Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig vagyok ezt köteles...

Meddig vagyok ezt köteles elviselni?

Figyelt kérdés

A férjemmel 5 éve vagyunk házasok és van egy 1.5 éves babánk.

Újabban nagyon sokat veszekszünk ami a múltkor tettlegességig fajult ( nem vészesen de azért mégis) azóta nem tudok vele normális lenni mindenért kiakadok és nem is bízom már benne azt érzem.

A kisbabánk nem vesz észre semmit ebből mert elötte ill. mások elött visszafogom magam de nem bírom már hogy mindenért belémköt és még csak elnézést sem kér érte pedig tudja, hogy nem neki volt igaza.


Sajnos ha elválnánk nem tudnám eltartani magunkat a picivel mert a gyed és a csp annyira nem magas.

Szülőkhöz hiába mennék oda utánam jönne más pedig nincsen.


Nem tudom én magam sem hogy mi lenne a legjobb. Néha úgy érzem szeretem de utána mindig belèmköt és olyankor annyira dühös leszek rá, hogy legszívesebben azonnal elhagynám.


Adjatok tanácsot ha tudtok.



2017. jún. 18. 14:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%

Először is gratulálok azoknak a kommentelőknek, akik azt tanácsolják, hogy maradjon egy bántalmazó kapcsolatban.

Ember, MEGÜTÖTTE a férje! Ahol egy pofon volt, ott több is lesz. És nem csak pofonok, hanem annál durvább dolgok is. Aztán majd a gyerek is kapni fog... Igen, valóban rendkívül okos ötlet arra biztatni a kérdezőt, hogy tegye ki ennek a gyerekét.

Addig oké kérdező, hogy te mazochista vagy és szereted ha bántalmaznak és megaláznak. De a gyerekedet nincs jogod erre kárhoztatni!!!!!

Ugye nem képzeled, hogy a gyerek nem érzékeli a feszültséget köztetek?? Szegény, dehogynem, és nagyon is hatással van rá.

Utánad jönne a férjed, ha lelépnél... Ahogy elnézem, a terhére vagytok, lehet, első dolga lenne pezsgőt bontani, amikor végre leléptetek. Nem tudom, miből gondolod, hogy annyira ragaszkodna hozzátok, sztem ez csak a te vágyálmod.

2017. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Meddig vagy köteles? Ameddig a gyereknek nem esik bántódása. Habár azután is, csak akkor a gyereket nevelőszülőkhöz kell adni.


Tessék elköltözni lehet szülőkhöz, munka mellett meg lehet gondolni a saját lakást is, ha a férj utánunk jön akkor meg lehet rendőrt hívni.


Ha maradsz, akkor később sem lesz jobb, de legalább a gyerek is fog kapni az áldásból, biztos jó hatással lesz rá.

2017. jún. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
No de kérdező,ha gyedet kapsz, megvan a munkahelyed, csak vissza kell menni. Vagy paszív gyeden vagy? Ha ez utóbbi, akkor is írasd be a gyereket bölcsibe, egyedülállóként előnyt élvezel és a várólistára mindenképpen fel kellene kerülnöd, ha van, amire aktuális lesz, szerzel munkát, beszoktatáshoz a szándék-nyilatkozat is elég, hogy felvesznek. Ami meg a költözést illeti,miért ne mehetnél a szüleidhez? Mi az, hogy utánad megy? Szüleid engedik? Hát tudod, minket egyedül nevelt anyánk, de ha bántalmazott volna valaha a férjem és hazamenekültem volna gyerekestől, az alap lett volna, hogy anyám be sem engedi, de sanszosan rendőrt is hívna rá, ha akár csak hangosabban dörömbölne. Jelenleg kiszolgáltatott helyzetben vagy és nem tudsz objektíven gondolkodni, de kettőtök test/lelki épsége a tét, azért szüleid már csak nem engednék, hogy erőszakoskodjon veled, ha van egy kis eszük, be sem engednék. Nem lehettek családilag ennyire mimózák. Lépj. Bántalmazó kapcsolatban sosem szabad benne maradni, nincs semmiféle épkézláb érv az mellett sem, hogy helyre kéne hozni. Házasság, gyerek ide-vagy oda, az a fél, aki a másikat bántalmazza, elveszti minden jogát arra, hogy új esélyt kapjon. Most lehet még csak egy pofon, de mindig így kezdődik. Nem sétagalopp egyedül gyereket nevelni, de szüleid biztoan segítenek neked és ha összekaptad magad előröl kezdheted. Nem érdemli meg a gyerked, hogy ebben nőjön fel, most még csak a feszültséget érzi, de passzív módon már most is elszenvedi mindezt és később aktívan is tanúja lenne. Inkább nyugalomban, szegényebben,"csonka" családban, de biztonságban, lelki egészségben fejlődjék az a gyerek, semmint apukával együtt, egy bántalmazó kapcsolat égisze alatt, ami előbb-utóbb beszippantja őt is.
2017. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Megütött. Erre nincs mentség. Azonnal el kell menni Tőle. Ez nem olyan dolgot, amit meg lehet beszélni. Ha szüleidhez mész legalább védve leszel, jobban mintha egyedül albérletbe,ott tuti agyon verne.
2017. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
7-es, mi az hogy megbeszélni? MEGÜTÖTTE! Még bocsánatot sem kért, bár ezért fölösleges. Amelyik nő ezt eltűri, az ne csodálkozzon ha kap még, mert fog csak idő kérdése. Valószínű lelkileg már előtte is beszabályozta, terrorban tartotta. Nem csak egy megcsalás volt, amit meglehet beszélni.
2017. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Amit már leirtak korábban, nem csak fizikai terror van, hanem lelki is. Szerintem egyik sem megbocsájtható. Viszont mindenki maga ismeri a párját, döntse el ő, hogy az a nem vészes tetlegesség megbocsájtható-e. Ennyi erővel férfiak tucatjai hagyhatták volna már ott a legtöbb nőt.

A megcsalásra nem igaz, hogy ha egyszer megtette utána is meg fogja?


Szerintem de meg fog, főleg ha szó nélkül hagyod. Tessék végre megtanulni, hogy a párkapcsolatban beszélni kell a problémákról és megoldani. Nem hisztizni ha rosszat tettél, hanem elismerni és közösen változni előnyösen.

2017. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!