Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van köztetek esetleg dietetiku...

Van köztetek esetleg dietetikus? Étkezéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Hízókúra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves lány vagyok, 175 cm és 51 kg. A magasságomhoz képest nagyon vékony vagyok. Nem voltam mindig ilyen, pánikbetegség, szorongás okozta nálam ezt a hirtelen fogyást már lassan 2-3 éve. Azóta bármit eszem, nagyon ritka, mikor hízok 1-2 kg-ot, de elég egy nap amikor nincs időm rendesen enni, le is megy ez a plusz 1-2 kg. Szóval tanácsot szeretnék kérni, hogyan tudnék hatékonyan hízni. Sajnos azt kell mondjam, hogy nagyon válogatós vagyok, húst nem nagyon eszem, kivétel a csirkemell és a halak. Sem a sertés, marha, kacsa, liba, pulykahús. Ez az undor viszont fokozatosan alakult ki, nem ízlik, egyszerűen nem tudom megenni, tényleg nem ízlik. Viszont nagyon szeretem a zöldségeket, bármit megeszek, a gyümölcsöket, tésztaféléket is nagyon szeretem, tojást szinte minden nap. Sokat szoktam nasizni is, chips, pattogatott kukorica, csoki minden mennyiségben, kekszek minden, tejtermékekkel sem állok hadilábon, joghurtok, kefirek, sajtot minden nap eszek, de tudom, hogy ez mind kevés, ha össze-vissza eszek. Egy időben írt fel nekem a házi orvos Nutridrink-et, csokis/vaníliás ízű protein ital, de igazság szerint nem sokat segített. Kellene valami étrend, amit tényleg tarthatnék vagy valahogyan rá kellene erőltetnem magamra a húsokat?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2015. nov. 28. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok dietetikus és nem fogom megoldani a problémádat, csak egy valamiről akarok írni. Ne problémázz már a húson, hisz többfélét is eszel. Mit segítene a többféle hús? Nem fehérjével hízik az ember, az nem is lenne egészséges. Ha beviszed a szükséges fehérjét, az elég, "mindössze" több kalória kellene szénhidrátból és/vagy zsírból.

Próbálkozni kell, miből tudsz eleget enni. A kefir pl. szinte csak víz, felesleges azzal elvenni a helyet a tartalmas ételek elől.

Na jó, mégsem csak a húsról írtam, de elragadott a hév,bár tényleg nem vagyok szakértő a hízókúrák terén.

Miket eszel? Tudod, hogy mennyit? A leírásodból nem derül ki, hogy keveset eszel vagy sokat, de a tested nem hajlandó tartalékolni...

Izmot nem akarsz felszedni? Azt megfelelő étrend és edzés esetén elég nehéz elkerülni, esetenként könnyebb lehet, mint zsírban hízni.

2015. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Somogyi-Kovács Anita válasza:

Helló!


Minden problémát alapos orvosi kivizsgálásnak kell megelőznie, ebben az esetben különösen javasolt a pajzsmirigyvizsgálat, cukorbetegség és inzulinrezisztencia vizsgálat. Az eredmények függvényében lehet személyes dietetikai szaktanácsadáson egyéni táplálkozási ajánlást összeállítani! Lehet ilyen fórumon is kérdezősködni, csak előre jutni nem biztos! üdv, Anita

2015. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vékony vagyok, és nem sikerült meghíznom.

A súlyzós, vagy saját testsúlyos edzésekkel próbálj izmot felszedni.

Minnél nagyobb a súly annál több izom lesz rajtad.

A hús kell, ha sportolsz, viszont az ízesített joghurt sima vízzel egyenértékű. Az ízesítetlen zabpehely is jó tápláléknak, de ha ilyen a szervezeted nem fogsz hízni.

A sport egyébként átalakítja az anyagcseréd is, de ne csak fuss, mert az csak fogyaszt.

2015. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link]


Nekem bevált :))

2016. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!