Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholizmus vagy mi ez?...

Alkoholizmus vagy mi ez? Esetleg én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Párommal rengeteg a vita az alkohol miatt is, most erről kérdeznék tőletek hatha van olyan aki sajnos tapasztalt ilyet, hasonlót.

Nehany napig semmi baj vele de ahogy penz kerül a kezébe teljesen leissza magat,teljesen reszegre. sokszor ugy hogy csak ül a piaval és nez maga elé és iszik.

Can hogy dugdos el feleseket is a házban (a felesektol "bolond" ezert kertem, hogy ne igyon. meg is ígérte hogy nem fog de még mindig találok otthon ha elmegy piát venni) 2 liter bort megiszik alig tobb mint egy ora alatt és teljesen részeg tőle.

olyankor kotekszik,provokal mikor reszeg. persze tolem fugg tettlegessegig fajul e meddig birom szo nelkul a kotekedeset.

A multheten 5ezret eltuntetett 2 ora alatt amig en elmentem kajat venni, amit lattam belole az egy dohany, bor kola. kb 2200 ft.

nem is az lenne a lenyeg de mikor rakerdeztem hova lett a penz azt kaptam semmi kozom hozza az o penze,hetente ennyit megerdemel hogy megigyon. aztan 3-4 nap ugy telik hogy nem is beszelunk ha igen csak a vita van.aztan megint normalis miutan pialt es par nap utan kezdodik az egesz elolrol.

dugdossa az alkoholt,a penzt otthon. nem minden nap mint irtamde kb hetente előfordul az ilyesmi.pl tegnap is talaltam egy 10 ezrest eldugva mikor takaritottam....

nekem mindenrol be kell szamolnom ha valami tobbe kerul mar egy szar alak vagyok pedig csak arra koltok amire kel,muszaj ha o költ piara az mar nem ram tartozik, semmi közöm hozzá.


2017. jún. 21. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Ez alkoholizmus. Ha már valaki dugdossa a piát, az elég súlyos eset.

Nem normális, hogy egyszerre ennyit iszik és lerészegedik. Azért ez nem az a kategória, amikor valami munka megiszik egyetlen egy sört, vagy vacsorához megiszik egy pohár bort.

2017. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!
2017. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Epszilon alkoholizmus, a gépszíjas

Jellemzői: - élesen elkülönül a többi típustól, mivel ivása rohamszerű

A gépszíjasnak (periodikusnak, dipszomániásnak) is nevezett epszilon alkoholizmus nem rendszeres ivást jelent, hanem bizonyos időszakokban történő, rohamszerű alkoholizálást. Ez valóban rohamot jelent: az első pohár után láncivóvá válik, és egészen addig iszik, amíg le nem részegedik, be nem alszik, netán úgy alakul, hogy nem tud újabb adaghoz jutni. Másnap ismét onnan folytatja, ahol abbahagyta, és ez így megy a több napig, esetleg hétig tartó roham idején. Az Epszilonokról külön is írtunk, méghozzá azért, mert ők veszik legnehezebben észre, hogy betegek, mivel még mindig tartja magát a közkeletű tévhit, hogy csak a napi alkoholfogyasztás jelez kóros állapotot. A rohamivás hosszú józan időszakai megtéveszthetik a környezetet csakúgy, mint magát a beteget, holott nagyon is súlyos jelenségről van szó, amely feltétlenül kezelést igényel. A „roham” alatt rengeteg minden sérül (renomé, baráti, családi kapcsolatok, anyagi helyzet, önkép), ráadásul az Epszilonok szervrendszere óriási károsodásokat szenved a „rövid idő alatt sokat” gyakorlatnak köszönhetően.

2017. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Ehhez szerintem bántalmazó magatartás is párosul. anyagi függés, elszámoltATÁS.
2017. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jézus.. persze, alkesz, nem is kérdés. Mert "megérdemli".. szánalmas bohóc.
2017. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Most azonnal pakolj, fuss, menekülj, vissza se nézz.
2017. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez javulni nem csak rosszabodni fog. Mi az ami mellette szól? Semmi? Akkor NEM ÉRTEM MI A KÉRDÉS!
2017. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Menekülés helyett első körben próbálj meg segíteni neki. Ülj le vele beszélni, mondd el neki, hogy te nem akarsz így tovább élni és nem akarod nézni, hogy tönkreteszi magát. Szakember segítségét is ki kéke kérni. Ha minden kötél szakad akkor tényleg az lesz a legjobb neked, hogy otthagyod őt. De ha szereted akkor legalább próbálj meg segíteni rajta
2017. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk érdekes az alkohol téma,mert amikor együtt laktunk,megittam mondjuk 1-2 pohár bort,rögtön az lett a fejemhez vágva hogy részeg vagyok,elkezdett provokálni,felment nekem is a pumpám,már csak azért is megittam az üveg bort,és indulatos lettem én is.Amúgy elvagyok nyugiban,csak nem kell szekálni.Munka után néha jól esik.Most nem lakunk egy helyen,érdekes módon nem hoz ki indulatot belőlem a pia.Illetve én azért raktam el szem elől,mert ha meglátta,jött a patálé,ha nem látta,akkor észre se vette rajtam hogy ittam.Én másképp állok a piához,mint az emberek többsége,nem vagyok ellene.De az biztos,hogy valamennyire én is függő vagyok,meg a párod is,kell az agynak valami borulás.Szerintem gondolkozz el szeretnél-e vele maradni,mert ez nem igazán változik.Ahhoz marha nagy dolognak kell történnie,hogy ne igyon semmit.Nem mellékes a pénz se,mert csak a mínuszt csinálja.Független attól hogy én is milyen vagyok,nem tudnék hasonló emberrel együtt élni.
2017. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

próbáltam mar beszélni vele nem egyszer nem ketszer.mar tobb mint fél eve hogy mar besokalltam es megpróbáltam beszelni vele először hogy segítek de ne csinálja ezt de hatástalan :( mar nagyon kivagyok.

Gyerekek vannak, szüleim nincsenek, hosszu évek ota alberleteztunk,sok helyen lakunk mar és nem birom ezt a koltozkodest se már.mire ezt a lakást amibe lakunk részletre megvettük. félig meddig közösen. (ez azt jelenti 11 hónapig fizettünk abbol en csak 4 hónapot) igy ha epp ott tartunk hogy megszolalok az van ha nem tetszik amilyen akkor takarodjak ha meg maradni akarok akkor azt csinálom amit mond :(

2017. jún. 21. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!