Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a kutyára?

Hogy vegyem rá a kutyára?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kis kutyus, amit nagyon szeretnék! Anyósom szomszédjában van. Kb. 2 hónapos a kis sz@ros. Nagyon szép, igaz keverék, de engem nem zavar. Mivel a tulajdonosának nem kell, ezért mondtam a férjemnek, hogy mi lenne, ha mi elhoznánk. Kertes házunk van, már régebben beszéltük, hogy jó lenne egyszer egy kutyus. Most meg azzal jön, hogy hát még tiszta sár a kert, koszos lesz a kutya (jövőre szeretnénk füvesíteni, az igaz), meg milyen sokba kerül a kaja, meg az oltások, meg hogy én nem fogom takarítani a kakiját stb. Aztán elgondolkodtam,hogy igazából miért is nem szólhatok én abba bele, hogy legyen kutyánk vagy nem? Ő eldöntötte, én meg nyugodjak bele? Szóva mindenképpen szeretném a kutyust, de nem tudom hogyan vegyem rá? Nem vagyok már gyerek, hogy megunjam. És azzal is tisztában vagyok, hogy mivel jár egy kutya. De ezek tudatában úgy gondolom, hogy szeretném, hogy gondját fogom tudni viselni.

Az a baj, hogy gyorsan kellene elhozni, mert a tulaj el akarja vinni egy másik városba, valami telepre, ahol szegénykém egész nap egyedül lenne. Meg nem is oda való, spániel az anyja (apuka kilétét csak tippelni tudjuk)!

Milyen érveket hozzak fel? Dühít, hogy úgy érzem, nincs beleszólásom!


2010. máj. 17. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyan annyi beleszólásod van mint a párodnak!

Vidd szépen haza és ha már ott lesz úgy sem tudja azt mondani szerintem a párod,hogy nyomás vissza.

Mond neki,hogy nem vagy gyerek és vállalod a felelőséget érte.

2010. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el a kutyahoz a ferjedet, vagy forditva es meg fog lagyulni a szive. Ha igy sem megy bele, akkor fel kell ajanlanod valami kompromisszumot, ha van valami amit regota akar, akkor nyert ugyed van. Mondjuk en a helyedben hazavinnem a kutyat, aztan majd beletorodik a parom, de ez kicsit drasztikusabb megoldas, nem tudom, hogy milyen tipus a ferjed es hogy viselne ezt.
2010. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már régebben beszéltetek róla, hogy kéne kutya, akkor nyilván ő sem utálja a kutyákat, szóval nem fogja kidobni ha csak úgy odaviszed. Vidd haza, majd megszereti ő is.
2010. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hozd el. Nem mondhatja meg hogy neked mikor legyen kutyád. Nem allergiás rá vagy ilyesmi, ezek csak buta indokok amit ő mondott. Mit tesz? Kidobja tán? Számold ki hogy mennyi idő alatt eszik meg egy ilyen kis spániel méretű kutya egy nagyobb zsák jó minőségű tápot és mutasd meg neki. Mert a tévhittel ellentétben keveset eszik. Gondolom az oltást sem neki kéne fizetni. A te pénzed csak nem ő osztja be?
2010. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Látta már a kutyát, sőt neki is nagyon tetszik, meg is símogatja többször,ha anyósnál vagyunk, csak ő egy eléggé reális ember, és úgy gondolja, hogy nem adott minden feltétel a kutyavállalásra!:))))

Egyébként közöskasszán vagyunk, tehát ő is fizetné a velejárókat, de annyira azért nem kerülhet sokba egy kutya.

Erre én is gondoltam, hogy elhozom szó nélkül, csak féle patália lenne belőle.

2010. máj. 17. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ugyan annyi beleszólásod van mint a párodnak!

Vidd szépen haza és ha már ott lesz úgy sem tudja azt mondani szerintem a párod,hogy nyomás vissza."

Akkor a párjának még sincs ugyanannyi beleszólása...


Van két ember két különböző gondolkodásmóddal. Ha kész tények elé állítjátok egymást, annál nincs rosszabb. Én tuti kiverném a balhét, ha a megkérdezésem nélkül hazahozna a párom egy kutyát, legyen az bármennyire aranyos. Szóval elő az érveket-ellenérveket, és győzzön a jobban érvelő.

2010. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha érvekkel nem tudod meggyőzni, akkor hass rá azzal, hogy te vagy a nő, minden nőnek megvannak a trükkjei, ha valamit el akar érni :)
2010. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én egyszerűen meggyőztem a párom : elmondtam, mennyire szeretném,hogy legyen kutyánk, vállalom érte a felelősséget, sétáltatni, etetni, fürdetni stb fogom. Beleegyezett, másnap mentünk a kutyáért :) Ez volt kb 4 hónapja, azóta a párom is imádja a kutyust, játszik vele, szeretgeti :)


Ajánlom ti is üljetek le és beszéljétek meg, mondd el miért szeretnéd és h törődni is fogsz vele.

2010. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na sikerült! Lesz kutyus!:))) Leültünk és normálisan pro-kontra megbeszéltük. Végül is én nyertem!:))
2010. máj. 18. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!