Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért oktat ki? Mit lehet...

Miért oktat ki? Mit lehet kezdeni az ilyennel?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akivel elég sokszor összefutok bizonyos okok miatt, főként családi körben. Olyankor elkerülhetetlen az, hogy beszéljen vele az ember. A lényeg az, hogy a férfi és a feleség rendszerint kioktatnak, hogy mit,hogyan kéne csinálnom. Mire, mennyit, hogyan költök, mit kéne dolgoznom, minek tanulok, stb. Olyan szinten próbálnak belenyúlkálni az életembe, hogy már zavar. És ha jó tanácsok lennének, még azt mondom jólvan, de minden egyes ilyen megnyilvánulásukból azt érzem, hogy a rosszindulat sugárzik belőle. kb. mint ha azt mondanák, hogy "minek mentél el villanyszerelőnek, kell az utcaseprő is". Szóval mintha próbálnának eltántorítani, lehúzni. Én próbálom jobbá tenni az életem, de ők meg mindenre rákontráznak -100-at visszafelé.

2017. jún. 12. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ignoráld őket. Nem kell reagálni rá, mit mondanak, ne foglalkozz vele. Egyik füleden be, a másikon ki. Nem érdemes velük vitázni, győzködni őket. Mosolyogj rájuk, és mondd mindenre azt, hogy "igazatok van".

Meg fogja ütni őket a guta :D

Az életedet pedig éld úgy, ahogy szeretnéd, őket nem kell beavatni.

2017. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, csak vannak helyzetek, amikor mégiscsak reagálni kell. Szóval ha kérdeznek valamit,azért csak válaszol az ember valamit. Még ha nem is annyira informatívat, de úgy érzem, hogy ők a rosszindulat mesterei. Ha azt kérdeznék, hogy mi volt az ebéded, és elmondanád, akkor ők abból is kihoznák, hogy biztos odaégetted, az égett résztől meg rákot lehet kapni. Szóval nehéz eset.
2017. jún. 12. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem carod le. Hagyd ott őket, nem vagy köteles az okoskodásaikat hallgatni, esetleg meg is mondhatod, hogy nem kértél tanácsot. Esetleg még elé is teheted udvariasan, hogy így: "Köszi, de nem kértem tanácsot." Vagy esetleg: "Majd egyedül megoldom." A saját életükben ezeknek az embereknek rengeteg problémájuk lehet, arról próbálják meg elterelni a saját figyelmüket, esetleg önértékelési problémájuk van, és attól, ha mások előtt , mások szemében mondjuk sikerül okosnak feltűntetniük magukat, hogy "most milyen jót mondtam", "jól megszakértettem"; nőne az önbizalmuk.
2017. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*Vagy őket is elnyomta valaki csomó ideig, mint egy bélyeget, és kicsit élvezni akarják, hogy ők is jól beolvasnak valakinek, hogy ők is kiélhetik ezt, ők is elnyomhatnak valakit, tehát erre használnak ki téged, mert jó célpontnak találnak, hogy nem tudnád megvédeni magad; akkor tebeléd "törölhetik a lábukat". Mert velük valaki teszi ezt, és kicsinyesen, tudatlanul ezért ők is tenni akarják valakivel, érezni akarják az uralkodást, hogy kicsit nagyobbnak meg jobbnak tűnjenek tőle, vagy annak érezzék saját magukat. És villoghatnak a tudásukkal, hogy ők most milyen jól megmondták, és akkor neked ezért még körbe is kéne rajongani őket, ettől is nőne az egójuk, önbecslésük. Mert nem is szeretik saját magukat; meg így másokat se nagyon tudnak tisztelni. És ha valakinek a fölébe kerekednek, mert az sugallják, hogy ők valakinél valamit jobban tudnak, tehát tényleg a mások lenyomásával is akarhatnak kompenzálni, hogy attól jobban érezzék magukat.
2017. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Megmondanám neki, hogy miért nem tanultál villamosmérnöknek vagy szoftverfejlesztőnek, most nem kellene ilyen putriban laknod.
2017. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Maradjunk ennél a példánál: "Ha azt kérdeznék, hogy mi volt az ebéded, és elmondanád, akkor ők abból is kihoznák, hogy biztos odaégetted, az égett résztől meg rákot lehet kapni. Szóval nehéz eset."


Válaszod: " Igen, tudom, igazad van". Mosoly.


Hidd el, így lehet a legkönnyebben kicsinálni őket idegileg :D Csak te ne hagyd magad felbosszantani.

2017. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent elhallgatnod. Még csak nem is rokonok. Ha elkezdi mondani, hogy ezt meg azt kéne tanulnod, közöld vele hűvösebben, hogy te ezt akarod, és azt pedig nem. Vagy hogy ezt te döntöd el, vagy hogy majd kérsz tanácsot, ha akarsz, addig meg egyedül is el tudod dönteni. Bármit mondhatnál, de evvel, hogy hagyod őket kioktatni, magadnak teszel rosszat. náluk láthatóan nem működik, hogy elengeded a füled mellett. Minél előbb megmondod a magadét, annál előbb leszoknak erről. Legfeljebb megsértődnek, és nem beszélgetnek veled annyit.
2017. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen féle ember nagy arc. Csak az a baj hogy KUDARC!
2017. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Én ha valakivel nem akarok beszélgetni, simán elengedek kérdéseket is a fülem mellett. Hidd el, utána már senkinek nincs olyan nagy kedve beszélgetni velem. :)
2017. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nekem tolakodó kérdéseket tesznek fel, megkérdezem, hogy "Miért szeretnéd tudni?"
2017. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!