Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Céltalan, spórolós család....

Céltalan, spórolós család. Miért ilyenek?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerős család állandóan "álmodozik" meg sír hogy milyen rossz nekik, másnak milyen jó. Nem szegények,de nem is gazdagok,átlagnak mondanám. Amikor mentünk összefutottunk velük valahol akkor mondigattak hogy "milyen drága minden,otthon ennyiért 10 lángost sütök" stb. Szóval semmire nem költenek,pedig megengedhetnék maguknak. Nyaralasnal is "jó nekünk a strand is" meg egyebek, akik külföldre utaznak azt meg megszoljak. Miért ilyenek? Ti ismertek ilyet?
2017. máj. 28. 20:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

És ha elolvasod azt írtam, hogy akinek van az "szorgalmas"


Akinek nincs az lehet, hogy másban jó.

Ezen mi nem érthető?

2017. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Írtam két választ is a kérdésre. A te válaszodat még mindig csak úgy tudom értelmezni, hogy akinek nincsenek cégei, az lusta...
2017. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a 2es és a 6os is, ott is le tudsz pontozni ha érdekel.


"ha valaki pl szorgalmas és van pár cége"


Szerinted mi lenne a helyes?


"van pár cége" simán?


Nem tudtam, hogy ez sértő ha a hatékonyan dolgozó fiatalokat szorgalmasnak nevezem.


Amit te csinálsz az a szó kiforgatás magyarul.


Ha hergelni szeretnél vagy a szövegértelmezésben képzeled magad valahol magasan akkor kár a gőzért!


Pont ezt a jellemet próbáljuk kivesézni akinek fáj ha valakinek van uh jó hogy velünk vagy

2017. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit sem megbántani, de akinek 20-on évesen vagy pár cége... ha még csak egy lenne, akkor az talán szorgalom, de itthon (mondjuk sokszor külföldön is) ott valami van...


Vagy anyu-apu tudok passzolni neki kezdőtőkére, vagy pedig itt-ott simliskedett picit a dolgokkal. Mert azt ne akarja nekem senki se beadni, hogy csak tisztán, szorgalomból valaki ma itthon (de mondom, máshol is) fel tud építeni több saját céget is... Ráadásul 20-on évesen...

2018. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
20-on évesen van* előző voltam
2018. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Tudott passzolni* megint előző, bocsi a hibákért, csak telóról írtam, és nem olvastam át, hogy hol írtam el, és hol javított az autokorrektor...
2018. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Utolsó ez igazából neked nem megy, mert nem értesz semmi olyasmihez, ezért úgy állsz hozzá, hogy másnak sem mehet... ez elég gyerekes gondolkodás.
2018. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem, drága, ez tapasztalat. ;)

Ismerek jó pár pénzes, felsőközéposztálybeli embert, és elég egyértelmű, hogy miből élnek/gazdagodtak meg. Egy olyan országban, ahol a legtöbb magyar munkáltató/vállalkozó 4 órában jelenti le a dolgozóit, közben meg dolgozik 8, vagy akár 12 órát, a többi meg mehet feketén borítékban, mert úgy jobban megéri... Neki, persze. És ez még csak egy része a simlisségeknek. Csaláshoz is kell mondjuk tehetség (meg gátlástalanság főleg...). Ne etess már tündérmesékkel. De legyen neked igazad. ;)

2018. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Vagy éppen lejelenti őket 100%-osan, csak mondjuk 80-90 nettóért/hó. Ez kizsákmányolás, semmi több. Csak azért, mert a főnöknek éppen a legújabb típusú Merci kell...
2018. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!