Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan család, mint a TV-ben...

Olyan család, mint a TV-ben és filmekben létezik?

Figyelt kérdés

Az a tipikus mindenki boldog, karácsonykor az egész család a fa körül, közös ebédek, és ja... ez mind csak a filmekben van? Ahogy látom, átélem és az ismerősöket kérdezve ez az egész csak maszlag, a valóság sokkal ridegebb, veszekedések, elhidegülések stb...


Mi az igazság?



2017. máj. 22. 20:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

6-os voltam.

Kiskoromban elváltak a szüleim nekem is, apámmal nem is tartom a kapcsolatot, anyukám mégis így fel tudott nevelni. Nagyon jó gyerekkorom volt.

2017. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Létezik. Viszont nem tudom milyen filmeket nézel, mert az elmúlt 10 év művei kb azon alapulnak, hogy mi megy tönkre és ki veszik össze egy ünnepen.
2017. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
Én kisgyerekkoromban minden karácsonyunkat ilyennek láttam, de valóban ilyenek is voltak, még éltek az idősebb családtagok és rokonaink is gyakrabban hazajöttek külföldről. :) Az utóbbi pár évben (amióta a testvéreim és én közelebb vagyunk a húszhoz, mint a tízhez) már nem is nagyon ünnepeltünk meg semmit, szóval nálunk még veszekedés sincs, hanem csak itthoni pihenés, semmittevés, filmezés, ilyenek.
2017. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy van. A szivárvány végénél is ott ül a kobold és védi az aranyát...Nőjjél föl és vedd észre hogy az élet nem habos torta.. és lehet hogy más családoknál egy vacsora keretein belül azt látod hogy huu de jó és normális ez a család...Azt amikor elmentek vicsorogva üvöltöznek egymással... Nem nincs ilyen kedves kérdező
2017. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

hát pedig látod, írják hogy van. Olyanokra gondoltam amúgy mint pl a Comedy Centralon amik mennek délutánonként, azok a családi vígjátékok, akkor azok a filmek (pl Családi vakáció, Túlélni a karácsonyt,A reszkessetek betörők eleje, stb...).


Az én családom inkább olyan mint a Rém rendes családban :D Szóval az ellentéte... És mondom, az ismerőseim nagyrészének is ilyen... szóval nem én vagyok egyedül így.

2017. máj. 23. 00:52
 16/21 anonim ***** válasza:

Van, csak tenni kell érte mindenkinek - munkamegosztás (mert ha csak anya csinál mindent pl. ebéd 7 főre, meg még takarítás, akkor ő pont szarni fog bele a karácsonyba és csak nyűgként éli meg).


Nálunk is ilyen volt gyerekkoromban, persze, kisebb súrlódások voltak, de apa nagyszüleim és én is egítettünk anyának, így nem rá maradt az egész - főleg, hogy dolgozott is 23-án is.

2017. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

Ne keverjük a kettőt, kisgyerekkorban a dackorszak, kamaszként pedig a lázadás természetes dolog, az elszakadás, leválás, önállósodás része, úgyhogy önmagában nincs vele gond. Az pedig habitustól is függ, hogy milyen mértékű ez a dac, illetve lázadás. Van, akinél nyugodtabban, szinte minimálisan, van akinél hevesebben mennek végig ezek a folyamatok.

Az elhidegülés, folyamatos veszekedések, egymás hátbaszúrása, ócsárlása megint más dolog.

Nekünk voltak boldog, meghitt és kevésbé meghitt karácsonyaink.

2017. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Igen. Ilyenben nőttem fel, és most az én családomban is ilyen életet alakítottunk ki. Karácsonykor mindenki a fa körül, szép ruhában, közös -nem ebédek- vacsorák vannak stb. Számos közös programot szervezünk.

És mindannyian boldogak vagyunk.


Nem, az élet nem rideg. Olyan a magánéleted, amilyenné alakítod.


Magától soha nem lesz ilyen varázsütésre. Bevallom, én nem tudnék valami szedett-vedett, rossz hangulatú, elhidegül légkörben élni. Az nem család. Azok csak emberek egymás hegyén-hátán, azonos helyrajzi számok.

2017. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Magyar országon nem létezik olyan család.
2017. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
Látom, jöttek pontozni a birkák, akiket a szüleik betuszkoltak az uborkásüvegbe.
2017. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!