Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ballagás egyetemről, ezek a...

Ballagás egyetemről, ezek a szokások?

Figyelt kérdés
Az van hogy nemsokára elballagok . Pontosabban a kérdésem az lenne hogy ballagás után közvetlen muszáj ebédet rendezni a meghívottaknak vagy ez nem kötelező ? tudom hogy szubjektív a kérdés, de ti hogy tudjátok ez valami hagyomány? Esetleg megsértődhetnek a meghívottak ha ballagás után mindenki hazamegy és én csak a családommal ebédelek ? Köszi előre is a válaszokat!

2017. máj. 22. 11:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, meghivasra jonnek a baratod szulei. Akkor igenis illik meghivni oket ebedre is. Milyen mar, kosz, hogy jottetek, mi most megyunk kajalni, menjetek haza. Te tenyleg felnott vagy, egyetemet most vegzed? Ne haragudj, itt nagyon is igaz, diploma nem ad altalanos intelligenciat.
2017. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a diplomaosztó után volt 1 hónappal az esküvőnk és eszembe nem jutott a férjem rokonságát a diplomaosztómra elhívni. Már a tesómék sem fértek a keretbe mert létszám korlát van. A szüleim a férjem és a nagymamám volt ott.

Szóval felesleges a barátod szüleit is hívni.

2017. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Gáz lenne ha nem hívnád őket az ebédre. Olyan fiatal kapcsolatban ahol a szülők nem is ismerik egymást meg sem hívtam volna őket. De ha már meghívtad őket akkor az ebédre is hívd őket.
2017. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hívsz meg, akit jónak látsz.Viszont ha már hívsz meg embereket, akkor nem nagyon illik, hogy a műsor után hazapaterolod az egyik részét, a másikat meg ebéddel várod.

Akkor már illik vendégül látni azokat, akiket meghívtál.

De teljesen rajtad áll, ha senkit nem hívsz meg is a te dolgod.

Az ebéd is rajtad múlik, hogy otthon, vagy étteremben? Egyik sem kötelező. De ha már adsz ebédet, akkor hívd meg azokat is, akik végig ülik a diploma osztást.

Én amúgy azokat hívnám meg,akik a legközelebb állnak hozzám és napi szinten végig követték az egyetemi éveimet.

2017. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
miért is lettem lepontozva?
2017. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező, de akkor a figyelmet hívd fel rá, hogy ne hozzanak ajándékot!
2017. máj. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Metionin ***** válasza:
Nálunk nincs ballagás, csak a diplomaosztó. Oda amúgy is létszámstop van, egy ember 2 embert vihet/hívhat. Hogy utána van-e buli, evés, stb. az családfüggő. Mi csak simán hazamentünk és otthon bográcsoltunk de sok csoporttársam étteremben volt. Szerintem diplomaosztóra amúgy sem kell rokonságot hívni, főleg nem a párod szüleit. Szüleid, párod, ha van akkor tesód és ennyi.
2017. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!