Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen nevelést kaptatok...

Ti milyen nevelést kaptatok az étkezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a szüleitek hogyan kezelték, ha az előtted lévő ételt már nem tudtad megenni.

Nekem anyáék mindig azt mondták, hogy csak annyit egyek, amennyi jól esik és ez berögzült, 19 évesen is így teszek.

Azonban a barátoméknál nem tudom, hogy ez pontosan, hogy volt, de valamelyik nap dinnyét ettünk nála (amit konkrétan ő vett, de én is szoktam kaját vinni) és kb 1-1,5 cm piros részt hagytam a gyümölcsön. Persze még lehetett volna dolgozni rajta, de már nem kívántam, erre kiakadt, hogy miért nem eszem meg, meg, hogy ennyire semmibe veszem az ételt stb, hogy én bezzeg egyből kidobnám... Mondom nyugi, nem dobom ki, majd holnap odaadom a lovaknak. Na, hát erre meg, hogy ő nem azért dolgozik, annyit a pénzéért, hogy aztán én odaadjam a szomszéd lovainak.

Végül annyiban maradtunk, hogy jól van, akkor majd megeszem reggelire (ami kb 3 falat lett).

Megmondom őszintén nem értem még mindig a felháborodást egy ilyen kis apróság miatt és rosszul is esett.

Mi a véleményetek? Szerintetek jogos volt, amiért nem ettem le a dinnyét a sárgájáig?



2017. jún. 14. 08:42
1 2 3 4
 11/32 jafnrétti ***** válasza:
90%
Erre a dinnyés sztorira nem nagyon tudok mit mondani, mert én nem szeretem a dinnyét, nem is tudom, meddig szokták lerágni a héjról. De ha tényleg három falat maradt rajta, hát az valóban nem nagy dolog, ezen nem tudom, miért kell patáliázni. Vagy akkor ette volna meg a barátod, ha sajnálta kidobni, lovaknak adni. Nálunk ez családon belül is működik, pl. volt hogy a férjem csinált két szendvicset magának, de csak az egyiket ette meg, és rájött, hogy nem éhes már. Rögtön megkérdezte, hogy kéri-e valaki, és természetesen lett gazdája. De pont tegnap volt hasonló nálunk is dinnyével, a 9 éves gyerek vetetett velem egy szelet dinnyét, vágtam neki egy darabot, a felét megette, aztán nem kérte, azt mondta, mégsem szereti, csak a szeme kívánta. Beraktuk a hűtőbe, apja hazajött, megette jóízűen.
2017. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

Sokkal egyszerűbb lett volna, ha a barátod egyszerűen megeszi ami maradt a dinnyédből.

Egyébként kaját tényleg ne dobjunk ki, inkább többször szedjünk, ha valami ízlik.

2017. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

2# Attól az éhezőnek nem lesz jobb, ha megeszem az ő adagját is. Az én gyomrom, az én belem, és annyit vagyok hajlandó bele pakolni, amennyi jól esik. Gyűlölöm a tukmálást, és igen is vendégségben elég nagy bunkóság, ha tukmálnak. Számomra egyenes emberkínzás, ha többet akarnak belém kényszeríteni, mint amennyi jól esik. Plusz a pszichés ráhatás: "Talán nem jót főztem?" "rossz lett?".

Nem bammeg, csak ennyi fért bele. "Ezt mind meg kell enned" stb.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: Anyu mindig megjegyezte, hogy "te mindig ott hagyod az utolsó falatot", de sosem kényszerítette belém. Nem is híztam el, mert épp annyit eszek mindig ami jól esik, és még a szétpukkadás előtt abbahagyom. Csak sajnálni tudom azokat, akik túlzabálják magukat, és egy lakoma után a hasukat simogatják, meg fújtatnak. Van aki illendőségből, mert azt tanították, hogy amit elé raknak meg kell enni, a másik fele meg azért, mert ingyen vót, és ki kell használni. Már nem köll, de azért még tömjük. Nem vagyunk mi tenyészdisznók.

2017. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, erre az adekvát megoldás, hogy adsz a pasidnak 20 forintot, mint a 3 falat dinnye árát, majd kikéred magadnak a hangot, az egzecíroztatást és hazamész.
2017. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
3%
#2-esnek igaza van, akár tetszik, akár nem. Én is utálom, ha kaját kell kidobni
2017. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az a kérdés, hogy mi milyen nevelést kaptunk otthon, hanem hogy normális-e a barátod viselkedése. Szerintem nem az, és én a te helyedben komolyan elgondolkodnék azon, hogy a mellette van-e a helyem. Az a helyzet, hogy még a nagyon jó, harmonikus kapcsolatokat is kikezdi az idő meg minden más. De ha a te barátodat már ilyen piti ügyek is, mint a dinnye héján megmaradt ízetlen 2 centi kihozza a béketűréséből, akkor mit gondolsz, mi lesz majd 10 év múlva, amikor esetleg már gyermeketek születik?
2017. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
97%

Utálom, ha valaki tukmál és kezdi a "ne pocsékolj" szöveget. Ha valakinek nem esik jól valami, akkor ne egye meg. Nálunk anyám szerencsére ezt teljesen mellőzte, apám egyszer-kétszer bepróbálkozik, de kezeljük a dolgot, úgyhogy nincs terror. De nagyanyám óvodásként egy nyaralás alkalmával másfél órán keresztül ültetett a paradicsom előtt, mert "a paradicsom egészséges, meg kell enni". Mondanom sem kell, klasszikus vörösfarkú lett az eredmény. Több mint húsz évvel később sem bírom egyáltalán megkóstolni sem a paradicsomot...


Azonban egy dolog idegesít, az pedig a notórius utolsó falat meghagyás. Konkrétan tesóm és unokaöcsém ilyenek. Soha nem tudnak mindent megenni amit kiszedtek, obligát az egy falat otthagyása. Akármennyit szednek, a tányér alján ott van a falat hús, krumpli, a két kanál leveslé vagy főzelék. Se kevesebb, se több. Mindenkivel előfordul, hogy egyszer-egyszer elméri a dolgokat, de aki naponta megcsinálja, az már szándékos passzív agresszió. És ugye a legnagyobb probléma, hogy mindkettő annyira igénytelen, hogy így hajigálja be a mosogatótálcába, utána meg a moslékban a másik turkál.

2017. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

A valódi pocsékolás az, ha megtömnek valamivel. Nehogy már 3 falat étel fontosabb legyen, mint a testetek... Mennyire agybeteg hozzáállás ez?!


Természetesen nem dobunk ki ételt. De ha választani kell aközött, hogy torkon letuszkoljuk a Szent Három Falat Dinnyét vagy a lovak kapják, akkor nem kérdés ...

2017. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az volt, hogy csak annyit együnk, amennyi jólesik, sőt nálunk még morogtak is, ha szerintük túl sokat szedtünk (másik véglet).


Én nem értem a párodat. Főleg azért, mert ő szelt neked dinnyét, neked nem is volt esélyed arra, hogy akkorát vágj, amennyit tényleg képes vagy egy ültő helyedben megenni. És én inkább "pazarlok" ételt, mint hogy rosszullétig egyem magam (főleg hogy alapvetően hízékony is vagyok, és kövér vagyok, főleg most gyógyszer miatt súlynövekedés miatt). Néha persze sajnálom, hogy pazarlom az ételt, ami másnak jó lenne, de nem attól oldódik meg az éhezők gondja, hogy én megeszem-e azt a kenyeret / pörköltet. Ráadásul a környezetemben él olyan rászoruló, akit ismerek, egy alapítványhoz meg nem állítok be egy, mittudomén, 1 nap múlva megromló negyed ételhordónyi bolognai tésztával (az amúgy anyám szokása, hogy csomagol annyi kaját, hogy párommal kettőnknek 8 napra elég lenne... az egy dolog, hogy egy idő után unalmas, de nem is tart ki addig... és szólunk neki, hogy ne csomagoljon annyit, és dafke).

De főleg 3 falatnyi dinnye miatt ekkora hisztit levágni... az ilyen az a típus, aki a penészes kenyeret is megeszi, mert ha már elköltötte rá azt a 300 Ft-ot, nem hagyja kárba menni.

2017. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

Mi mindig is ötvöztük a kettőt:

-- annyit, amennyi jólesik,

-- ételt, hacsak nem romlott, nem dobunk ki.

Tökéletesen működik.

Az a pár falat már nem megy le? Vagy a másik eszi meg azon "melegében", mert ő még kéri, vagy megy vissza a hűtőbe, és később megesszük. Ennyi. Kecske és káposzta.

Attól frászt kapok, amikor a maradékot a tányérról belapátolják a kukába -- AZ pazarlás. Van doboz/lábas meg hűtő/fagyasztó. A dinnyét is szépen el lehet tenni másnak/máskorra, még nem is feltétlenül a lovaknak.

2017. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!