Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítségre lenne szükségem az...

Segítségre lenne szükségem az étkezéssel kapcsolatban? (de már nagyon)

Figyelt kérdés

168 cm vagyok es kb 54 kg.

Amolyan tipikus "skinny fat", ha értitek mire gondolok.


[link]


Nem pont erre gondolok ami a képen van, de szerintem értitek mit is szeretnék elérni.

Ugy 1 honapja edzek rendszeresebben, denegyelöre sajna otthon mert a legközelebbi terem 30 km innen....Késöbb remélem tudok váltani, de addig is jobb otthon mint sehol...

Heti 3x csinalok teljes teljes testedzést, A-B-A és így tovább.

Van két állítható súlyzóm, épp most szerzek be 2x14 kg-os kettlebellt aztán többet.

Meg heti 2 HIIT, mert a kardiót utálom :D

Az egyetlen gond a kajálás...

Nem a minöség hanem a mennyiség. Azt tudomhogy mit eszek, cska azt nem hogy mennyit és kinek higyjen az ember.

Például: 1. a szénhidrát rossz, próbáld meg kerülni<->napi 3-4 g/kg

2. paleó style, a zsír jó, egyél amennyi beléd fér<->figyelj a zsírbevitelre, ne egyél túl sokat

3. a fehérje nagyon fontos, minimum 2-3 g/kg<->napi 50-60 g-nál ne többet, mert a veséid bánják

(természetesen nöi étrendröl beszélünk)


Tehát akkor segítene valaki?

Eddig próbáltam 1800 kalória körül enni, most átváltottam 2000-re mert úgy érzem nagyon vékony vagyok, hátha ettöl jobban sikerül izmot felépiteni.

Ezt így osztottam feL: 200 g CH, 150 g fehérje, 67 g zsír.

Vagyis a myfitnesspal szerint ´gy lenne helyes.

Ez nem túl sok szénhidrát?

Mi lenne a helyes?

Szinte mindennap dilemmázok ezen, hogy ez most túl sok vagy túl kevés vagy nem tom.

Próbáltam utánanézni a neten, Toldi Zsuzsi, Jamie Eason meg még rengeteg fitneszmodell étrendjének, de ott semmi konkrétat nem lehet találni, csak példákat és abból csak azt látom hogy rengeteg húst, zöldséget, reggel esetleg zabot, de nem nagyon látom hogy húú de sok CH lenne az étrendben.

Tehát akkor most mennyi kalória lenne a helyes?

Hogyan osszam fel?

Dolgozok a célomon, de nehéz ha folyton ellentmondásokba ütközöm.


Remélem valaki tud segíteni...


2015. ápr. 10. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha izmot szeretnél építeni, akkor kell szénhidrát. Persze nem mindegy, hogy milyen. Komplex szénhidrát kell, keményítő (na meg élelmi rostok, de ez más téma).


A vesédnek meg semmi baj nem lesz, ha edzel, akkor fel fogja használni a szervezeted a bevitt fehérjét. Persze nyilván 2g/tskg-nál akkor se kell, több, sőt van, akinek elég 1,5g. Úgyhogy próbáld meg 100g-al, ha van valami, pl. pattanásosodsz, akkor lehet, hogy a fehérjétől van (bár megjegyzem ez mástól is lehet) vegyél vissza belőle. Amúgy én csak az állati fehérjéket szoktam számolni, úgy gondoltam 100g-ra.


Ha viszonylag magas a ch, a zsírt inkább alacsony kéne tartani. Állati zsírokat minimalizált, de használj mindenképp lenmagolajat, mivel azzal tudod fedezni az esszenciális zsírsavakat! Emellett olíva, kókuszzsír sütésre.


Ha rendszeresen edzel, nem okoz gondot a szénhidrát (ha jó forrásból viszed be), de nyilván nem kell a végtelenségig emelni (nem is tudod, sokan szenvednek attól, hogy nem bírnak eleget enni, de téged amúgy se fenyeget, hogy meg kéne enned fél kiló rizst).


A kalóriákkal nem kell foglalkozni, a makrotápanyagokkal tisztában vagy, az már tökéletes.

2015. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

OK, köszi ezzel már sokat segítettél :)

Akkor most megint újra terveztem :D

Egyszerüen nem tudok megbékélni ennyi CH-tal....158 g CH, 135 g feherje és 70 g zsír az ok?vagy inkabb több CH?

Vagy inkább 180-135-60?

Nekem ugye ez a myfitness számolja az adatokat, tehát egyértelmü, hogy a zabból stb. is beleszámolja a fehérjét. Ezért volt eredetileg 158 g szénhidrátom, 135 g fehérjém és 70 g zsír.

Akkor most melyik a jó? :D

2015. ápr. 10. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, jobb ha inkább te számolod össze. Nem bonyolult, a húsokban van kb. 20g, a tojásfehérjében 10g (egész tojásban azt hiszem 13-15g), túróban 10g fehérje. Zabpehelyben van 60g, rizsben 75g. Én nagyjából ezekre alapozok, a járulékos dolgokat, pl. növényi fehérje meg nem számolom. De amúgy érdemes hozzászokni, hogy mindennek megnézed a tápanyagtartalmát és akkor viszonylag sok mindent beleilleszthetsz az étrend. Persze bizonyos keretek között.


Nem kell félni ennyi szénhidráttól, a vicc az, hogy ennyit még nem sportoló embereknek is szoktak ajánlani (ami elég szomorú egyébként), de ha sportolsz, akkor nem gond. A szénhidrátnak kell a legmagasabbnak lenni, emiatt ne aggódj. Ja, és a versenyzők étrendje jó lehet mintának, de csak, hogy lásd, hogy kell felépülnie az étrendnek. Ráadásul amit te láttál, az lehet, hogy szálkásító diéta. Nem tudom. De ha izmot akarsz felszedni, akkor kell a szénhidrát. Ha úgy látod, hogy jön zsír is, akkor vegyél vissza belőle.


Elkezdheted 160-al is, mert először lehet, hogy nem fogsz tudni többet enni. De majd ebből látod, hogy kell-e növelni. Ha ezt csökkented, az már inkább a szálkásítás kategória, ez nem olyan sok.


Ez a 70g zsír nem tudom miből jön össze, de valószínűleg ez beleszámol olyanokat is, hogy zabpehely zsírtartalma stb. Én ezt nem szoktam igazából.

2015. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!