cikinek érzed, akkor a diplomaosztóra se hívd meg őket.

2017. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, akkor ne hívj meg senkit a diplomaosztóra csak a te és a barátod szüleit. És akkor tuti nincs sértődés a többiek részéről.
2017. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez diploma osztó, nem ballagás. A kettő azért nem ugyan az. Te döntöd el, ez már felnőtt oktatás, az ember felnőttként kezdi, sőt van aki felség, férj család mellett diplomázik nem is egyszer. Akárhány diplomád lehet még az életben, nagyon sok embernek 2-3 van, akkor mindegyikre meghívná a szüleit , barátait? Lehet, nem ördögtől való ötlet minden diplomaosztó után bulit, vacsi stb, de annyira nem életszerű.
2017. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

"egyetemen nincs ballagás. "

de bizonyos egyetemeken van akik viszik a selmeci hagyomá-

nyokat (pl. Miskolc Sopron) ha meg vagy keresztelkedve(selmeci hagyományok szerint) , persze itt sem kötelező.

2017. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már olyan erős a kapcsolatotok a barátoddal, hogy a szüleit is meghívtad, és el is fogadták a meghívást, akkor igenis illik őket a családi ebédre is vendégül látni.
2017. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

(a szegedi egyetem orvoskarán van ballagás.)


nekem annak idején nem volt eszem-iszom, a diplomaosztón a szüleim és a nagymamám volt ott, utána elmentünk fagyizni.

2017. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!