Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek nem most államvizsgázok hanem fél év múlva? Már két hete tologatom, holnap lenne a vizsgam, még a tételeket is tanultam ne tűnjön fel

Figyelt kérdés

Rettentően félek anyukámtól, hiába vagyok 22 éves, megver, zsarol, hogy öngyilkos lesz. Szégyent hozok a családra szerinte.

Elköltözni nem tudok.


2017. jún. 20. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Anya, apa! Nem most államvizsgázom, hanem fél év múlva.
2017. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Csak a szája jár, úgysem lesz semmi. Egyszerűen mondd el anyukádnak hogy most nem fog összedőlni a világ amiért húzol még fél évet, és akkor mi lesz ezzel? meg ezért miért hoznál szégyent a családra, a te saját döntésed eldönteni mikor vizsgázol, magadért teszed nem a családodért főleg a szüleidért. Fegyvert nem tartanak a fejedhez, amint megver feljelented bántalmazásért. Elköltözni nm tudsz, el kell menni dolgozni, vagy elviselni szépen csendben amit anyádék művelnek, és miért nem tanultál? Szerintem menj el vizsgázni, legfeljebb bukod és majd újra vizsgázol, de legalább megpróbálod, minimumot csak eléred amivel meglesz, aztán elhelyezkedésnél úgysem az számít milyen eredmény van, legyen meg és ennyi.
2017. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, itt az alapbaj nem a vizsgád (valljuk be, az tök mindegy), hanem az, hogy 22 évesen eltűröd ezt a fajta viselkedést anyádtól, és ráadásul félsz tőle, ahelyett, hogy megvédenéd magad... ember, nem 6 éves vagy, hogy külső segítség kelljen mindenképp a bántalmazó családi attitűddel szemben... legközelebb közöld vele, hogy ha még egyszer felemeli a kezét rád, nem lesz szüksége öngyilkosságra, mert te ütöd agyon... és ennyi.
2017. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Tökmindgey, készülj fel, hogy pokol lesz az a fél év neked, azt garantálni fogja.
2017. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha ilyenek a körülmények otthon, akkor én nem mondanám el.

Igyekeznék minél hamarabb elköltözni otthonról és úgy intézni az életemet, hogy ne tudjanak mindenről, ami velem történik.

Beteg ember anyukád, minél előbb próbálj lelépni.

Egyébként ,hogy vigasztaljalak, semmi gond nincs azzal, hogy fél évet csúsztál. Nagyon fiatal vagy, így is 22-23 évesen már diplomád lesz.Ez teljesen jó , a kutyát nem érdekel, hogy pár hónappal később kapod meg, mint tervezve volt. Téged sem fog érdekelni utólag, hidd el, ez csak most tűnik soknak.

Szóval én nem mondanám el.Dolgozz abban a pár hónapban és készülj a vizsgára.

és próbálj elköltözni otthonról, akár szobát bérelni más egyetemistákkal. 22 évesen(de más korban is) elfogadhatatlan, hogy ver, zsarol anyukád.

Ha szükséged van bármilyen segítségre, írj.

2017. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld meg! Inkább menj el, hátha sikerül! aki elvergődik az államvizsgáig, azt már nem szokták szivatni, úgy van mint az érettségin, inkább segítenek a tanárok! De ha mégsem sikerül, legalább szerzel egy kis tapasztalatot, látod, mire kell majd számítanod.

Anyádnak meg ne hagyd, hogy bántson, felnőtt ember vagy, ne legyél puding!

2017. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én értelmezem rosszul, de nem azért nem most lesz a kérdezőnek államvizsgája, mert bas*zik elmenni, hanem mert gondolom nem teljesített valamit és nem mehet még.

Csak próbált otthon úgy tenni, mintha holnap lenne.

De javítson ki ha tévedek.

2017. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Nemed?

Amúgy tök mind1..gáz, hogy 22 évesen eltűröd azt, hogy verjen. Öngyilkos lesz? Ugyanmár...

Felnőtt vagy, és mi az, hogy nem tudsz elköltözni?? Ennek oka a pénz lehet (vagy egy érzelmi zsarolós anya)..akkor menny el diákmunkázni és húzz el onnan. Én egy évvel később államvizsgáztam, mint kellett volna és még aznap elmondtam anyámnak amint kiderült. Nem örült nyilván, de mit birt? Megver? Öngyilkos lesz? Szégyen a családnak? Nos..mindettől még ugyanúgy nem lesz meg az államvizsid most, szóval...

2017. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem vizsgazhátok ez a baj.

Már dolgozok 4 hónapja de az a 60 ezer nem futtja az albérletett se.

Elmondtam és ki is dobott itthonról. Egy ideig nagyszüleim befogadnak

2017. jún. 20. 16:44
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ebben a helyzetben vagyok, de betársultam 2 hete szobatársnak (Budapesten havi 40-45 ezer mindennel együtt) egy lánnyal. Így, hogy nem "korlátoz" az iskola kerestem normál munkát, amiből ki tudom fizetni és félre is tudok tenni, majd télen fogok én is államvizsgázni :)

2017. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!