Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti szüleiteknek van saját...

A ti szüleiteknek van saját világképe? Mi az?

Figyelt kérdés
Az én anyámnak nincs sajátja, mindig az aktuális pasijához igazodik. Én fel nem tudom fogni, hogy lehet, hogy nincs saját elképzelése, nem is érdekli a létezése mikéntje/célja (ha szerinte van)? Miért nincs neki?
2017. júl. 1. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Hat pl apam tobbnyire ugy van a munkaval, hogy csak a fizikait szamitja annak. Egy informatikus aki munka utan nem megy ki egybol a kertbe azt, hat nem mondom, hogy eliteli, de megjegyzese van ra
2017. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukám az ellentétje. Szerinte neki ugy kell elnie, hogy senki ne mondja meg hogy ő mit csinál. Önálló, es általában nem fogad el senkitől semmit. (nem anyagiakban semmit hanem kritikat sem, otleteket sem..) Elég büszke. Mar nyugdíjas, van párja (egyébként sajnos özvegy hivatalosan) vagy 10-15eve. Jol elvannak de sosem fognak egymástól fuggeni. A pasija is hasonló. Van egy közös eletuk, van egy privát. (nem arra gondolok, h megcsalnak egymast, csak pl nekem 15ev alatt egyszer sem sikerült találkozni a pasi gyerekeivel vagy ilyesmi.. Persze anyám velük is joban van meg mi a tesómmal is joban vagyunk a pasival, de egyik se engedi a másiknak h pl a gyereknevelesbe beleszoljon)


Anyukád lehet mas világból jott. Nem szorult ra hogy önállóan dontson, vagy célt tuzzon ki, vagy kovessen valami celt. Az enyém raszorult, az is lehet hogy alapból o ilyen alkat az enyém meg nem. Amúgy en sem szeretem ha helyettem kitalaljak mi a jo nekem de ez nem mindig jo.

2017. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A világképbe elég sok minden beletartozik pl a munkafétis, de alapvetően mindketten nagyon vallásosak, kreacionisták.
2017. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én apám egy mocskos alkoholista volt, elég sajátos világképe volt.


Egyrészt benne is úgy élt, hogy a munka az a fizikai, kétkezi munka, minden más az nem munka. 6 éves koromtól 20 éven át azt hallgattam hogy "Tanulj fiam, mert te dolgozni sosem fogsz". Az, hogy napi 10 órában figyelek egy projektre, az nem munka ugye, bezzeg a kertben kapálás az az.


Másik hogy 25-30 éven át konkrétan nem dolgozott, otthon döglött és segélyen élt.


Számára az "Ház" volt a birodalom. Minden arról szólt, hogy fát kell vágni nyáron mert hogy télen ne neki kelljen, meg minden mondata az volt hogy mennyit dolgozik mert eteti a háziállatokat (amit mi etettünk munka/suli előtt, után), vágja a füvet, vagy épp havi egyszer kimegy a kertbe. Azt leszarta hogy mi egész nap tanulunk, dolgozunk, akkor is csak az számított munkának amit az ő kis birodalmában végzel.


Óvodáskorom óta azt hallgattam hogy "Neked fiam mikor lesz ilyen szép, nagy házad". Egyetlen dolog amit elért az életben az a ház volt. Azt is persze úgy mondta hogy ő dolgozott meg érte, ő építette a saját kezével. Azt nem tette soha hozzá, hogy a rokonok is adtak bele, anyám rokonsága jött építeni míg ő döglött részegen a kerti fa alatt. Azt sem hozta fel soha hogy 30 éves koráig a szüleinél lakott és zsíros kenyéren éltek, meg spóroltak mint az állat hogy legyen egy házuk. Bezzeg én 20+ éven át megkaptam hogy miért nincs már házam...

2017. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!