Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy valaki azért nem veszi fel a férje nevét, mert túl sok költségbe kerülne?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondott ilyet.
2017. máj. 26. 10:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%
Hatodik vagyok, és aki lepontozott, attól várnám, hogy írja le mégis mely papírok kerülnek pénzbe. Személyi ingyen van, adókártya ingyen, TAJ ingyen, talán egyedül az útlevélért kell fizetni. Azt nem vonom kétségbe, hogy utánajárás, csak az anyagi részét kérem, hogy indokolják a kedves lepontozók!
2017. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%

Lehetségesnek tartom, persze, de szerintem aki így gondolja, annak nem fontos ez a dolog. Azért nem olyan nagy kiadás, és amire nagyon akar az ember, arra telik.

Én nem tartom soknak az összeget, pár ezret ezért ki lehet adni szerintem, de mondom, ehhez kell, hogy a nő fontosnak érezze. Ha nem számít neki, akkor emg mindegy, mennyibe kerül, mert a pénz csak az egyik szempont lesz.

2017. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%
hát tudod ki a bánat akarna úgy létezni az örökkévalóságig, hogy "farkasné" vagy "nagyné" "szabóné" vagy akármilyen né.
2017. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

Jogosítvány nem tudom mennyi, de fizetős, taj kártya (most kellett csináltatnom) 2000, ez tuti.

Személyi és lakcím ingyen van, de az útlevél nem, ha jól tudom.

Plusz azért kivenni szabadságot, mert át akarod a neved íratni a bankban, az orvosnál, bankkártyán, esetleg valamilyen szerződésben, kötvényben, ahol a személyi számot meg kell adni. Lehet nem is lenne elég erre 1 nap.

Amúgy nem értem, mért kellene ezt megindokolnia bárkinek is, ha nem akarja felvenni. Nem kötelező.

2017. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
Egy hónapja változott a nevem házasságkötés miatt, még a forgalmiért sem kellett fizetnem. Minden ingyenes, útlevelet nem tudom, olyanom nincs. Én felvettem, mert jobban tetszett, mint a saját vezetéknevem. Ha hülye neve lenne, maradtam volna, ami eddig.
2017. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%
13-as nem csak né-ként lehet létezni. Fel lehet venni kötőjellel is a nevet, meg teljes egészében is, ha valaki szeretné a férje nevét IS.
2017. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

Köszönöm az ismételt lepontozást. A 14-es válaszolónak üzenem, hogy elhiszem, hogy NEKI pénzbe kerül, de abban is biztos vagyok, hogy nem névváltozás miatt kérted a taj cserét. Abban az esetben ingyenes. De azt is látom, hogy sokkal egyszerűbb ész nélkül lepontozni, mint elgondolkodni, visszakérdezni stb.

"Ingyenes a "TAJ kártya" első alkalommal történő kiállítása, valamint pótlása, ha arra adatváltozás (pl. névváltozás) vagy téves adat miatt van szükség. "

[link]


És remélem a 15-ösnek már elhiszitek, hogy nem fizetett, nem akarjátok neki bemesélni, hogy de, márpedig ő biztosan fizetett, csak rosszul emlékszik.

2017. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
Pedig én is fizettem, nekem 5 éve volt, a személyi és a lakcím kártya volt összesen talán 2000 Ft. Jogsim még nincs, azt nem tudom. Az idő, ha mindent beleveszek, szerintem kb. 2 óra volt, mert mindenhova időpontot vagy előre nyomtatványt kértem.
2017. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
41%

Ingyenes Úgyhogy ez nem jó indok!

Én is nemrég változtattam meg és házasság kötési esetben nem kell fizetni!

2017. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
24%
Valaki írta, hogy mindenhol sorba állni stb. Bankban akkor irattam át, amikor dolgok volt bent, ugyanígy az orvosoknal is. Taj és adókártyát postai úton intéztem és ingyenes volt. Személyi, lakcím és jogsi volt, amiért be kellett menni. Ez a 3 sem volt túl drága. Könyvtárban is átírták ingyen,.ahogy a víz-, telefon- és áramszolgáltató is (telefonosoknal akkor irattam át, amikor hűségidő miatt be kellett mennem), a másik kettőhöz elküldtem levélben a kérvényt. Összesen kb 2 órát szántam az egész átírás dologra, ennyit nekem megért, de mindenkinek mások a preferenciái az életben.
2017. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!