Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen nevelést kaptatok...

Ti milyen nevelést kaptatok az étkezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a szüleitek hogyan kezelték, ha az előtted lévő ételt már nem tudtad megenni.

Nekem anyáék mindig azt mondták, hogy csak annyit egyek, amennyi jól esik és ez berögzült, 19 évesen is így teszek.

Azonban a barátoméknál nem tudom, hogy ez pontosan, hogy volt, de valamelyik nap dinnyét ettünk nála (amit konkrétan ő vett, de én is szoktam kaját vinni) és kb 1-1,5 cm piros részt hagytam a gyümölcsön. Persze még lehetett volna dolgozni rajta, de már nem kívántam, erre kiakadt, hogy miért nem eszem meg, meg, hogy ennyire semmibe veszem az ételt stb, hogy én bezzeg egyből kidobnám... Mondom nyugi, nem dobom ki, majd holnap odaadom a lovaknak. Na, hát erre meg, hogy ő nem azért dolgozik, annyit a pénzéért, hogy aztán én odaadjam a szomszéd lovainak.

Végül annyiban maradtunk, hogy jól van, akkor majd megeszem reggelire (ami kb 3 falat lett).

Megmondom őszintén nem értem még mindig a felháborodást egy ilyen kis apróság miatt és rosszul is esett.

Mi a véleményetek? Szerintetek jogos volt, amiért nem ettem le a dinnyét a sárgájáig?



2017. jún. 14. 08:42
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
100%
Dehogy volt jogos a barátod hülye vagy legalábbis akkor az volt. Kiakadni egy kis dinnye miatt normális dolog? Persze, hogy nem az. Én sose ennék dinnyét nemhogy a sárgájáig. De ezen a kis szaron kiakadni borzalom. Amúgy esküszöm én nem értem miért ilyeneken filóznak az emberek, hogy baj e az, hogy nem ettem meg a dinnyét. Ilyen kis dolgokon én sose akadnék ki. Mondanám neki, hogy edd akkor meg ha nem tetszik, vagy ha nem eszed meg akkor így járt a dinnye, bármi is lesz vele (mármint a dinnyével). Mi nagyon jól élünk tehát nem kiadás a kaja, amit meghagyok oda szoktam a kutyánknak adni, ő is családtagnak számít. Szerintem mindegy itt a nevelés, én úgy eszem ahogy akarok senkinek se hagynám, hogy tukmáljon sose. Reagálnom kell még arra amit itt leírt valaki (időpont 15:32), hogy az öregek tukmálták bele a kaját és illemből nem utasította vissza. Olvasni is hányinger volt. Undorító, hogy egyes öregasszonyok (és mások is) azt hiszik, hogy aki odamegy annak kötelessége betömni azt a cukros lisztes egészségtelen borzalmat amit ezek kilószámra sütnek mindennap. Ha engem tukmálnának ilyen helyzetben elsőre mondanám, hogy nem és ha tovább tukmálják még egy ideig akkor megkérdezném, hogy mit nem ért azon, hogy nem? Süket talán? Sose hagynám, hogy belém tömjék amit nem akarok megenni és kész. De ha valaki a számba szinte szó szerint belenyomná a sütit mint annak az illetőnek aki ezt írta, ráadásul miután mondta, hogy nem kéri hát keményen kiosztanám az öregasszonyt az biztos. Hízzon csak az unokája a sütijétől ne én. Kár, hogy ez a válaszoló nem köpte ki amit akarata ellenére tömtek az arcába akkor látták volna a dagadt nénik, hogy mit csinálnak. 20/F
2017. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm szépen a válaszokat!

Végülis nem hagytam annyiban a dolgot, mondtam neki, hogy rosszul esett, amiért egy ilyen kis apróságot ilyen módon szóvá tesz és szánalmasan viselkedett. Ezek után természetesen bocsánatot kért.

2017. jún. 15. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!