Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a párom elvárja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a párom elvárja tőlem a saját életszínvonalát?

Figyelt kérdés

A párom sokkal jobban keres, mint én, ezért érthető módon sokkal több mindent megengedhet magának. Autója van, edzőterembe jár, drága ruhákat hord, sokat utazik, jár étterembe, stb. Én alig egy éve dolgozom, és hát nem keresek a legjobban. Ha csak a fizetésemből élnék, nem is tudnám eltartani magam úgy, hogy egyedül élek, ezért apukám be szokott segíteni az albérletbe és a nagyobb kiadásokba. Ezt elfogadom, mert muszáj, de arra nincs pofám pénzt kérni, hogy nyaralni meg étterembe járjak rendszeresen a párommal, pedig ő ezt várja tőlem. Ha mondom, hogy most inkább együnk nálam, vagy csak mondjuk a mekibe, akkor húzza a száját, és megkérdezi miért nem kérek pénzt apámtól.

Szerintetek igazságos, hogy ezt kéri tőlem? Nem gondoltam volna, de tényleg ilyen nagy probléma egy kis anyagi különbség? Hogy térítsem jobb belátásra?


2016. szept. 7. 10:24
1 2
 1/19 Noblesse Oblige ***** válasza:
82%

Mindenki addig nyújtózkodik ameddig a takarója ér.

Megmondanám a páromnak, hogy nincsenek anyagi lehetőségeid ilyen programokra, ha neki fontos ez a színvonal, akkor vagy ő kuncsorog a szüleinél, hogy elmehessetek ti is étterembe stb, vagy keres egy olyan nőt, aki vele azonos színvonalon van anyagiak terén.


Be kell látnod, hogy ez nem fog működni, nem azért mert két teljesen eltérő anyagi helyzetű ember van kapcsolatban, hanem azért, mert a jobb elvárja, hogy a rosszabb is az ő szintjén teljesítsen.

2016. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

dehogy igazságos. paraszt...

mondd meg neki, hogy neked erre egyszerűen nem telik, ha ennyire akar veled étterembe stb járni, akkor állja a te részedet is (megjegyzem, ezt már rég fel kellett volna ajánlania, ha tisztában van a helyzeteddel)

2016. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem, ha étterembe szeretne veled menni, de te nem teheted meg, hogy kifizesd, miért nem hív meg? Mondjuk ha ki tudnád fizetni, akkor is meghívhatna olykor-olykor!
2016. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Csodálatos kapcsolatban élsz, ha nálatok még a közös programotok is csak egymás pénzétől függ.
2016. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem normális.
2016. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem "kis" anyagi különbség. Teljsen érthető, hogy a párod nem akar szarul élni csak azért, mert neked nincs képed pénzt elfogadni. Szerintem ennek a kapcsolatnak nincs jövője.
2016. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Itt nem az anyagi különbség a gond, hanem az önzés, és az, hogy egyáltalán nem is akarja megérteni, neked mi a gondod.

Kb. ez a "ha nincs kenyerük, egyenek kalácsot".


A párod rettenetesen buta, önző, és még sorolhatnám.


Az biztos, hogy nem lovagias, mert tényleg néha meghívhatna valamire, és nem is tisztel, mert akkor rád tekintettel igenis ehetnétek nálad. Az meg a csúcs, hogy odaböffenti, hogy kérj apádtól pénzt, hogy tulajdonképpen ő jól járjon, és ott egyen, ahol ő akar. Még csak nem is a te érdeked, hanem az övé.


Mit nyersz te ebben a kapcsolatban? Legalább jól néz ki?

2016. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Bennem az merült fel, hogy ha ennyi pénze van, miért nem hív meg téged az étterembe. Hidd el, sajnos ez a pasi nem szeret téged:-((((. ha szeretne, örülne veled bármilyen egyszerű programnak, illetve meghívna téged néha ilyen helyeken. Szerintem jobban jársz, ha te szakítasz vele, mert sajnos valószínű, hogy előáll azzal, hogy beújít egy gazdag csajt...Nagyon sajnálom, de ez az igazság.
2016. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Meghív néha, és én is őt, nem ezzel van a probléma. Mondjuk heti egy átlagos színvonalú étterem és mondjuk évi 1-2 belföldi nyaralás nekem is belefér, csak az a baj, hogy neki nagyobbak az elvárásai. Ha vele étterembe megyünk, minimum egy 10-est otthagyunk, pedig szerintem egy olcsóbb étterembe feleennyiből is finomat lehet enni. A nyaralásra nekem meg spórolni kell, nem csak úgy eldönteni, hogy egy hét múlva megyünk. Szerintem az szúrja a szemét, hogy apukám elég jól keres, szép háza van, nyaralni jár, stb, és ezért neki az lenne a normális, hogy én is az ő életszínvonalukon éljek. De én önálló szeretnék lenni, nem azt várni 30 évesen is, hogy apu eltartson.
2016. szept. 7. 10:39
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha számlák befizetésére az ember kölcsönkér, vagy fogad el, ha muszáj az rendben van, de azért pumpolni felnőttként a szüleinket, hogy jobb étterembe, meg bulikba járhassunk...hát nem, nincs igaza. Nekem sem lenne képem ezért pénzt kunyizni, csak max, ha hó végén vagyok, fizu előtt, és rögtön fizetéskor visszafizetem. És akkor sem a szüleimtől, hanem a páromtól kérnék erre kölcsön.
2016. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!